Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 20 říj 2018, 05:49

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 02 úno 2017, 13:44 

Zdravím pánové,
před časem se na upravse objevily žiletky KAI pro DE strojky a tak jsem neodolal a ten drahý zázrak zkusil a tadáááá k mému překvapení spolu s Mühle R89 zatím nejlepší holení - bez podráždění.

Ze začátku se mi zdálo, že žiletka moc nebere,že jen klouže po pokožce a pocit ostrosti jako např. u Feather nebyl...ale po několika dalších holeních si dovolím tvrdit že jde opravdu o vynikající žiletky.
Pravda, pro pocit hladkého oholení jedu proti směru růstu dvě kola, ale podráždění nemám a to je co říct,protože více nebo méně podrážděnou pokožku jsem měl po každém holení.
Výdrž mi přijde prakticky stejná jako u Feather - v mém případě 10 vynikajících oholení, ale věřím že gentleman se zkušenější rukou a ne tak tvrdými vousy dosáhne více cyklů.

Jediné mínus je cena :cry: za balíček s 5ks 80,- bez poštovného pochopitelně, tedy 16,-/ks

Žiletky jsou balené v papírové krabičce po 5 ks a každá zvlášť pak v papírku bez lepidla :?: (za ty prachy už na lepidle teda šetřit nemuseli).
Samotná čepelka je pak zcela bez potisku.

Vím že SE čepelky KAI mají dobrou pověst, ale zkušenost s DE KAI jsem zde nezachytil, pokud jste je někdo měli dejte vědět svůj názor.Díky.
Zdraví
Martin B.
Příloha:
Kai_krabicka.jpg
Příloha:
Kai_komplet.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017, 13:17 

Zdravím Tě Martine,

ano máš pravdu čepelky KAI jsou opravdu hodně ostré. Jsou hned na druhém místě pod čepelkami Feather ohledně ostrosti.

Měl jsem tu čest jednu otestovat. Byla nová. Měl jsem ji ve strojku Merkur Futur. Což je cca několik let nazpět. A můžu říci, že jsem měl stejný pocit. Že čepelka klouže, ale neholí. Musel jsem se podívat a projet vous, který tam už nebyl. S touto čepelkou mi stačilo na oholení do "hladka" průjezd jedním tahem. Jinak oholení čtyřmi směry.
U těchto čepelek je problém to, že jsou drahé a tak bohužel pro nás ji v normálním obchodě nenajdeme. Holt je zde zažitá Astra a bohužel i Wilkinson.
Na druhou stranu je to tím, že několik generací se holilo povinně jen Solunou a Barbusem. Nemám proti tomu nic. Ale bylo zbytečné tam dávat lepší čepelky.

Osobně jsem KAI vyzkoušel ve strojku Merkur Futur a Merkur Vision. Strojky umřeli, ale čepelka zůstala (Merkur Vision - praskla hlava a Futur se mi ohnul).
To nemění nic na tom, že čepelky KAI jsou velice dobré. Nejsou tak "jedovaté" jak Feather. V tu dobu co jsem zkoušel KAI jsem netestoval výdrž. Nezapisoval jsem si oholení.
KAI čepelku jsem dostal z Německa.

David

Všechny časy jsou v UTC+02:00