Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 17 čer 2019, 12:32 Právě je 17 čer 2019, 12:32

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 4 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29 srp 2018, 21:34 

Dobrý den,
Od strýce se mi dostaly do rukou po mém pradědovi brousky. Identifikoval jsem mezi nimi Escher & co, yellow-green kvality s nálepkou/kolkem či jak se tomu říká v německém jazyce. Na boku je nálepka "gelb grun" (yellow green). Ke kameni je i menší (snad vyrovnávací kámen, jako nagura u japonců - brousím nože, břitvám nerozumím). Kámen samotný je krásně rovný a hladký. Jakoby se s ním snad ani nebrousilo. Praděda byl před nástupem do Osvětimi truhlář, možná si kámen zakoupil a po zjištění, že je moc jemný, ho dal na dno šuplíku a nepoužíval.
Jsem zvyklý brousit na belgické břidlici a tohle mi příjde znatelně jemnější na dotek.
Viděl jsem tyto kameny prodávat na ebay za 800-1100 euro a to v horším stavu. Než bych ho dal na ebay, radši bych, aby se kamene ujal někdo z Česka, kdo třeba rád využije příležitost a na kámen se sám přijede podívat a o jeho stavu se přesvědčí na vlastní oči. Cenu si představuji těch 20000 kč. Pokud tady nebude zájem, nepochybuji, že v zahraničí pochodím.
Toto forum má nejspíš nějaký problém s kvalitou mých fotek, tak přikládám externí odkaz z uložiště, kde jsou nějaké fotky, co jsem narychlo nafotil. Nejsem dobrý fotograf a jak říkám - není problém se za mnou na Jižní Moravu podívat a kámen si vyzkoušet. Máte pak jistotu, že nejde o fake a protože naše rodina brousek nevyužije, držíme se hesla, že "housle mají hrát".

Fotky jsou ke stáhnutí na odkazu : https://uloz.to/!m97TWqWlBBux/escher-zip

PříspěvekNapsal: 29 srp 2018, 22:07 

Hodně štěstí při prodeji,zde žádnou cenu za dvacet na stole v českých nevidím https://www.ebay.com/itm/A-BEAUTIFUL-ES ... SwylRbLE66
https://www.ebay.com/itm/Vintage-Escher ... SwX7JbKbEi

PříspěvekNapsal: 29 srp 2018, 22:22 

Taky držím palce. Ta cena je hodně úsměvná. A pokud na ebay vidíš u podobného zboží cenu a ta má být konečná, tak to múže být zbožné přání prodejce, než reálná prodejní cena.

Při popisu jsi se sice rozepsal, ale nikde jsem nenašel důležitý údaj jako rozměry, které mohou cenu též ovlivnit.

PříspěvekNapsal: 29 srp 2018, 23:29 
Admin

Takže přeji mnoho úspěchů při prodeji kamene na Ebay a téma zamykám s odvoláním na pravidla tržiště.

Provozovatel tohoto fóra ani jeho administrátoři nenese žádnou odpovědnost za věci nabízené k prodeji/nákupu na tomto fóru a vyhrazují si právo na smazání inzerátu, který bude podle jejich mínění odporovat dobrým obchodním mravům a to jak úmyslně tak neúmyslně.

[ 4 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00