čepelky Dorco Platnum ST300,Dorco Stainless Steel Razor Blad

Vše o čepelkách
david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

čepelky Dorco Platnum ST300,Dorco Stainless Steel Razor Blad

Příspěvek od david_ul »

Zdravím všechny Břitevníky,

zkouším nové čepelky Dorco Platinum ST300 a Dorco Stainless Steel Razor Blad.
Jedná se o žiletky od firmy Dorco
odkaz na jejich web:

Kód: Vybrat vše

http://eng.dorco.co.kr/
fotografie žiletek Dorco Platinum ST 300 (červená varianta)
foto změna: foto pořízeno 26.8 2014 + některé starší fotky. Ukázka originální červené verze v plastové krabičce.

červené Dorco.
http://1drv.ms/1Lix8LI

modré Dorco
http://1drv.ms/1Bym5M1

Jediný rozdíl dle výrobce je, že modrá verze je starší. Červená verze je tedy novější, má jiné logo Dorco, ale kvalita a ostří čepelek je stejné. Takže změna je pouze v obalu a potisku. Při zakoupení žiletek je rozdíl i v ceně. Červená verze je dražší.
Cena žiletek se pohybuje od 1 dolaru za 5 ks (jedno balení) až po 5 dolarů.
Čepelky jsou pružné, nejsou silné.
Dostupnost v CZ: bohužel jsem je nikde neviděl. Ptal jsem se kolegy co jezdí do Sapy v Praze, ať se mi na ně zeptá. Tak tak údajně také nejsou. Ale není je problém přivést.

Kde se dají sehnat tyto čepelky: Jak na portálu Ebay, Amazon a dalších ( kde jsou předražené). Tak na portálu Aliexpress, kde jsem je viděl za dobrou cenu. Dají se zde zakoupit od jednoho kusu až po několik tisíc v balení. Většinou je to vše Free Shipping (poštovné zdarma).

Kód: Vybrat vše

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=dorco+stainlles&catId=0&initiative_id=SB_20130511025637
Čepelky se vyrábějí v Koreii a Vietnamu. Firma má zastoupení v USA, Německu, Emiratech, Číně, Japonsku a Velké Británii.
Firma nevyrábí jen čepelky na holení, ale také jednorázové holící strojky pro muže a ženy, kuchyňské nože, holící strojky na integrované žiletky jak pro ženy tak i muže, ocílku a nůžky.

Moje osobní zjištění po tom co jsem vyzkoušel slovy pět žiletek modrých a pět žiletek červených. Je, že dle mého jsou dostatečně ostré. Jedna žiletka mi vydržela na 6 dobrých oholení a tak 3 průměrná. Ale je to můj dojem, někdo jiný má jiné zkušenosti. Na vadnou žiletku jsem v balení nenarazil. Můj dojem staví na tom, že jsem vyzkoušel čepelky Astra Superior Stainless (modré) a Wilkinson Sword Double Edge Stainless (černé balení a bílé balení). Uznávám, že 5 žiletek od každého(Dorco) je málo na vyzkoušení, ale jak píši je to můj názor. Osobní srovnání mám asi takové, že Dorco je na prvním místě, v závěsu je žiletka Wilkinson a na posledním místě (škoda) Astra.

Díky, že jste dočetli až sem.

David


EDIT: :!: :!: :!:
26.08 2014 9:36

přišla mi do emailu zpráva o kopiích čepelek Dorco. Jedná se o Dorco čepelky "New Platinum ST-300" červené barvy.
Jsou to zdařilé napodobeniny červených čepelek. Rozdíl je v barvě červené barvy na přebalu a samozřejmě i na samotné krabičce. Ta je v původní verzi vylamovací (papírová verze) nikoliv otvírací.
Další změna na krabičce je v nápisu Dorco.
Balení čepelek. Originál přebal čepelky je bílí. Nikoliv nažloutlý. Definoval bych barvu spíše kávovou. Ale nechť každý posoudí jakou barvu v tom vidí.
Nakonec originál čepelka se balí do voskového papíru s modrým postiskem.
Jinak je to u plastové krabičky. Tak je čepelka v papírovém přebalu bez voskového papíru.

Nebudu zde dávat odkaz na stránku, kde jsem to našel. Nemusí to tam vydržet dlouho. Udělal jsem print stránky, takže dodám odkaz na své uložiště.

Odkaz bude zde:
http://1drv.ms/1Lixcem

soubor je bez hesla. Dávám to na toto fórum takto. Důvod nemám autorská práva na použití fotografií. Nejsou moje. Takže proto.
Asi se něco děje, když v Číně dělají kopie z vlastních výrobků. Cena originálu je o 100% dražší než kopie. Kopie se dají sehnat za poloviční cenu než originál. Kopie dle dostupných informací co jsem našel vůbec neholí.
Kopie se dají sehnat na aukčních portále. Zase schválně neříkám jaké. Už takhle mám s jedním dost problémů.

Možná stačí jen kouknout a uděláte si svůj názor. Možná se jedná o vadnou sérii, kterou výrobce nechal pustit do prodeje. Ale sami cítíte, že je to nemožné.

Kód: Vybrat vše

http://www.dhgate.com/product/z101-quot-20pcs-razor-hair-cutting-shaving/206508942.html#s10-39-1|4083804798
Jen pro nápovědu.... hledejte logo na krabičce a čepelce.

David[/b]
Naposledy upravil(a) david_ul dne 23 čer 2015, 12:39, celkem upraveno 2 x.

Freemenace
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2014, 08:55

Re: čepelky Dorco Platnum ST300,Dorco Stainless Steel Razor

Příspěvek od Freemenace »

Zdravím,

už jsem našel prodej Dorco i v ČR.

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: čepelky Dorco Platnum ST300,Dorco Stainless Steel Razor

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás kolegové a kolegyně,

dostalo se mi po nějaké době nové balení čepelek Dorco ST300 modré do ruky.

Hned je tu změna.... Ještě minulý rok jsem kupoval Dorco balení a tato nová krabička tam nebyla. Takže si myslím, že nová krabička asi přišla na svět mezi prosincem 2016 a lednem 2017. Ale to si jen myslím.
Nové papírové krabičky se již neotvírají ze strany tak, aby jste otevřeli krabičku na místě kde je tupá strana čepelky. Nové se již otevírají (lidštěji) a to na straně kde je čepelka ostrá. Takže na té delší straně obdelníku. Pořád je jich tam 10 ks. Ale co mě překvapilo, že čepelka má nové logo. Bohužel pořád čepelku v papírku nelepí.
Krabička je vyrobena trochu ze silnějšího papíru než předešlá. Ta se trhala již od pohledu. Tato je o poznání kvalitnější. O několik % má větší papírovou gramáž.
Čepelka samotná pořád je zabalená do dvou papíru. Silnější vnější a pergamenový vnitřní. Co se týká ostří tak novější čepelky jsou krapet ostřejší.
Přikládám fotografie. Jiný rozdíl tam není. Tedy krom ceny. Když Dorco začínalo tak cena jedné krabičky s 10 čepelkami stála 17-18 Kč. Dnes je to od 20 Kč a více.

Ani minulá verze se nemusela korkovat. Tato se nemusí korkovat také. Popravdě ve staré verzi se mi nestalo, že bych narazil na špatně vyrobenou čepelku. Tak uvidíme jak to bude s tou novou verzí.

Větší fotky najdete v odkaze zde: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BiUt4J62gYsZRRK_A

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.