Identifikácia starej britvy

Všeobecné dotazy na břitvy
Zpráva
Autor
Godless

Identifikácia starej britvy

#1 Příspěvek od Godless » 27 úno 2016, 21:56

Pozdravujem kolektív, som tu nový, neskúsení, vedel by mi poradiť čo je to za britvu? Náhodou sa mi dostala do rúk a hneď mi vnukla myšlienku na kvalitnejšie oholenie. Už dlhšiu dobu striedam rôzne škrabky x-žiletkové, ergonomické, otočné a neviem čo všetko a čím viac britov, tým horšie. Preto som rád, že práve vďaka tejto síce už nepoužiteľnej (ak sa mýlim, opravte ma) britve som sa dostal na toto fórum, ktoré ma veľmi nadchlo a dalo nádej v lepšiu budúcnosť mojich líc.

Na krčku nieje nič vyrazené, no na krabičke je viacero slov. Neviem rozlúštiť všetky písmená, ale približne tam je napísané:
S. Vanino´s W we. LINZ _ifiále _ogart_r .14

Za pomoc vopred ďakujem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Co tě nezabije, to tě jednoduše zešílí.

Zipíno
Donátor

Re: Identifikácia starej britvy

#2 Příspěvek od Zipíno » 27 úno 2016, 22:41

Co se týká původu, tady asi nepomůžu.
Ale co se týká použitelnosti, tak je před tebou slušná výzva. Čepel, která je na těch fotkách má, pokud se správně zrenovuje, před sebou ještě mnoho let poctivé práce! Začni tím, že si seženeš smirkové papíry na broušení pod vodou v hrubosti 400 a výše, šel bych v řadě 400, 600, 800, 1200, 1600, 2000, 2500. Těmito papíry začni s kapkou oleje pomalu odbrušovat rezavé vrstvy břitu, většinou začínám podélnými tahy až je jednolitý povrch, pak přejdu stejnou hrubostí příčné tahy. Vyšší jemností pak začnu zase podélně, dokud neodbrousím všechny rýhy předchozího broušení a pak zase napříč.... A až už budeš mít takhle připravenou čepel, tak začne leštění pastami - Silichrom, Sidol, a když seženeš tak i jemnější. Všechno ale musíš dělat jen pohybem prstů, pokud použiješ nějaký stroj, je velké nebezpečí přehřátí čepele a jejího zničení.
A teď nastupuje chvíle pro ten šedivý kámen, na který jsi se ptal. Po odbroušení všech zubů a postavení ostří začneš vytahovat ostrost.
Přeji mnoho úspěchů při renovaci a málo křečí v prstech za dlouhých večerů vyplněných jen šudláním čepele .
671 grains of diplomacy-.50 BMG

Radgost
Admin

#3 Příspěvek od Radgost » 29 úno 2016, 10:31

Mno, Zipíno, já už by do toho nešel a nechal ji spát.
Jako neříkám, že by nešla nabrousit, ale té práce.
A ještě není jisté, že není někde v čepeli prasklá, protože s ní někdo krájel koberce nebo co.

Drvoštěp

#4 Příspěvek od Drvoštěp » 29 úno 2016, 13:51

Po odbroušení těch velkých zubů bude se ta hrana dotýkat toho stabilizátoru. :|
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.

Godless

#5 Příspěvek od Godless » 02 bře 2016, 17:06

A keď sa bude dotýkať stabilizátora, má to negatívny vplyv na funkčnosť?

Čo sa týka identifikácie, predsa len na tom krčku pod hrdzou niečo bolo. Síce nie nápis, ale možno niečo na jej spoznanie.
Čo poviete?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Drvoštěp

#6 Příspěvek od Drvoštěp » 02 bře 2016, 17:28

Jj, někde jsem to už viděl...
Tady máš odkaz. :)
http://strazors.com/index.php?id=129&do ... _sheffield_
Dej tam český překlad a počteš si...
8-)
Lepší dobře nabroušená břitva než zle nabroušená žena.

Godless

#7 Příspěvek od Godless » 02 bře 2016, 19:13

Vďaka, kladivo aj 7 hviezd sedí, nápis nevidno, no strenky a tvar krčka tiež sedia. Nity ale nie, je to napodobnenina alebo ju len niekto prerábal?

brael

#8 Příspěvek od brael » 02 bře 2016, 19:55

Aj ja som šťastným majiteľom G.Johsnon britvy ktorá po renovácii a nabrúsení slúži perfektne. Maďarský výrobca a brúsič britiev povedal že týchto britiev je toľko ako bielych vrán. Gratulujem ti k nej ale potrebuje veľa veľa láskania ale potom určite bude perfektne slúžiť.

HonzaS
Donátor

#9 Příspěvek od HonzaS » 02 bře 2016, 21:19

Ano, ano, Geo Johnson a Co.
Jednou jsem se právě oholil ;)

ater

#10 Příspěvek od ater » 03 bře 2016, 00:09

A keď sa bude dotýkať stabilizátora, má to negatívny vplyv na funkčnosť?

Vadí to při broušení a obtahování. Zaoblíš patku břitvy tak aby se ti stabilizátor nedotýkal při broušení kamene a je to vyřešené. Renovaci si rozmysli, bude to hodně práce, přeměř si jestli není hodně zbroušený hřbet a pak výšku čepele jaká bude když odbrousíš ty zuby. Úhel by měl být 18 stupňů, rozumný jsou úhly mezi 18 a 23 (to jsem vypozoroval z různých břitev).

A já bych pak nejdřív odbrousil ty zuby podélnými tahy ostří na tupo na straně hrubého kamene tj. čepel je kolmo ke kameni. Tím dosáhneš i dokonale tupé břitvy (místo ostří plocha). Pak bych jen příčnými tahy brusnými papíry odstranil rez. Když použiješ podélné tahy tak budeš muset podélné vrypy uplně odstranit, když to neuděláš bude výsledek hrozně amatérský, pokud budeš důsledně dělat příčné tahy tak to bude vypadat autenticky i když ti tam pár vrypů zůstane. Udělej si na to udělátko který je nafocený ve vlákně: viewtopic.php?f=43&t=815&p=26361&hilit= ... tko#p26361