Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Vše o čepelkách
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od fil »

Czech Blades vyrábí i nové Tatry (ne původní, uhlíkové). Musí se objednat přímo u výrobce, v obchodní síti zatím nejsou. Minimální odběr je, tuším, 500 ks. Loni jsem koupil, po předchozím zaplacení přišla zásilka rychle. Nemohu tvrdit, že jsem byl zklamaný, ale nadšený také ne. První oholení není úplně komfortní, možná by pomohlo korkování. Později si žiletka "sedne" a používání je únosné. Vydrží ovšem tak sedm použití.

Uživatelský avatar
ferrin
Příspěvky: 39
Registrován: 29 pro 2015, 15:28

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od ferrin »

Ano, uhlíkové.
Linka na nerezové čepelky skončila v Rusku i s ochrannými známkami Astra....

Slayter
Příspěvky: 6
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Čepelky Tatra a Tiger (Diu Jevíčko)

Příspěvek od Slayter »

Zdravím pánové (a dámy),
chtěl bych se podělit o zkušenost s Tiger čepelkami v kombinaci se strojkem Muehle R41 Grande.
(Zamak)
Konkrétně se mi jedná o Tiger Platinum.
Zkouším tyto čepelky poprvé a nevím proč mě napadlo je dát zrovna do R41, ale stalo se. Hned na začátku jsme si pomyslel, že tato kombinace bude špatná. Už proto, že po vložení čepelky do strojku a utažení se mi zdá tato čepelka uzší než jsem zvyklý u tohoto strojku například s Feather.
Nicméně při holení, po chvilkovém zkoušení správného úhlu (větší než klasických 30°) jsem pozoroval jednu zajímavou věc.
R41(2013+ verze) je s touto čepelkou mnohem jemnější a hlavně výrazně méně agresivní a méně nevyzpytatelná. S mírnou nadsázkou se jeví, jako by se z ní stala chovalním agresivnejší R89 ale pořád si zachovává efektivitu R41 (o něco slabší než s Feather čepelkou).
Již jsem několikrát opakoval, zda se mi to jen nezdálo a ne. Pro gentlemany s citlivější kůží na krku v kombinaci s tvrdšími vousy se s touto kominací ze strojku R41 může stát strojek na denní holení. (S jinými čepelkami v tomto strojku musím vynechat aspoň 1 den mezi).

Subjektivně se mi zdálo, že R41 najednou odpustila mnohem méně opatrné zacházení, což jsem u tohoto strojku nečekal a uvítal.

Pro referenci jsem se s touto kombinací oholil i bez použití mýdla jen s pěnou z plechu(od ženy), a i s takto mizernou pěnou bylo holení stále jemné a hladké. Dva až tři přechody na DFS+/BBS hladkost a to i na krku.
4DF23B20-F652-4D1C-AC03-943C3E5ED048.jpeg
Tuto kombinaci tedy budu používat i v budoucnu a doporučil bych vyzkoušet všem, kteří R41 nesnesou denně na tváři bez podráždění.

Děkuji za pozornost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.