Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 20 lis 2018, 15:04

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 08:30 
Admin

Pánové,
používáte někdo elektrický strojek z zastřihávání chloupků v nose, případně na uších?
Osobně jsem ke zmíněným účelům používal nějaký noname, který mne nyní opustil a hledám za něj náhradu.
Díky za tipy, případně postřehy.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 14:55 

Zdravím,
ja používam Philips, tento princíp, ale nie tento konkrétny model https://www.nay.sk/philips-nt1150-10-hygienicky-strihac
a som s ním spokojný. Jediná nevýhoda mi príde, že tá čepeľ končí ďalej od konca a pri chlpoch, ktoré sú hlbšie v nose, tak treba zájsť hlbšie a v jednej dierke mi je to nepríjemné, v druhej mi to nevadí. Hrubé chlpy berie v super, pri jemných je to trošku hrošie, ale takých je málo a asi ich ani nevidieť, keď aj ostanú...

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 18:15 

Možná trochu OT.
Zmenil jsem kadeřníka/holiče. Nechvam se tedy jen stříhat, holení si vychutnavam sam.
U něj je samozřejmostí vyhrávání chloupků z nosu voskem. Funguje to skvěle. Nabere na uchošťour teplý vosk, strci do nosních dírek, necha zaschnout a vytrhne. Vubec to nebolí a hodnotím to jako mnohem lepší než vsechny zastrihovace, které jsem zkoušel.
Doporučuju k vyzkoušení

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 19:46 

Vytrhávanie sa neodporúča, poškodzuje to sliznicu nosa a tá je náchylnejšia na infekcie.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 19:53 

Aha, tak diky za informaci. To jsem nevěděl.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 22:54 

Mám ten samý Philips jako Einherjer v druhém příspěvku. A mám i podobné zkušenosti. Strojek má holici lištu (nebo jak se říká té zubaté kmitající části) z boku. Pokud mi roste delší chlup hlouběji v nose, tak se s tímto strojkem téměř nedá ufiknout, protože je rovnoběžně s tou holící lištou a ta ho nechytí. Proto ho používám v kombinaci s obyčejnými nůžtičkami na nehty. Tento problém by možná řešil strojek čelním a ne bočním stříháním, něco jako je toto https://www.ab-com.cz/panasonic-er-gn30 ... 64QAvD_BwE , osobně ale nemám odzkoušeno. Jinak na chloupky blíže nosní dírce je ten Panasonic perfektní.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2018, 11:24 

Už dobře 10 používám strojek od Panasonicu a jsem naprosto spokojen. Netahá mě a chloupky bere dobře. Kupoval jsem ho tenkrát v nějakému e-shopu u nás, ale už si nevzpomínám kde a jestli tu jde ještě sehnat taky nevím, tak dávám odkaz odjinud, kde je alespoň více fotek než jen pohled na strojek, tak se na mě nezlobte za “reklamu”.
https://www.amazon.com/Panasonic-ER430K ... B000FYVOJC
Škoda že mě nenapadlo vzít ho na setkání do Ostrohu.

Všechny časy jsou v UTC+01:00