Pouzdro na Břitvu - dřevěné

Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4178
Registrován: 14 lis 2008, 19:29

Pouzdro na Břitvu - dřevěné

Příspěvek od PetrS »

Luxusní pouzdro na Břitvu - dřevěné s polstrováním.

Protože v současnosti není na trhu možnost koupit si pouzdro na Břitvu které by ji nejen ochránilo, ale zároveň bylo dostatečně reprezentativní pro Krásky nejen drahé a vzácné, ale i pro Krásky které nás provází každodenním životem , tak jsem se rozhodl, že takové pouzdro vyrobím. To jsem ještě netušil jaký úkol jsem si naložil.
Začnu tím, že jsem se na webu dočetl jak jeden zapálený začínající výrobce se pustil do výroby dřevěných krabiček. Postupně a pečlivě popisoval jakou procházel anabází, než vyrobil první krabičku a co to všechno obnášelo. Když jsem to začal pročítat, tak jsem si říkal, že to přece nemůže být tak náročné. Jeho popis pokračoval a jeho představy, že zahájí sériovou výrobu se najednou začaly měnit. Posléze píše, že pochopil proč krabičky nikdo nechce vyrábět. Jeho psaní končí nadpisem "Konec snu o výrobě krabiček." Už nevyrábím krabičky ani na zakázku a výrobu jsem zlikvidoval...
Tož kruciš, já to musím zvládnout - to nemůže být tak složité. Jenže dnes už vím, že je.
Truhlářské zpracování si vyžádalo vybavení, nákup kvalitního dřeva (červený dub) který se nekroutí, ovšem jeho zpracování vyžaduje pilové kotouče a frézy s vidiem, učení se jak se vyrábí poctivé krabičky dělané podle vzorů starých mistrů, všechny rohy na 45°, spojování na vložené svlaky které vážou bočnice a dno zároveň, vrchní dřevěný šíbr s palečníkovou drážkou pro zachycení při otevírání, frézované drážky šíbru, frézované ozdobné zaoblení horní hrany bočnic, podélná drážka kolem dokola pouzdra pro pevný úchop, čelo šíbru spojené na bambusové kolíky aby vyržely náročné používání, výstelka ze silné sametové látky (objednáno ze Španělska), vymyšlení jak látku upravit aby se netřepila, no prostě celá anabáze než jsem pouzdro vyrobil tak abych byl spokojený s jeho výslednou podobou.
Výsledek práce jsem nafotil a dal sem, pro potěšení oka Břitevníkova a zároveň se omlouvám za kvalitu focení...
V krabičce je Břitva T.Issard se střenkami z červeného padouku a vyfotil jsem ji s laskavým svolením majitele, našeho kolegy ze Slovenska.
Protože je výroba tolik náročná na přesnost a spoustu nastavování strojů, tak jsem rovnou udělal při každé výrobní operaci několik kusů proto je pár pouzder k nabídnutí a tak pokud budete mít zájem, tak stačí napsat na můj email. Pouzder je zatím jen omezený počet a další budu dělat až hodně později, protože se musím věnovat Břitvám a jejich renovacím.

EDIT:
protože uvedených pár krabiček bylo ve velmi krátké době rozebráno a další se hlásili o možnost získání pouzdra, pustil jsem se tedy opět do výroby a tak mám v nabídce další pouzdra. Protože jsem zjistil, že jsou nejen různé délky Břitev, ale též šířky, tak jsem vyrobil celkem čtyři velikostní typy pouzder aby bylo možno obléknout všechny běžné velikosti Břitev. Udělal jse fotky všech velikostí pohormadě a přidávám je ke stávajícím fotkám.

Fotky ukazují jednotlivé detaily pouzdra:

[attachment=5]P1260472-u1.jpg[/attachment]

[attachment=4]P1260510-u4.jpg[/attachment]

Jednotlivé detaily pouzdra:

[attachment=3]Sestava fotek pouzdra na Břitvy 04z.jpg[/attachment]

Velikosti pouzder.
Na výšku jsou všecny stejně vysoké, rozdíl je v délce a šířce. Jsou dvě délky a dvě šířky.
[attachment=2]P1060534-Uu-01.jpg[/attachment]
[attachment=1]P1060535-Uu-01.jpg[/attachment]
[attachment=0]P1070540-u-03.jpg[/attachment]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.