GoldDollar 66 brusenie-problem?

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
torr

Re: GoldDollar 66 brusenie-problem?

Příspěvek od torr »

A este doplnim-su tam stopy oleja.Konzervoval som ju ale potom utrel-zrejme nie uplne dobre:)

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

Mikroskop máš dobrý a dělá krásné fotky a umí i světlo udělat přijatelné - paráda.

Co se týká poslání Břitvy, tak to vyřešíme přes email - stačí mi napsat přímo na můj email.

K tomu oleji - zkus pořádně fazetku odmastit, umýt dočista dočista a teprve po osušení ji dát pod mikroskop aby bylo vidět čistý kov. Pak je to podívání mnohem lepší a účinnější. Teď to zkreslují stopy po utírání oleje.
Sám jsem zvědavý, jak vypadá povrch kovu, protože v tom zvětšení by toho mohlo být hodně vidět

torr

Příspěvek od torr »

ahoj,
uvedomil som si,ze tu britvu na detailnych obrazkoch nemozem pouzit- kedze ju uz nemam:-).Tak som zobral inu, taku istu a spravil na nej to iste-teda aby sa co najviac podobali.Spravil som video: https://photos.app.goo.gl/QRmNNWtXszfg9Zqg6

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

To video je dobrý pomocník, protože je na něm vidět fazetku pod různými úhly. Plocha fazetky je jemná a kvalitně zpracovaná, ale na hraně břitu je vidět nerovnosti a tak je zapotřebí ještě i tuto část doladit. Pak by to mělo holit k plné spokojenosti.
Akorát při filmování trochu zpomal pohyby aby to objektiv zvládal zaostřit. Jinak je to parádní výukové video.

torr

Příspěvek od torr »

dakujem.spravil som este jedno video ostria britvy toho isteho typu Gold Dollar 66- tentokrat som spravil 2x dlhsi kazdy ukon pri kazdom kameni.
Po tom co som nebol po 8k kameni spokojny som presiel opat na 4k.
https://photos.app.goo.gl/YUzxi8f8mckAVs1j6

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

Pěkné video a kvalitní ukázka.
Teď už je vidět, že hrana břitu se podstatně zlepšila, je rovná, bez prasklin a vyhnutých částí a je pravidelná.
Teď ještě zhodnoť jak Břitva pracovala při holení aby bylo možno přiřadit úroveň broušení k úrovni holení.
Za mně dost dobrý výsledek broušení.

Ivbro70

Příspěvek od Ivbro70 »

PetrS píše:
01 kvě 2020, 12:54
Bez ohledu na to, jak dlouho Břitva "odpočívala", je nutno před každým holením obtahovat a to dokonce před každým samostatným dílem holení (po, proti, doholování)
Obtahování je naprostá nutnost, bez níž je holení nemyslitelné.
Jak všechno má i toto svou výjimku.
Když posílám nově nabroušenou Břitvu zákazníkům, tak jim doporučuji aby se s ní nejprve rovnou bez obtahování oholili a teprve poté ji na další holení obtáhli a měli tak možnost porovnání jak holí přímo po nabroušení a pak po prvním a dalších obtaženích.
Ahoj Petře,
dnes jsi mi opět pomohl se líp oholit britvou.
Doteď jsem ji obtahoval jenom před začátkem holení a to že mi na konci nešla pořádně oholit brada jsem považoval jen za svoji nešikovnost. Po přečtení tveho příspěvků se mi hned "rozsvítílo" a dnes večer bylo oholení dohladka i na bradě, stačilo dámu obtáhnout.
Mockrát děkuji.

PetrS
mistr mentor

Příspěvek od PetrS »

To jsou takové ty male "nepodstatné" detaily, ale když to pomůže, tak je spokojenost na všech stranách :D
Od teď bude každé další holení úplně jiné - gratuluji.

torr

Příspěvek od torr »

PetrS píše: ↑
Pěkné video a kvalitní ukázka.
Teď už je vidět, že hrana břitu se podstatně zlepšila, je rovná, bez prasklin a vyhnutých částí a je pravidelná.
Teď ještě zhodnoť jak Břitva pracovala při holení aby bylo možno přiřadit úroveň broušení k úrovni holení.
Za mně dost dobrý výsledek broušení.
dakujem.oholim sa a dam vediet.

JHWS

Příspěvek od JHWS »

Břitvu obtahuji před holením, v průběhu holení a po holení nikdy. Když už mi břitva při holení nefunguje, použiji břitvu jinou, nemám to srdce nechat zvlněné ostří na řemeni.