čepelky FLAGFISH

Vše o čepelkách
david_ul

čepelky FLAGFISH

Příspěvek od david_ul »

IMG_20200831_111633.jpg
Zdravím Vás dámy a pánové,

při návštěvě nemocnice v Praze jsem dostal možnost vyzkoušet čepelky FLAGFISH.
Můj spolubydlící v nemocnici měl tyto čepelky na holení. A tak jsem se ho zeptat co, že to je. Dostal jsem jednu "celou" krabičku čepelek FLAGFISH. Jejich cena je údajně 25 Kč.

Čepelky jsou údajně k dostání v Pražské Sapě.
Adresa:
TTTM SAPA
Libušská 319/126, Praha 4, 142 00 Praha
oakaz mapy: https://mapy.cz/s/lulevofose
https://www.sapa-praha.cz/

A teď už opravdu jen k čepelkám.
V krabičce je 10 ks. Každá je zabalená do tvrdého papíru a potom do jemného papíru. Schválně nepíši voskového. A není tam ani kapka lepidla.
Na modro bílém obalu se dočtu... po přeložení. Text je psaný čínštinou.
Flagfish - vlajková ryba
Plachetnice "prémium oboustranný čepelky.
Vím, že nemá cenu překládat některé názvy, ale zajímalo mě co se tam píše v čínském jazyce.

Na zadní straně krabičky je napsáno toto:
Použijte japonskou dováženou ocel. Udělejte pohodlné břity. Ostré a odolné.

Na boku je napsáno: Shanghai Shengxing Blade Co. Ltd.

A přímo na obalu čepelky je :Vyrobeno z dovezených materiálů. Krása je jasná, hodně dobrá.

No a potom je tam výrobce:
Shanghai Shengxing Blade Co., Ltd. Adresa: 18 Lingyan South Road, Sanshun, Pudong New District, Shanghai Tel: 021-58492159 Fax: 021-5649

Google mi říká, že je to stejná firma co vyrábí i výborné a ostré čepelky Cloud. viewtopic.php?f=67&t=2754

Tohle je, ale trošku jiná liga. Mám z ní dobrošpatné pocity....nebo špatnědobré. No asi smíšené.
Čepelka je měkčí a na první dobrou neholí dobře. Vyzkoušeno až doma na 5 ks holícího strojku a nakonec se dobře chovala v tom nejméně agresivním strojku.
Zkoušel jsem na Muhle R41 - katastrofa. Čepelka tahala jak blázen a holení vysloveně bolelo. Nebylo to grotem. Ten tam nebyl a stejně jsem radši čepelku ojel gumovací pryží.
Muhle R89 - také katastrofa. Čepelka tahala jak blázen.
Merkur 33c - Tam už to šlo. Ale stejně to byl pocit jako, když se holíte lopatou. Pocitově čepelka tupá, ale ve všech případech holila dobře.
Qshave adjustable - Tam to také nebylo ono. Zkoušel jsem na všechny stupně a nejlépe to asi bylo dobré na stupeň 1-2.
A potom před poslední Fine tak to bylo lepší. Zatím nejlépe se mi holilo ve strojku Mumbay.
Asi tato čepelka má opravdu nejlepší výsledky ve strojcích, které nejsou agresivní.

A teď by jste čekali, že čepelku úplně pohaním.... A ono ne....

Výsledek u každého holení byl až na to tahání opravdu výborný. Holení proběhlo bez pořezání a opravdu na 90% bych prošel vizitkovým testem. Krásně hladké oholení a nebyla potřeba ani VPH.
V některých strojcích mi přišlo, že čepelka hodně pružila a zvonila tedy důkladně.
Testováno týden a na čtyřech čepelkách. Testoval jsem s teplou vodou a mýdlem Proraso zelené, červené, Krém na holení Palmolive, Arko stick,Omega mýdlo na holení,Cella mýdlo,Vitos červené a mýdla Figaro.
U všech dobrý holení. Jen u krému Palmolive to tahalo opravdu hodně. Ale to bylo tím, že Palmolive je prostě hodně suchý krém na holení a je nutné hodně vody.
Uvidíme jestli to bude i ostatních čepelek. Zbytek jsem poslal do světa.... ať se trápí někdo jiný :)
Když to píši tak si uvědomuji asi toto.... čepelka není dobrá na delší vousy, ale skvěle funguje na denní holení. Při vousu do 3 mm. Osobně momentálně teď nemám tvrdé vousy, ale měkké a tak je to také rozdílné holení.
A kdyby se mě někdo zeptal jestli bych je znovu nezkusil... Ale jo zkusil. Ale jen proto, že bych chtěl vědět jestli je tam posun v kvalitě.

Vím, že je to divné zakončení. Ale je to tak.

Nafotil jsem pár fotek čepelky.

No uvidíme snad někdo ze Středních Čech nebo z Prahy čepelky otestuje a uvidíme jak to vůbec je.

Mějte se krásně

David

PS: mám další strojky tak časem udělám zkoušku na posledních dvou kusech.
IMG_20200831_111908.jpg
IMG_20200831_111937.jpg
IMG_20200831_111758.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul

Re: čepelky FLAGFISH

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegyně a kolegové,

takže další a asi poslední resume ohledně těchto čepelek. Rozhodl jsem se přehodnotit čepelky. To tahání bylo u pár čepelek. Další po okorkování už šla... ale stejně čepelka míří nenávratně do vlasového seřezávače. Do strojku na holení už ne.

Takže zkušenost byla a využití bude jinde.

David

Radgost
admin

Re: čepelky FLAGFISH

Příspěvek od Radgost »

Díky za recenzi.