Jak se chovat v Barber shopu?

Dotazy na vše co se holení týče.
dominilk

Jak se chovat v Barber shopu?

Příspěvek od dominilk »

Zdravím pánové! :D

Odpusťte mi, pokud máte pocit, že sem tenhle dotaz nepatří... :)
Rozhodl jsem se, že půjdu poprvé v životě do barber shopu, nechat si upravit jak vlasy, tak vousy. Vůbec ale nevím, jak to v takovém zařízení chodí, jak se chovat.
Mohl byste tedy někdo, kdo jste již takový zážitek absolvoval, podat nějaký srozumitelný "návod," jak se zde chovat, co říkat, čeho se vyvarovat atd. :)

Případně doporučit nějaký, cenově mírně dostupný, barber shop v Brně?

Díky moc! :-)

PetrS
mentor

Re: Jak se chovat v Barber shopu?

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Dominiku,
Vítej mezi námi. Do barber shopu stačí vstoupit, popřát dobrého dne a o vše ostatní se postarají mistři holičského řemesla. Pokud bude plno, posadí Tě do křesílka, nabídnou co v nabídce mají a můžeš začít vstřebávat atmosféru toho kouzeně voňavého prostředí plného zajímavých věcí. Když na Tebe přijde řada, mistr holič Tě usadí na holičské křeslo které nakloní dozadu, zvedne si Tě do potřebné výšky a zároveň s Tebou probere co všechno budeš chtít udělat. Nabídka je podle různých holičství. Napaří Ti horkým ručníkem tvář a vousy. Namydlí Ti tvář pěnou která by měla být hodně bohatá a teplá. Pro oholení zřejmě použije šavetu na výměnné čepele, nebo se můžeš přímo zeptat zda holí též pravou Břitvou. Je dobré si pohlídat aby jsi byl oholen jak po srsti, tak i proti srsti. Ne vždy a ne všude je to úplnou samozřejmostí. Neboj se holiče oslovit "MOMENT" a rukou udělat opatrné gesto protože Tě nemusí být pokaždé slyšet (aby nedošlo ke kolizi s Břitvou) a před dokončením práce s Břitvou si sám osahat tvář jestli je vše oholené jak má být. Důležité je aby jsi to stihl dřív, než Ti opláchne tvář a pro doholování opět vyžaduj pěnu. Na sucho to ubližuje. To je jediné co nemusí být dokonalé. Vše ostatní zvládne holič perfektně. Po kvalitním oholení nesmí tvář pálit, mít seřezané pupínky a být podřená či dokonce nést stopy krve. To vše zamená tupý holicí nástroj a nedostatené mýdlo. Pokud budeš spokojený, tak dobré hodnocení potěší.
Přeji Ti příjemné zážitky. 8-)

Marconi

Příspěvek od Marconi »

Ahoj. Dneska jsem šel po Brně a měl jsem štěstí, že mi oko padlo na několik pánských holičství.

- V ulici Cihlářská je asi provozovna nejblíže pojmu "Barbershop", a to Barberbilly. Cena za oholení 300,-Kč.
viz. https://www.facebook.com/BarberbillyBrno/?fref=ts

- Na Pekařské jsem viděl pánské holičství, ale součástí bylo i kadeřnictví dámské, takže to nebude asi ten pravý "Barbershop". Jaké mají ceny a služby jsem si nevšiml. WWW stránky asi nemají.

- Na Křenové vedle vetešnictví je pánský kadeřník. Ve výkladu má sice jako dekoraci rozložené břitvy, ale těžko říci, jestli také břitvou holí. Jaké má ceny nevím, ale přiznám se, že bych se mu do péče nesvěřil.

Kamarád Google mi vyhodil, že na ul. Smetanova (poblíž zmiňované Cihlářské) je Local barber shop, kde oholení stojí 400,-Kč.

dominilk

Příspěvek od dominilk »

Díky pánové za Vaše postřehy, moc jste mi pomohli! :)