Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 18 lis 2018, 16:08

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cavalier Barber Shop
PříspěvekNapsal: 26 zář 2014, 21:45 

Ahoj Gentlemani,
dnes jsem se odhodlal okusit služby Cavalier Barber Shop v Plzni. Přivítání proběhlo vřele. Po odložení svršků jsem byl dotázán otázkou zda si dám kávu, po odpovědi že piji espreso jsem pohotově jedno obdržel. Přišel jsem právě v čas objednání a do holícího křesla jsem mohl usednout s šálkem lahodné kávy (jelikož holduji dobré kávě a doma mám již nějaký čas kávorar Rancilio Silvia s pidem, jsem schopný posoudit kvalitu dobré kávy). Na kávě jsem si pochutnal. (sice jsem zvyklý pouze na čistou kávu Arabika, ale směs s mírnou příměsí Robusty byla to, co jsem právě potřeboval).
Bohužel objednávka byla tentýž den na rychlo (dvě hodiny předem) a tak jsem byl po dotazu uvědoměn, že stihneme pouze ostříhání.
V Lazebnictví byli dva holiči, trochu jsme během procedury zabředli řeč o břitvách a jak jsem k tomuto směru dospěl. Holič pracoval a já, protože jsem nikdy nebyl střáhán mužem, jsem byl od začátku trochu napnutý. Po několika minutách jsem se začínal uvolňovat. S žádnou kadeřnicí jsem nezažil stejný pocit jako zde. Lazebník při každém vyměnéní nástorje za jiný mi řekl, jaký úkon nyní provede a nebylo jich málo. Podstoupil jsem ostříhání, ostříhání strojkem do vytracena, doholení vlasů břitvou (nepoznal jsem, zda je to pravá břitva, nebo shaveta, jen jsem zaznamenal, jak zlehka se pohybuje na hlavním čepu při otvírání), zakrácení (srovnání) obočí, opálení chloupků na uších (kolínskou). umytí hlavy, masáž hlavy. Určitě jsem nevyjmenoval všechno. Postupem času jsem se začínal uvolňovat ( jen mne trochu rušili přicházejí zákazníci, možná přátelé, což nebylo možné určit, prostředí bylo hodně domácké a jediný kdo vykal jsem byl já a samozřejmě lazebník, která mne stříhal). Nakonec jsem odcházel s úsměvem na tváři.
Odcházel jsem zcela uvolněný a voňavý, všem doporučuji.

Příště si udělám více času a okusím i oholení. Nyní musím končit, protože vstávám ve 3 ráno a ještě se musím spršnout, oholit a vyspat.
Těším se na zkušenosti vás ostatních.

Předmět příspěvku: Re: Cavalier Barber Shop
PříspěvekNapsal: 27 zář 2014, 13:00 

Tak reklamu mají slušnou.. 8-) -https://www.youtube.com/watch?v=8QihDF2qlqQ#t=119

PříspěvekNapsal: 03 led 2015, 06:24 
Donátor

Díval jsem se na to video a to obtahování na řemenu v čase 2:07 je špatně. Je to ve videu jen krátký mžik, ale hřbet břitvy se kůže vůbec nedotýká, ostří na břitvě by takto zničil. Ale je možné že to byl jen pohyb pro video během natáčení i tak by to člověk, který břitvou pravidelně holí udělat neměl. Jinak to video je fajn a holičství má specifickou atmosféru :)

PříspěvekNapsal: 03 led 2015, 15:02 

Na druhou stranu, když jsem se chtěl před vánoci objednat na stříhání a holení, tak jsem se nedovolal (číslo které mají na stránkách prý neexistuje). Je to u středu města a tak se tam hůř parkuje. Nakonec jsem se musel nechat ostříhat jinde. Při první návštěvě, mi bylo řečeno, že moc lidí neholí, prý jen vyjímečně, že občas se někdo najde aby si udělal radost. Tak nevím kolik s holením mají zkušeností.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2017, 16:38 

Ahoj všichni,
já chodím v Plzni pravidelně do holičství u Paulího.
Po mnoha návštěvách jsem stále spokojen.
Při příchodu ihned dostávám na výběr mezi kávou, pivem, nebo něčím ostřejším. To řeším dle momentální nálady
a hlavně v závislosti na tom, jestli jsem autem nebo hromadkou. Pokud se mi podařilo něco ostřejšího
dopít dříve, dostal jsem ještě.
Na pozadí hraje příjemná hudba nějakých padesátých, šedesátých let. Ne, že by to byl zrovna můj styl,
ale k tomuto se to prostě hodí.
Úprava vousů včetně holení břitvou, všech možných procedur je vždy skvělý zážitek.
Nemohu porovnávat, jelikož jsem jinde nebyl a zatím to ani nehodlám měnit, ale za mě je to na jedničku.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2017, 17:11 

Máš pravdu U Paulího se také cítím velmi dobře. Chodím tam několik měsíců na stříhání a vždy jsem spokojen.

Má to tam ale jednu vadu. Pokud se potřebuji objednat, tak čekací termíny jsou dlouhé a dřív než za měsíc není šance se objednat. Například někdy kolem 10 ledna jsem byl naposledy a nejdřívější termín, který by mi vyhovoval v denním rozvrhu byl asi na 25.2. nebo tak nějak. Před vánoci jsem musel kvůli služebce, která byla na rychlo zrušit termín a byl jsem nucen zajít na stříhání jinam a co mi paní udělala na hlavě byl děs (podotýkám, že žena je od ní vždy ostříhána a upravena perfektně).

Vždy když k Paulímu zajdu tak odcházím s dobrou náladou a mnohem lépe ostříhaný, než jsem kdy byl od klasické kadeřnice, která stříhá všechny.

Všechny časy jsou v UTC+01:00