Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 19 zář 2019, 23:28 Právě je 19 zář 2019, 23:28

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 48 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ivbro70 - moje první kráska
PříspěvekNapsal: 20 dub 2019, 01:27 

Ivane, už to vidím - hlavu vzhůru, je to OK. :twisted:
– zcela v POŘÁDKU jsou snímky - „brit2-100s“ + „brit2-200s“ + „brit12-200s + brit12-200k“ - kosmetika, voda nebo voda s jarem, lomy světla.
----
Snímek „brit2-200k“ ten tmavší – to bude nápodobně také způsobené lomy světla, voda, jar – i když se tomu nechce ani uvěřit.
--
Dobrousit jen tu partii u stabilizátoru „brit12-200z“.
--
Před mikroskopem a po oplachu pod tekoucí vlažnou vodou - nechej řádně vyschnout! :P
F

zde jsem udělal např 3x detaily z Tvých fotek...jde o vodu, nejde o díry
Příloha:
brit2-100s (2).jpg
Příloha:
brit2-200s (2).jpg
Příloha:
brit12-200k (2).jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2019, 20:28 

Ferenc asi máš pravdu ale správa přišla pozdě, břitvu jsem brousil znova. Brousil jsem od počátku 1_3_5_8 k kamen, a pár tahu na řemenu. Občas vlas chytala ale nic moc, vrátil jsem se na 3k a šel znova nahoru pak již vlas nechytla vůbec. Tentokrát jsem brousil téměř bez přítlaku, pod lupou vypadalo vše v pořádku, tak jsem byl zvědav co uvidím pod mikroskopem.

A? :( :( nic?

První broušení před týdnem jsem brusil s přítlakem, to druhé jsem jenom jemně klopil ostří přes střenky a přidržoval hřbet na kamenu. Nikde jsem na foéru nenašel jestli přítlak ano nebo ne?

Hrál jsem se i s mikroskopem a dělal fotky z různych uhlů a hodil tam dvě měření. Je to co je označeno na fotce brit200---27DEG--44-s 001 " nedobroušené?

Podívejte se mi prosím na fotky a zkuste mi poradit co dal.
https://ivbro70.rajce.idnes.cz/GGD203_2
legenda
brit50-19DEG-42-k

zvetšení
- uhel naklonu osi mikroskopu, kolmý pohled je 0
poradove cislo
k-krček, s-stred, h-hlava

Děkuji moc.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2019, 22:27 

Ja tam teda vidím díry,a tvé poslední fotky,semi zda,ze se to droli,nevím, nějak podobně vypadala homemade,co jsem vyrabel z praskovky,ne a ne nabrousit

PříspěvekNapsal: 25 dub 2019, 14:21 

Zdar. No, já si stojím za tou vodou – Ivane, před dalšími snímky déle počkej na vyschnutí a pak snímej.. ať je tedy jasno zda voda či díry.
--
Přítlak ano či ne? Prostě přiměřeně. Při začátcích může tíha střenek vézt k tomu, že nutí více přitlačit levou rukou na špičku (u praváků – střenky jsou vpravo).. tzn. pravou rukou jakoby u střenek potřeba jemně nadlehčovat (resp. kompenzovat jejich tíhu) a v levé ruce jen držet směr – ale vše leží na kamenu.

--
Ptáš se na foto „nedobroušené“, spíš se mi jeví na „zakulacené“:
Hlavně držet rovinu hřbet / fazetka a stále v kontaktu na kamenu.
Zde se mi jeví, že je příčina – ostří jde do „U“ , má vytvářet „V“… dle foto to konci fazetky u samotného ostří v šířce cca ¼ desetiny mm … provádíš zhoupnutí – v některé fázi prostě nadzvedneš hřeb a to je zle. Při uložení tvých foto a jejich zvětšení je zjevné, aspoň dle mého oka, že stejná stopa po šutru pokračuje přes fazetku i na ten kousek u ostří co je do „U“, pak s tím v některé fázi broušení kolíběš - nadzvedneš hřeb. A pak je to zpět začít znovu od piky.
--
Ale snaha je jít správným směrem, ono se to podá. F
Příloha:
Iv01.jpg
Příloha:
Iv02.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2019, 14:49 

To není voda, ale balistol, mezi broušením a mikroskopem prejde několik dni a v práci nemám možnost britvu odmastit a zakonzervovat zpět . Utiram to jenom obrouskem, ale na britu to moc drhnout nechci.
Ten černý konec je nějaký defekt u hlavy viditelný i volným okem jenom z jedné strany a nevím co teď s tou špičkou .
A s tim koledbanim máš asi pravdu, to bude srazeny brit a ne nedobroušeni.Proto jsem to dával sem že jsem nevěděl co vidím.
Co teď jít od 1k znova?
A co bys mi doporučil na tu špičku můžu si dovolit brousit cca 2 mm od spicky, jenom jí s nazdvednutou hlavou? Jinak mně tam, na tom kousku, hlava nepustí.
Dík.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2019, 15:45 

Prostě kapalina a pak to mate pro vyhodnocení.

Ubrosek a pod. je nevhodný... pro fazetku a ostří

Lepe je zpět na 1k. Na 3k je možné ale bude to trvat déle. Záměř se na držení te roviny bez nadzvednuti. Ta špička asi nedoliha na kámen, zkroucena čepel. Možná vybrousit mírně do úsměvu.. Pak je to ale o tom umět ji pak. nabrousit.
Nebo provézt nové usazení.. plošku na hřbetu.. novou fazetku… a nebo zkombinovat.

Buď je to britvou nebo se mi zdá, že tahy od těla ti jdou lepe něž tahy k sobě. A pro pó. .. tahy dělat proti ostří. Po směru ostří se zejména s jemnějším bruskem ostří snáze vytrhává. F

PříspěvekNapsal: 27 dub 2019, 16:42 

Ja,když chci pod lupu, utřu briskami prstů po ostri a ocistim na předloktí tak,jako když obtahujes na temeni, a nemusíš řešit,jestli voda nebo díra. Nebojje to bezpečné,ale po ostri

PříspěvekNapsal: 27 dub 2019, 21:33 

Utírám nápodobně, akorát vždy, když jdu umýt břitvu, tak umývám a suším ruce až po lokty. V opačném případě zbytky pokožky, chloupky z rukou, ... kontaminuji břitvu a opět vidím nesmysly.

[ 48 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4 5

Všechny časy jsou v UTC+02:00