Yaqi adjustable safety razor

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 777
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi adjustable safety razor

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den milé kolegyně, Dobrý den kolegové,

Předpokládám, že na delší čas je to poslední holící strojek v mém arsenálu.
Tento holící strojek je staronový počin firmy Shijiazhuang YaQi Brush Product Co., Ltd.
Nový strojek se tedy jmenuje Yaqi adjustable safety razor. Verze V.2 silver chrome.
Pro nás zkráceně Yaqi. Nový počin firmy Yaqi začal co si jej poprvé vybavuji v prodeji tak 2018-2019.
Holící strojek Yaqi je typ adjustable.
IMG_20210402_204743.jpg
Je zatím jediný v jejich portfóliu. Samotný holící strojek se vyráběl ve třech barevných provedení. A to černá rukojeť a zbytek strojku chrom dále chrom – chrom a nakonec chrom saten. Momentálně se prodává jen chromový (Alibaba, Aliexpress).
Hlava strojku je typ scallped safety razor (uzavřená hlava).
IMG_20210402_204939.jpg

Holící strojek se otevírá ve spodní čísti rukojeti a nastavuje se čepelka těsně pod hlavou strojku otočným prstencem. Rozsah agresivity holení je u strojku od 1-6 stupňů. Přesněji je na strojku pořadí na otočném mechanismu N 2 1 6 5 4 u první verze V.1 a u verze V.2 je to 1,2,3,6,5,4. Agresivita se ovládá otočným prstencem okolo rukojeti. Samotné ovládací prstenec je ze slitiny zinku.
IMG_20210402_204950.jpg
Samotná čepelka je po stranách schovaná. Ale v mém strojku sedí čepelky krásně rovně a hlava je také rovná. Celý strojek je ze slitiny zinku a mosazi. Hlava je ze zinku a rukojeť je mosaz. Holící strojek je rozebíratelný na jednotlivé části. A těch je 7 kusů.
IMG_20210402_124919.jpg
Strojek se dá rozložit na horní hlavu, vnitřní hlavu, spodní hlavu, rukojeť a vnitřní rukojeť se závitem, který drží hlavu, pružinu pod hlavou a samotné ovládací kolečko na agresivitu strojku. Pozor na to vnitřní rukojeť je celá dutá.
Ve spodní části hlavy strojku je logo DLC-Yaqi. V rukojeti ve spodní části je otvor na stojánek s trnem (ten jsem si objednal, ale bohužel ještě nepřišel). Takže strojek lze dát na stojánek, který nepotřebuje boční oporu.

IMG_20210402_204811.jpg

Rozměry nerozebraného strojku jsou:
Výška: 88.2 mm (zde se to liší dle nastavení čepelky. Lze až 90 mm).
Šírka hlavy: 25.2
délka hlavy: 43.7 mm
Průměr rukojeti: 11.9 mm

Váha: 77- 80 g přiznám se, že jsem nevážil. Takže jsem váhu dohledal. Ale váhy se liší dle provedení. Takže proto dvě čísla. Váha 77 g je u chromového a 80 je u černé varianty.

Holící strojek byl vydán ve verzích V1 a V2. Rozdíl ve verzích byl technický. A to v rozsahu hlavy a určené stupně agresivity. Co jsem dohledal tak verze V1 nebyla tak úplně rovná na obou stranách. Prostě horní hlava byla na jedné straně víš než na protilehlé straně. To měla vyřešit verze holícího strojku V2.

No a kde se dá zakoupit.
Bohužel na Aliexpress je a není. Co to znamená… nabízejí omezený počet a tak pokud chcete tento strojek tak musíte sledovat častěji jejich nabídku.
Jejich org. odkaz: https://yaqibrush.aliexpress.com/store/ ... 5559HcVnnW
https://yaqibrush.en.alibaba.com/produc ... p_cp.88.29

Já osobně jsem si objednal strojek na Alibaba, když jej měli skladem. Cena strojku, kdy jsem objednával strojek tak byla 25.45 $.
Jen upozorním. Aliexpress je pro koncové zákazníky a na 90% věcí se nemusí platit poštovné. Alibaba je profil pro velkoobchodníky a tam se platí za dopravu v 90% vždy. A skoro se tam nedá zakoupit po jednom kusu. Většinou nejmenší objem je 5-10 ks. Ano dá se tam zakoupit i jeden kus. Ale buď bude stejně drahý jako na Ali nebo dokonce i dražší + poštovné.
Někteří uživatelé tento strojek porovnávají s holícím strojkem Gibbs, Rex Ambassador, Merkur Progress, Parker Variant, Merkur Futur, Homelink Taiga a samotná old Gillette. Ale strojky jsou nesrovnatelné. Každý cílí na jinou skupinu uživatelů a hlavně je každý jinak cenově nastaven.
Je pravdou, že tento holící strojek Yaqi vychází ze strojku Gibbs a také je uživatelé s ním hodně srovnávali. Úplně nový konkurent tohoto strojku je Pearl Flexi Adjustable Razor z Indie. Ten vychází z Rex Ambassador. Bohužel Pearl si vylámal zuby na stejném problému jako Yaqi ve verzi V1. A to, že jim nesedí hlava strojku. Údajně to Pearl už vyřešil. Ale recenze mluví stále opačně. Ale neřeším teď Pearl.
Balení holícího strojku je v kartonovém obalu a samotný strojek je zabalený do jemného papíru. Na obalu je logo Yaqi.

Yaqi samotný strojek nabízí i různým prodejcům holících strojků a Ti si můžou na strojek dát své logo. Takže je možné, že některé značky využijí strojků Yaqi adjustable a dají si tam své logo. Ale toto jsem viděl od 1000 ks a více.
A jak se s ním holí?
Zkoušel jsem tento strojek s většinou čepelek co mám a zkoušel jsem jak agresivní tak tupější (Derby). A hlava díky otočnému prstenci agresivity se tváří jako hlava jemná až hodně agresivní. Nejlépe se mi osvědčili čepelky Gillette Wilkinson, Personna Platinum, Lord Super Chrome, Rapira Swedish Supersteel, Rockwell. Ano hodí se tam i ostřejší čepelky. Ale jak je holící strojek krátký. Tak ostřejší čepelka je vlastně na škodu. Protože nevědomky člověk tlačí víc na kratší strojek a tak je více podrážděný. Což není to co chceš. Ale ano, když si na to člověk dá pozor tak tam jsou výborné čepelky Polsilver, Perma Sharp, Voskhod a plno dalších ostrých čepelek. Jen prostě vyzkoušet co je pro Vám dobré.

Nastavení čepelky je jednoduché. Stačí založit čepelku, nastavit agresivitu hlavy a dotáhnout spodní závit na samotnou hlavu. Je tu trošku jiné nastavení strojku co jsem jinak zvyklí.
Když nejdřív dotáhnete hlavu strojku na doraz. Tak pak nejde nastavit agresivita hlavy. Což je jasné, ale bohužel některé uživatele to přijde divné.
Bohužel to není jako u ostatních strojků, že lze během holení jen otočit prstencem volbu čepelky. Tady opravdu se musí povolit strojek a otočit prstenec a potom zase strojek utáhnout. Což ano je to velké mínus. Sám za sebe jsem čekal, že to bude již vyřešené.
Na strojku je otočný prstenec s nastavením N 2 1 6 5 4 u verze V.1.
N je jako neutrální hlava. Ta je velice jemná. No a čísla jsou už jasná. 1 jemná až 6 agresivní.
Ve strojku je čepelka po stranách schovaná. U verze V.2 je číslování bez N a tedy 1,2,3,6,5,4. Osobně mi vyhovuje stupeň 3 a 4.
Samotný strojek je lehký a dobře se drží. Malíček si najde krásně a docela rychle místo na konci strojku. Rukojeť má prostřední a spodní část zdrsněnou šrafováním a díky tomu neklouže a drží se dobře.
Samotná hlava při holení se nezanáší a krásně bere vous a přebytečnou šlehačku protlačí skrz spodní díl hlavy. Takže čištění není problém. Výměna čepelky není problém. Je to otázka pár minut a je hotovo. Na strojku po několika holení nejsou žádné fleky od mýdla. Vše se dá krásně vyčistit pod tekoucí vodou.
Schválně jsem i kontroloval hlavu strojku a zdá se, že je pořád rovná a není vidět, že by se ji chtělo ujíždět na jednu stranu (stejný problém jsem měl u svého Merkur Futur a Vigour).
Po čištění v jaru a teplé vodě není vnitřek strojku vidět zanesené mýdlo. Takže závit drží. Ale při čištění na závit dávám vazelínu. Při čištění rozeberu celý strojek na jednotlivé díly (7 ks) a vše kartáčkem vyčistím. Nechám uschnout na topení nebo volně.
Dostal jsem před měsícem emailem dotaz jakou vazelínu je dobré použít na strojek. Osobně používám vazelínu Den Braven typ: odolná vodě na valivá ložiska. Je to tuba do stavební pistole 310 mm. Cenu nevím. Ta se bude asi měnit v čase. Samotnou vazelínu jsem dal do injekční stříkačky 20 ml a koupil jsem tu nejsilnější jehlu co jsem mohl. Přes slabou jehlu prostě vazelínu neprotlačíte. Je dost hustá a nedá se jen tak protlačit.
Zkoušel jsem i vazelínový sprej Den Braven „bílá vazelína voděodpudivá“, která chrání proto korozi a oxidaci. Tu jsem používal na rukojeti, které jsou duté. Obsah toho spreje je 400 ml.
Ale tento sprej na strojku zanechával zaschlé fleky vazelíny. Vše jde rozleštit, ale vypadalo to divně. Prostě na stojku zůstávala suchá vazelína a drolila se.
Vrátím se k samotnému strojku. Vše jsem popisoval u verze chrom rukojeť. Je pravdou, že rozdíl v jiných barvách bude jen ve váze. Holení se strojky bude stejné. Liší se jen barvou a tím i váhou. Je tam rozdíl mezi chromem a černou verzí 3 g.
Popravdě zde bych díky tomu nastavení čepelek počkal na inovovanou verzi V.3 nebo V.4
Ale tím neříkám, že strojek holí špatně. Je výborný. Jen to nastavení čepelky při holení hodně kulhá.
Snad by tam pomohla další pružinka k tomu prstenci, aby pružina byla z obou stran.

Dodám Vám pár fotek

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul
Příspěvky: 777
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Yaqi adjustable safety razor

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den milé kolegyně a kolegové,

můžete se podívat na recenzi stojánku na tento holící strojek.
IMG_20210416_120217.jpg
Stojánek se jmenuje: Yaqi Chrome Color Safety Razor Stand a je vidět recenze zde: viewtopic.php?f=17&t=3444
IMG_20210416_115509.jpg
Přeji Vám krásné čtení a těm šťastnějším dlouhé používání.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“