Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 17 říj 2018, 08:59

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 16:18 

Ahojte :roll:
Ja viem, že už tu bolo toho popísaného dosť a asi niektorých aj zľahka vytočím opakovaním otázky. Ale cca mesiac sem vo voľnom čase nakúkam a fakt si neviem poradiť. Mám v pláne kúpiť vianočný dar, britvu. Tento človek má rád nože a nedávno sa začal klasicky holiť: kefka, barbus mydlo a bager (dobre to píšem? ). Vlastne sa to stal pre neho taký menší mužský rituál a myslím, že taká super mužská záležitosť ako je britva by ho isto potešila. Ibaže som trochu zmätená v značkách atď, zatiaľ mi to vychádza, že Thiers- Issard, Dovo, Boker? Môj rozpočet je cca 120 eur. S tým, že by som rada vedela, kam by som mohla dať britvu na Slovensku nabrúsiť. Vygravírovanie mena, alebo iniciálok, to už bude len taký detail :)
ďakujem moc za každú radu!

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 17:39 

Vitaj medzi nami. Ja som si nedávno kupoval Thierss Issard 6/8 - moja jediná britva. Treba myslieť na to, že na to aby britve pán pred každým holením vedel obnoviť ostrosť potrebuje remeň. Skús mrknúť v galérii PetraS má tam aj závesné aj "kolísky", stačí si len vybrať. Najlepšie keď sa s ním skontaktuješ, on mi aj brúšil čerstvo zakúpenú britvu. On je síce z ČR, ale aj u nás sa niekoľko brusičov nájde (irenko).
Len ju prosím nedaj nabrúsiť k brusičom nožov. To by bol smutný príbeh . . .
Tiež je otázka ako dať vygravírovať, a či dať gravírovať pred alebo po brúsení? :?:

G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo

Naposledy upravil(a) Vinci dne 16 říj 2016, 17:44, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 17:44 

ďakujem :-)
Nad tým remeňom som uvažovala, to ešte zvážim, neviem, či niečo nemá doma, lebo viem, že klasické nože si brúsi a obťahuje na koži. No ale s tým brúsením, práve... či poslať pánovi PetraSovi.. alebo hľadať na SR??

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 17:48 
Donátor

Na túto sa treba spýtať,kedy bude naskladnená :
https://www.theinvisibleedge.co.uk/58-1 ... razor.html
táto je na sklade :
https://www.theinvisibleedge.co.uk/68-r ... razor.html

Moje britvy kupované v tomto obchode boli perfektne nabrúsené .

https://www.theinvisibleedge.co.uk/cont ... ady-policy

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 17:50 

Vyššie som doporučil na Irenkove služby.
Nože sú ok, tie si brúsim aj ja. Neviem aké máš informácie, len spomeniem že brúsenie britiev to je pre mňa iná galaxia.
Bolo by dobré keby pre začiatok mala britva "svoj" remeň a obťahovať na čistej koži.
Časom si pán ak je šikovný urobiť druhy remeň, ktorý napajcuje brusnou pastou a môže obnovovať ostrosť, keď už to čistým remeňom nepôjde. Ak to nepôjde ani s brúsnou pastou, musí ísť britva znovu na kamene (cca pol roka a až rok používania).
Dúfam som trochu pomohol.

G Fatboy Rhodium G2, G 40's Superspeed (Ink-DeltaEcho), G Rocket, G Super Adjustable V2, ATT M2+SE1, Rockwell 6S, G Tech, G Slim Adjustable L2+J4, G Aristocrat, G Red Tip B3, Muhle R41, Merkur 34C & 37C,Edwin Jagger IVCSR, Fatip piccolo

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 18:11 

Vinci: ďakujem za doporučenie Irenka. čo sa týka gravírovania, ja dúfam, že už ju kúpim správne nabrúsenú... takže gravírovanie budem riešiť tak... neviem, ako to spoznám, ja moc nezarastám na tvári :D
Valentin75: takže skutočne asi najskôr mám kupovať Thier Issard?? Tie ceny na stránke sú fakt priateľné, lepšie, ako na slovenských. ešte musím porovnať poštovné.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 18:26 

Za málo, treba sa opýtať. No ostrosť britvy najlepšie spoznáš ak sa oholíš :D . Inak okrem mikroskopu. možeš len hádať. Žiadne skúšanie ostrosti ako na noži bruškom palca, to by sa ostrie poškodilo.
Nerozmýšlala si, že by si kúpila báger? :) Viz. môj podpis, zopár ich mám. Nechcem odhovárať, len doporučujem. Odpadlo by zopár problémov, ono kupovať prvú britvu pre niekoho, býva často náročné. Ale zas ten výsledok ... :P

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 19:12 

No Báger práve má :-) Bolo by to pekné, keby sa mi podarilo tú britvu .... aj keď ju používať nebude, nie? :-) mňa tiež vždy poteší nejaký šperk :D

Naposledy upravil(a) Nela dne 16 říj 2016, 21:34, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 20:10 

A jeden mu stačí? :D To ja len na margo nás fanatikov.
Britva je určite výborný darček. Ja sa s ňou veľmi neholím ale som rád, že ju mám. ;)

PříspěvekNapsal: 16 říj 2016, 20:29 

Teda to je dnes počteníčko. Diskuse mi zlepšila náladu ;) Jako první břitva bude TI určitě dobrá volba a jako šperk je to také dobrý nápad. S ohledem na datum bych raději s výběrem příliš neotálel. Přeji šťastnou ruku.

Všechny časy jsou v UTC+02:00