Yaqi 88mm Stainless Steel handle - ocelová rukojeť na holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Yaqi 88mm Stainless Steel handle - ocelová rukojeť na holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Krásné odpoledne všem břitevnicím a břitevníkům,

Přidávám Vám dnes ještě jednu recenzi na holící rukojeť od značky Yaqi.

Celým názvem se rukojeť jmenuje Yaqi 88mm Solid Stainless Steel Material Safety Razor Handle - RH2108.
hlavni_1.jpg
Myslím, že Yaqi už nemusím upřesňovat jaká je to firma.

Takže se vrhneme rovnou na samotnou rukojeť. Takže v tomto designu Yaqi vyrábí ocelovou variantu a variantu z bronzu. Ocelová má barvu čisté oceli. Jen leštěná a bronzová má barvu bronzu a leštěná. Nejsou jinak barevné. Zatím.
Já teď budu popisovat tu ocelovou variantu.
Tato rukojeť se prodává samostatně. Takže zatím nelze koupit v celém strojku.
ds_Yaqi_1.jpg
Odkaz na recenzi hlavy Yaqi Tile 316 je zde na fóru: viewtopic.php?f=69&t=3587
Hlavní výhoda této rukojeti je, že Yaqi razí systém integrované zdířky na stojánek strojku. Tento stojánek jsem tu recenzoval. A odkaz je: viewtopic.php?f=17&t=3444 .
Takže ano tato rukojeť tam jde zasunout a drží. Vše uvidíte na přiložených fotografiích.
IMG_20220708_182221_1_1.jpg
Jak je to s designem této rukojeti.
Ten design bude platit i u verze brass, protože rukojeť je stejná. Krom materiálu.
Přes celou rukojeť se táhne jedna linka, které začíná na spodní části rukojeti a pokračuje souvisle ve stejném odstupu až na horní část rukojeti.
Aby se design trochu rozbil. Tak v prostředku rukojeti je menší výbrus o síle 1 mm, ale i tak je tam dodržená linka spirály. Samotná spirála je jemná.
Design na rukojeti je opravdu jen design. Linka nemá funkci mechanické zábrany proti skluzu. Rukojeť jsem nezkoušel. Takže nebyla namočená. Ale pohmatem cítím, že spirála nebude funkční. Funkční prvek na samotné rukojeti je právě ten výbrus. Ten má hloubku jak jsem psal 1 mm a délku 6,3 mm. Tam totiž krásně zapadne palec a ukazovák. Jasně kdo drží strojek více nahoře tak do toho výbrusu přiloží palec a prostředníček. Malíček v obou případech dobře padne na spodní část rukojeti.
Myslím, že toto rozvržení je rozumné. Jasně najdeme ho na jiných ručkách.

Na této rukojeti jsem zkoušel všechny volné hlavy co mám a všechny tam dobře drží. Závit je dobře vykroužený. Ale zase. Ať není ocel a ocel. Tak by bylo dobré při utažení hlavy tam dát silikonovou podložku. Rukojeť není dutá. Tedy krom technických výbrusů.

A jak je to s rozměry a váha:
Veškeré měření v mm.
rozmery_1.jpg
váha dle prodejce 56g
z1) 15,0
z2) 23,6/5,00
a) 12.8
b) 8,1
c) 11,9
d) 10,00
e) 88,00

Jak vypadá obchodní balení:
je to kartonová krabička, kde samotná rukojeť je zabalená do pergamenového papíru.
rozměry krabičky jsou 22,1x 21x 101,4 mm. I zde najdeme logo DLC-Yaqi a přelepku s kódem produktu.

A cena... Tato rukojeť stála 27,78 $ (675 Kč).
No a dá se zakoupit zde:
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802CTbpza
nebo zde: https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 38681%21sh

Přidám Vám sem zase fotografie.
A kdo má tuto rukojeť nechť nám také napíše své poznatky.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“