Výběr brusných kamenů + řemene pro začátečníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
PetrS
mentor

Re: Výběr brusných kamenů + řemene pro začátečníka

Příspěvek od PetrS »

Pohoda Lukas,
tady jsi skutečně mezi skutečnými gentlemany a tak je zde přivítání nového člena běžné. To "ahoj" bylo jen rozepsaný příspěvek.

Lukas

Příspěvek od Lukas »

Dobře omlouvám se :)
A děkuji za podrobně rozepsaný příspěvek. Jak jsem říkal vyzkouším GD.
Jen mě prostě vyděsilo, že jsem si někde přečetl, že je třeba brousit tak často což mě dost vyděsilo, ale zřejmě jsem nepochopil kontext. Nechávat si břitvu brousit každý měsíc tak bych se nejen nedoplatil, ale nedělal bych nic jiného.
A co se týče holení... Vousy mi rostou otravně rychle a proto se holím minimálně jednou denně často i dvakrát. Také si holím i končetiny (snad jste moderní getnlemani a nepřijde vám to komické :D) na což bych také rád začal používat břitvu, tak jsem opravdu zvědav na trvanlivost.
Ale jsem docela zvědav jestli se mi opravdu po troše cviku dostane hladšího oholení, protože jak už jsem říkal s jinými metodami nejsem moc spokojen.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Plně doporučuji zdejší forum pečlivě pročítat, protože na všechny Tvé otázky jsou zde již zodpovězeny a dokonce velmi rozsáhle. Holení všech možných míst Břitvou je zde popisováno včetně návodů, postřehů a poznatků. Vousy a chlupy jsou velmi rozdílné ve "spotřebovávání" ostrosti a ostří, ale pokud si budeš udržovat ostrost Břitvy, tak vousy budou to "nejobtížněji" holitelné a ostatní místa holen zase bude "neobtížnější" na nalezení úchopu aby jsi se na potřebná místa vůbec dostal. To všechno přijde postupně jak budeš objevovat možnosti Břitvy. Pro začátek se Ti může stát, že nesprávným obtahováním si utrháš ostří na Břitvě a pak je potřeba znovu nabrousit, ale to záleží na tom, jak pečlivě si nastuduješ jak Břitvu obtahovat. Například tady je ukázka jak obtahovat a udržovat Břitvu a na webu lze najít spoustu dalších návodů. Pokud budeš obtahovat správně a s citem, tak i při denním používáním Břitvy se lze dostat do toho půlročního intervalu a čase i déle.
Hladkost oholení - to je výsledek mnoha proměnných a záleží hodně na cviku, správném náklonu, ostrosti, změkčení a namydlení, tvrdosti vody, kvalitě mýdla, tvrdosti vousů a spoustě dalšího, ale jak se Ti začne dařit Břitvu používat, tak najednou zjistíš, že nemáš podrážděnou pokožku, některá místa máš dokonale oholená a bez problémů a ta ostatní místa se postupně naučíš oholit též do hladka a bez podráždění a pak už je to návykový relax...
PROČÍTEJ - ČTI A TEPRVE AŽ SKUTEČNĚ NENAJDEŠ ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY, TAK SE PTEJ.
Vždy se najde někdo, kdo Ti rád odpoví.
8-)

Lukas

Příspěvek od Lukas »

Děkuji mnohokrát. na můj druhý příspěvek jsem ani tak neočekával odpověď jen jsem spíše konstatoval a zamlouval svoji nervozitu a nedostatečné znalosti. Přesto mnohokrát děkuji za další horu informací. Opravdu jsem nečekal tak vřelé přivítání a tolik ochoty. Už jen to je pro mě tak kouzelné, že ještě ani nemám svojí první čínu a už si myslím, že tohle bude něco pro mě :D

vsezved

Příspěvek od vsezved »

Ahoj Lukas,

vítej mezi námi.
Nevím z čeho jsi nabyl dojmu, že PeteS na něco z tvého příspěvku naráží. Opravdu tomu tak není. Ikdyž je o pár let starší než já, nemá za potřebí někoho odbýt, nebo dokonce urážet. Petr je pohodář, který se jen snaží každému pomoci a vyjít vstříc tak, jak je to v jeho možnostech. Jen sis jeho způsob vyjadřování asi špatně vyložil.

Věř, že PetrS má s mokrýn holením opravdu dlouholeté zkušenosti a tím, že se věnuje i výrobě holících pomůcek a restaurování a broušení břitev, tak zkušeností má opravdu mnoho. Rád nám a obzvláště úplným začátečníkům tyto své zkušenosti rád předává.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Vsezvede,
to vzniklo tak, že se mi "podařilo" uklepnout se a předčasně odeslat rozepsanou odpověď a jediné co odešlo bylo jedno slovo "ahoj" a jinak nic a tak Lukas měl pocit, že jsem ho upozorňoval, že by měl pozdravit. Už je to všechno vysvětleno a OK a díky za podporu.
8-)

vsezved

Příspěvek od vsezved »

:lol: ;)

Psychoucho

Příspěvek od Psychoucho »

Ahoj,

Tiež som stále začiatočník, čo sa týka holenia britvou a mám aj jednu GD. Rozhodne to nie je najlepšia britva, ale boli naprosto v pohode. Avšak ak si ju objednávaš priamo od výrobcu, je veľmi pravdepodobné, že aj tak bude potrebovať hneď na začiatok nabrusit. Ako je aj viackrát spomínané aj tí na fóre, ak neprešla nová britva rukami brusica, často nie je shave ready aj keď to výrobcovia vždy uvádzajú.

Snáď ma skúsenejší kolegovia opravia, ale dočítal som sa tu a aj počul od skúsenejších, že je vhodné nechať britvu po holení tak dva dni odpočinúť, aby sa narovnalo ostrie, inak sa rýchlejšie otupí.

Lukas

Příspěvek od Lukas »

Děkuji za rady. Brusiče už mám domluveného a GD odešlu hned jak dorazí.
Ale nevím jestli to vydržím. Už mám vyhlédnutou tuhle břitvu a asi si jí dříve nebo později koupím.
https://www.barbe.cz/britva-dovo-solingen-100-681-n/

Také podle rad PetrS (na předchozí straně tohoto vlákna) předběžně vybírám kosmetiku.

A jestli tady nejste zvyklí se bavit jen tak o ničem a jste více nakloněni debatám k meritu věci tak stačí upozornit a já přebytečné zprávy smažu a uzpůsobím tomu konverzaci :)

PS: S tím odpočíváním břitvy je to zajímavé. Pokud je na tom něco pravdy tak by to zase vytvářelo zajímavé logistické problémy :) O tom si rád poslechnu nebo budu rád odkázán na příslušné téma :)

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Ano, chtěl bych tě požádat, aby jsi nespojoval více témat do jediného vlákna tak jako teď. Fórum se potom stává nepřehledným.