Prvá nová britva / veľkosť

Všeobecné dotazy na břitvy
DenisBee
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2020, 09:14

Prvá nová britva / veľkosť

Příspěvek od DenisBee »

Dobrý deň čítal som si veľa článkov aj tu na fóre a mal by som záujem si kúpiť svoju prvú britvu väčšinu na úpravu hornej linie brady , a vyholenie krka kvôli tomu že brada ostáva a nebudem holiť celu tvár , išiel by som do značky thiers issard " chcem kvalitu " ktorú nebudem musieť meniť a nebudem nespokojný , len si nejsom istý voľbou veľkosti vo veľkosti 4/8 je to thiers issard special 1ere barbe - https://www.luxusni-holeni.cz/detail/th ... olivewood/
5/8 thiers issard kingwood - https://www.ostrebritvy.cz/britva-5-8-t ... -kingwood/
6/8 thiers issard sherp and Wolf Green stamina https://www.luxusne-holenie.sk/detail/t ... n-stamina/ , alebo thiers issard evide sonnant extra - https://www.luxusni-holeni.cz/detail/th ... tra-cedar/, střenku by som si predstavoval asi skôr drevo , pri možnostiach 6/8 sa mi viac páči tá zelená , viete mi pri tej možností povedať nejake pro a proti , drevo s použitím fenolovej pryskyrice alebo cedrove drevo ? Dodatočna otázka ohľadne značky ktorá je z nich asi najkvalitnejšia Thiers issard Dovo solingen alebo Boker , nejedná sa o ostrosť to by som si dal nabrusit dodatocne . Na cene pri týchto modeloch cca do 7000 kč
Ďakujem Vám za radu

Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4186
Registrován: 14 lis 2008, 19:29

Re: Prvá nová britva / veľkosť

Příspěvek od PetrS »

Ahoj DenisBee,
na doholování a vytváření kontur se používají převažně užší Břitvy. Tedy 4/8 nebo 5/8, ale často i mnohem užší 3/8. Pro pohodlnější ovládání je vhodnější 4/8 nebo 5/8. Snadněji se vedou po tváři a též se snáz obtahují. Protože budeš holit celý krk, tak bych doporučil 5/8 a postupně se s ní naučíš vykreslovat i jemné linky okolo horní čelisti. Tolik co se týká velikosti čepele.

Tvar čepele, střenky dřevo či plast, zlacení či jiné zdobení, to je záležitost především pocitů.
Dřevěné střenky jsou vyrobci ošetřené tak, že vydrží bez poškození namáčení ve vodě, louh z mýdla a dokonce odolává i různým konzervačním olejům.

Výběr značky je též hlavně o tom, které typy se Ti více líbí. Dnešní výrobci se do kvality už hodně sjednotili a tak jak Issard nebo Böker či Dovo, všichni mají kvalitu velmi dobrou. Co je však u všech společné, je tovární ostrost a ta není pro holení použitelná. Nejprve musíš nechat Břitvu nabrousit a teprve poté ji můžeš používat k plné spokojenosti. Další věcí pro udržování ostrosti je obtahovací řemen a bez něj to nejde. K tomu kvalitní mýdlo a pak už stačí jen trénovat a tvarovat vousy dle své představy.
8-)