Fórum Břitva CZ & SK
https://forum.britva.cz/

Břitvy Solingen
https://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=71&t=2956
Stránka 1 z 1

Autor:  ujolovec [ 10 pro 2017, 22:51 ]
Předmět příspěvku:  Břitvy Solingen

Dobrý deň britevníci.

Rád by som sa Vás opýtal, som tu nový a nevyznám sa.

Mám dve britvy značky Solingen, vid foto. Rád by som sa dozvedel ako sú staré, akú majú hodnotu, prípadne pôvod, Nemecko?

Ďakujem veľmi pekne

Autor:  PetrS [ 10 pro 2017, 23:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Birtvy Solingen

Ahoj ujolovec, vítej mezi námi.
Na Tvoje otázky je víc než těžká odpověď.
Ceny Břitev jsou podle zachovalosti, vzácnosti (pro sběratele) a hlavně podle citové vazby. Finanční hodnota nebývá příliš vysoká, ale záleží na co Břitvy chceš, zda na holení či je jen zpeněžit a poslat dál, nebo se jedná o rodinné stříbro kde víš kdo byl předchozím majitelem a pak je to opravdový poklad.
Pokud by jsi chtěl tyto dvě Břitvy na holení, tak je zapotřebí je nechat nabrousit a pak se s nimi budeš spokojeně holit. Podle kousíčků pohledů vypadají zachovale. Celkový pohled na otevřené Břitvy by napověděl mnohem víc. Značku a její minulost Ti zodpoví spíše kolegové kteří se zabývají historií Břitev.
8-)

Autor:  ujolovec [ 11 pro 2017, 22:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Birtvy Solingen

Ahoj PetrS :)

Ďakujem, rád by som ich predal a zvykne sa mi dostat pod ruku takáto staršia Solingen britvička, len sa do nich moc nevyznám. Zasielam ešte nejaké fotky

Autor:  PetrS [ 11 pro 2017, 22:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Birtvy Solingen

Obě jsou zachovalé a tak až je zprovozníš, tak budou i dobře sloužit.
Jen je škoda, že je chceš prodat. Určitě by stálo za to, si vyzkoušet holení Břitvou. Objevil by jsi nový svět a možná i změnil názor na činnost tak prozaickou jako je holení a vstoupil do světa relaxačních zážitků. Máš to nejdůležitější - možnost - a je škoda ji nevyužít a nechat kolem sebe jen tak naprázdno projít.
8-)

Autor:  Bob76 [ 12 pro 2017, 20:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Břitvy Solingen

Jak píše Petr,je škoda že se lidé pořád ptají jen na cenu :-( Jak říká můj kamarád : " ..lidé dnes znají ceny všeho, ale hodnoty ničeho. ".

Autor:  ujolovec [ 15 pro 2017, 17:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Břitvy Solingen

Nemôžem s vami na jednej strane nesúhlasiť, je to tak, pekne povedané " ..lidé dnes znají ceny všeho, ale hodnoty ničeho. " Možno teda dám na Vás a skúsim sa s jednou z nich aj oholiť. :) V každom prípade dakujem krásne za názory.

Autor:  vsezved [ 15 pro 2017, 19:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Břitvy Solingen

@ujolovec
Ahoj, aby si mohl věrohodně posoudit, zda je oholení břitvou pto tebe to pravé, tak je důležitá ostrost břitvy. Dobrou ostrost sám bohužel bez zkušeností jen obtížně získáš a bez ní by mohl být tvůj první velmi důležitý dojem zkreslen. Proto dopotučuji si nechat první břitvu nabrousit od někoho, kdo si s kráskou hravě poradí.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC+01:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/