Yaqi Chrome Color Hexahedral Handle Safety Razor

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul

Yaqi Chrome Color Hexahedral Handle Safety Razor

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a dobrý den kolegové,

Nabízím Vám k přečtení další recenzi na holící strojek Yaqi Hexahedral ve větší variantě.
IMG_20210615_105443.jpg
Musím upozornit, že se vyrábějí dva stejné modely strojků. Jsou tam dva rozdíly a to ve velikosti rukojeti a samotného materiálu strojku.
Menší bratříček si musí vystačit s hliníkovou rukojetí a užší rukojetí. Dle Yaqi je to 12 mm. Hlava strojku je tam Yaqi FLIPSIDE. Jeho celková váha je 56g. Rukojeť je z hliníku a hlava strojku se stitina zinku.
No a větší bratříček je „malý“ obr. Jeho rukojeť má průměr 13.9 mm měřeno na stranách hexagonu. Na hraně má 15.6 mm. No a má stejnou hlavu FLIPSIDE. Rukojeť je mosaz. Hlava strojku u obou je slitina zinku. Jeho celková váha je 131g.
Větší bratříček se jmenuje Yaqi Hexahedral a menší bratříček se jmenuje Yaqi 12mm Chrome Color Hexahedral Aluminum Handle Safety Razor.

Sám jsem tento strojek kupoval kvůli rukojeti. Líbila se mi na první pohled od uveřejnění strojku.
Počkal jsem si na nějaké recenze a pořádně studoval reakce na strojek v komentářích a přiložené fotografie.
Jak jsem psal budu psát technická data a popisovat strojek ve verzi Yaqi Hexahedral ve větší variantě.
Podle fotografií na internetu jsem se dozvěděl, že rukojeť je celá dutá.
IMG_20210615_141529.jpg
A také, že se hodí tento strojek na stojánek Yaqi co jsem zde recenzoval viz…. viewtopic.php?f=17&t=3444
Na samotné rukojeti je hodně drsný design kosočtverce a malých souvislých důlků na rukojeti.
IMG_20210615_141557.jpg
Díky tomu jak je to hrubé tak se Vám nestane, že by rukojeť klouzala. Věřím tomu, že se při holení strojek „pronese“. Přeci jen dle výrobce je tam šílená váha 131g. Výhoda této rukojeti bude v dobrém držení bez křeče v prstech z malých a úzkých rukojetí. Rukojeť se hodí do klasicky velké ruky. Krásně spodní část padne na malíček.
Rukojeť je čistý chrom. Dle mého oka bych řekl, že je tam použitý dvojí chrom ohledně barvy. Zdá se mi, že relief je v lesklejším chromu (ale spíše je to díky odrazu světla) a zbytek rukojeti je také lesklý, ale ne tak.
IMG_20210615_141211.jpg
Vrátím se k tomu, že rukojeť dutá a dá se postavit celý strojek na stojánek od Yaqi. Vnitřní zdířka v rukojeti má průměr 5 mm. A tak padne na ten stojánek přesně a nekýve se tam. Zde se zastavím. A napíši rovnou. Dávejte si pozor při čištění této rukojeti. Mýdlo budete mít i na vnitřní straně rukojeti. Takže nezapomenout to prošťouchnout, alespoň jednou za týden.
Stejnou hlavu strojku jsem tu již recenzoval u strojku viewtopic.php?f=69&t=3432 u tohoto strojku je také hlava Flipside. Ale zde zbystřete. U strojku Yaqi Nickle Color Safety Razor je hlava Flipside z niklu. U tohoto strojku je hlava ze slitiny zinku. Napíši to naplno a jasně. Mě osobně sedí lépe verze z niklu. Je těžší a líbí se mi i barva niklu. Zde na tomto strojku je hlava ze slitiny zinku. To jsem psal. Takže je lehčí, ale má stejné vlastnosti jako varianta se zinku. Ano varianta z niklu je také dražší než ze slitiny zinku.
Hlava strojku je typ Flipside takže je tam jedna strana scalloped a druhá strana je open comb.
Já využívám více scalloped. Obě hlavy jsou stejně důkladné. Takže pozor je hlava je důkladná, ale není zas až tak agresivní. Verze z niklu je více agresivní. Je to díky její váze.
A jak je to s čepelkou: jsou vidět strany nejsou vidět strany čepelky: Takže není vidět po stranách.
No a teď pro ty co zajímají tvrdá data.
Cena v době nákupu byla za strojek 30 $.
Nákup na Ali: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 7a1dAWVF2K
Lze zakoupit i v Polsku:
https://barbercompany.pl/maszynka-do-go ... i-rac2101/
Tam vyjde na 106 Zlotý ( 657 Kč)
rozmery_strojek_edited.jpg
No a rozměry jsou:
1. výška rukojeti od spodní části designu po horní design 74.9 mm
2. výška rukojeti od designu na horní závit 15.8 mm
3. výška hlavy 8.3 mm
4. šířka hlavy 43.5 mm
5. průměr rukojeti 13.9 mm
6. šířka prstence 1.4 mm
Pro jistotu Vám napíši i celkovou délku rukojeti a to je 91 mm
Délka vnitřního závitu v rukojeti je: 12.3-12.4 mm
Rozměry samotné hlavy jsou stejné jako u verze z niklu takže odkaz na strojek z niklu:
viewtopic.php?f=69&t=3432

Jak probíhalo celé holení. Do strojku jsem nejprve dal čepelku, která není moc agresivní a to Lord supech chrome. Holení proběhlo s mýdlem na holení Godrej shaving round viewtopic.php?f=92&t=2534 a potom i Cella viewtopic.php?f=92&t=1149, Vitos Sapone Per Barba viewtopic.php?f=92&t=1130 no a nakonec Omega .
Postupně, když jsem nabyl důvěry ke strojku a hlavě. A hlavně jsem si zvykl na to, že strojek je těžký tak jsem zkusil tyto čepelky: Gillette 7 O'clock Sharp viewtopic.php?p=27352#p27352 , Rapira Platinum Lux (to byla katastrofa) viewtopic.php?p=27025#p27025, Personna Platinum modrá (výborný) viewtopic.php?p=18673#p18673, Perma Sharp (výborný) viewtopic.php?p=13769#p13769, Shark (katastrofa) viewtopic.php?p=11923#p11923, Elios Inoxidable (výborná) viewtopic.php?p=19046#p19046, Bolzano Superinox (výborná) viewtopic.php?p=12513#p12513, Gillette 7 O'clock Super Stainless také výborná viewtopic.php?p=13325#p13325 , Voskhod dobrá, ale až moc agresivní na tuto hlavu viewtopic.php?p=20558#p20558, Rapira Swedish Supersteel (výborná) viewtopic.php?p=26562#p26562, Rockwell pro někoho nenáviděné čepelky, mě vyhovují viewtopic.php?p=39030#p39030, Ladas Super Stainless v tomto strojku se mi neosvědčili. Vypadalo to, že jsou tupé Ladas Super Stainless. Každou čepelku jsem zkoušel tak max 3x. Pak šla do koše. Neotáčel jsem.

Za mě tedy povedený strojek a hlavně i pěkný design.
Doufám, že jsem na nic nezapomněl. Pokud ano stačí napsat. Rád odpovím.

Opět přidám pár fotek

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul

Re: Yaqi Chrome Color Hexahedral Handle Safety Razor

Příspěvek od david_ul »

jak vypadá zdířka na strojku a stojánek na tento strojek
IMG_20210615_141354_1.jpg
stojánek strojku
IMG_20210615_105636.jpg
pohled na spodní část hlavy
IMG_20210615_105540.jpg
David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“