břitvy Thiers Issard

Všeobecné dotazy na břitvy
veruko24

břitvy Thiers Issard

Příspěvek od veruko24 »

Zdravím pánové, potřebovala bych poradit a nevím na koho se obrátit, a tak jsem zabrousila na tohle fórum. Mám v plánu koupit manželovi k narozeninám novou břitvu. Mám vybrané nějaké favority, ale nejsem schopná úplně zhodnotit, která za to stojí... Věc se má tak, manžel dostal před časem břitvu značky A.P. Donovan. Je to břitva vcelku dost na prd. Špatná velikost čepele pro začátečníka, kvalita nic moc, navíc by už potřebovala nabrousit a vzhledem k tomu, že to je jakýsi čínský výrobce, tak to nechce nikdo nabrousit (hledá někoho už rok). Měl by rád novou. Udělala jsem si menší průzkum a dospěla jsem k názoru, že u značky Thiers Issard nemůžu sáhnout vedle, nic méně mám k tomu několik otázek. Vyčetla jsem, že pro začátečníka jsou vhodné čepele 4/8-6/8. Osobně se víc kloním pro 5/8 nebo 6/8, je tam ale docela velký rozdíl v ceně, takže by mě zajímalo, jestli je nějaký zásadní rozdíl taky ve výšce té čepele? Mám vybrané zatím tyto dvě:
Thiers Issard Le Dandy 6/8 Black břitva - vcelku hodně muziky za málo peněz, je to tak?
Thiers Issard Special 1Ere Barbe Bocote - dřevěná rukojeť, nižší čepel, vyšší cena, je lepší než ta předchozí?
Thiers Issard Evide Sonnant Extra 6/8 Cedar - vyšší čepel, dřevěná rukojeť, hodně moc drahá, má to smysl?
Je pravda, že tyto břitvy jsou nabroušené už od výrobce a netřeba tedy brousit na začátku?

díky moc za jakékoliv poznatky

ater
mistr brusič

Re: břitvy Thiers Issard

Příspěvek od ater »

Už dlouho jsem neviděl novou Ti britvu tak nevím jestli jsou po vybalení nabrousene tak že se s nimi dá oholit bez větších problémů. Tak minus 2 roky to ještě šlo. Přitom vyšší rady byly i líp továrně nabroušený (porovnával jsem spec. Edici s nejlevnější Le Dandy).

Velikost britvy je hodně subjektivní pokud mu sedí ta čínská tak kup stejně velkou. Velká břitva je lepší na delší vousy, vejde se na ni víc pěny, ale je ne šikovná hlavně pod nosem. Na velikost 4/8 spíš nejdi, to me přijde malý a pokud manžel začíná tak se mu s menší britvu bude holit hůř (hůř se odhaduje úhel britvy vůči tváři). Ty

Jinak dřevěné střenky se vyplatí. Podle mě jsou odolnější než plastové a to mechanicky i chemicky, některé oleje mohou negativně působit na plasty. A navíc jsou dřevěné o dost hezčí, kort u Issardek jsou subtilní a vyladene.