Obtahovanie na dlani

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
LubenoNMnV

Obtahovanie na dlani

Příspěvek od LubenoNMnV »

Pekny den vsetkym. Zaujimalo by ma ako je to s obtahovanim britvy na dlani. a kedy toto obtahovanie pouzit. Skusal som pozerat na nete nejake videa a dopatrat sa kedy toto obtahovanie pouzit takze videl som ze po finalnom obtahovani na remeni este holic britvu obtahoval na dlani. Musim sa priznat ze som to skusil a vysledok ma nepotesil. britvu som zatupil, cize konecne obtiahnutie na remeni sa mi zdalo dostacujuce a viac som nechcel experimentovat. mate s tym niekto skusenosti?

Radgost
admin

Re: Obtahovanie na dlani

Příspěvek od Radgost »

Obtahování na dlani jsem dělal pouze v případě na cestách nutnosti, když jsem zapomněl (doma) řemen a nikdy jsem s tím neměl problémy. Vždy jsem dlaní ostří srovnal.
Když použiješ místní vyhledávání, nalezneš na fóru několik připomínek k tomuto tématu.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

Obtahování na dlani funguje, ale nesmí se ti nikdy stát, že budeš obtahovat s přizvednutným hřbetem, to pak může vést k tomu, že si spíš ostří poničíš. Taky asi jde o to jak máš tvrdou kůži na rukou, viděl jsem zedníky, kterým bych obtahování na dalni nedoporučil.
Podle mě je to jen nouzovka, protože na řemenu obtáhneš násobně rychleji a snadněji. Já obtáhnutí na dlani používám jen když chci očistit ostří břitvy a to udělám jen jeden nebo dva tahy.

vsezved

Příspěvek od vsezved »

Možná by si mohl ještě zauvažovat nad obtáhnutím v nouzi na předloktí, než na dlani. Na předloktí máš určitě jemnější kůži, než na dlani a též je delší než dlaň. Samozřejmě se musíš poprat s technikou, kvůli zakulacení předloktí.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Osobně mám na předloktí chlupy, takže já bych obtahování na mém předloktí neriskoval.

vsezved

Příspěvek od vsezved »

Tak v tom případě je to na otestování každého jedince a na shlédnutí výsledku pod zvětšovadlem. Já nejsem příliš osrstěn. Na předloktí moc chlupů nemám a když, tak spíše jemné světlé a toho bych se nebál. V nouzi jsem obtáhnutí na předloktí praktikoval, ale maximálně 2 dny po sobě. A to hlavně v prvních 2 letech od začátku používání břitvy. Pak jsem pořídil další řemen na cesty. Nyní přikládám břitvu na předloktí, když ji potřebují otřít od vody (hlavní otření dělám tolpapem, ale ostří otírám o tělo, je to jistější způsob, jak nestrhnout ostří).