Koupě břitvy

Všeobecné dotazy na břitvy
ater
mistr brusič

Re: Koupě břitvy

Příspěvek od ater »

@Nasgharet: Taky bych si vybral Issard, neviděl jsem od nich špatnou břitvu. Břitvy DOVO jsou v pohodě pokud nejsou křivé, takže tu bych si šel koupit jen do kameného obchodu a zkontroloval, že je čepel rovná např. přiložením šuplery na hřbet z boku a nad ostří na čepeli z obou stran.

Nejlepší bys měl se naučit brousit a to se nejlíp naučíš od někoho (např. na nějakém srazu).
Průměrná doba po které je dobré břitvu nabrousit je asi tak 30 až 35 holení, záleží to na víc faktorech, někdy břitva vydrží i kolem 50ti holení.

Scoth

Příspěvek od Scoth »

Shavetou se holím, a s bagříkem se to nedá srovnat. Našel jsem starou břitvu a na kameni 2000 se učím brousit.... No, samouk😀. Ale na komtury tváře to jde a... Láska, zase jiné holení, pocit o stupeň výš 😀 Rozhodně novou břitvu si nechat nabrousit. Otázka je kde. Nikde!! 😒 Takže dodej od kud jsi, a zkusme naše mistry přemluvit k semináři. Jsou úžasní, domluvit se lze. Když ta mrska covid dovolí 😒 sám čekám a těším se (zippino, podal jsi prst, ďábla se nezbavíš😄).
Mám bokera, je ziznivý po krvi, jasně nadává, že chce nabrousit a to co má od výrobce mu nestačí 😀 takže Shavetou to jistí. Nevím jak dlouho nabrousit trvá, celkový čas na starou břitvu mám cca hodinu, co jsem zde četl, tek mi ještě chybí tak3-4 hodiny, ale čekám na vánoce a kameny 3000 a 6(8)000

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

To Scoth.
Kámen 2K stále ještě patří mezi hrubovací kameny a tak by bylo velmi zajímavé dát pod mikroskop ostří po 2K kterým jsi zkoušel doholovat kontury. Za ten pokus to vyfotit by to rozhodně stálo. Pro výsledné finišování se používá nejčastěji CFko které má kolem 14K-20K podle kvality a zapracování povrchu kamene a když chceš mít výsledek opravdu fajnový, tak Shapton 30K, ale to už jsou takové ty zmlsanosti :D.
Jak takové ostří pod mikroskopem vypadá se podívej sem. Je tam i fotka nové nepoužité žiletky pro porovnání aby jsi viděl jaká je ostrost Shavety oproti Břitvě.
8-)