Pánské holičství v ČB

Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48

Pánské holičství v ČB

Příspěvek od vladacr »

Kolegové, (možná nejen) jihočeši, kdo z vás už navštívil novou provozovnu v České ulici? Zkušenosti? Musím se přiznat, že "Holení metodou HOT TOWEL" jak uvádějí v ceníku ve mě moc důvěry a nadšení nevzbuzuje, takže já tam zatím nebyl. Ceník a stránky zde http://wous.cz/cenik/

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57

Re: Pánské holičství v ČB

Příspěvek od Drvoštěp »

HOT TOWEL: napaření vousů horkým ručníkem, ne?
Dělají to všude. V galerii vidím vystavenou břitvu , jinak při práci holič používá cosi jako břitvu s výměnnou čepelkou.
Žeby shavetka? :P
8-)

Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 100
Registrován: 21 led 2015, 11:48

Re: Pánské holičství v ČB

Příspěvek od vladacr »

Horký ručník, samozřejmě. Ale "metoda hot towel" zní dost blbě. Na tu shavetku jsem taky koukal...

keyboo
Příspěvky: 74
Registrován: 27 zář 2012, 17:57

Re: Pánské holičství v ČB

Příspěvek od keyboo »

Zatím nebyl čas a tak nějak tajně doufám, že to zkusí někdo a poreferuje, abych se čistě jen těšil :)

Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02

Re: Pánské holičství v ČB

Příspěvek od Libor »

Ahoj jihočeši.
Nedavno jsem byl ve Wousu, měl jsem poukázku na full servis (holení + střih). Hrál si tam se mnou asi hodinu, k tomu jsem dostal výbornou kávu. Prostory možná trochu tmavší, ale beru ohled na to, že je to ve starém domě s podloubím. Jinak se servisem jsem byl spokojený, bez nějakých zásadnějších výhrad.
Nejprve přišla na řadu kštice. Všechno pečlivě kontroloval a zastříhával každý detail, což se s některými všeobecně stříhacími podniky, kde vás oškubou za 10 minut, nedá srovnat.
Pak šlo na řadu holení. Tam mě trochu zklamalo, že i přesto, že měli v poličce vystaveno asi 8 vintage břitev, tak jsem byl holen shavetkou. Na ostrosti a hladkosti holení tomu nic neubralo. Teď asi budu moc cimprlich a puntíčkář, ale našel jsem tam pár drobností. U napaření se bál teploty ručníku. Tak nebyl úplně extra horký, ale my víme, že naše líce snesou hodně. Namydlení bylo super, jen pak při pozdějším přelíznutí byla jednou pěna krásně teplá, pak úplně studená. Oholení bylo krásně a poctivě dohladka. Pochopím, že neví, jak která pokožka reaguje, tak se ve většině případu nesnažil holit proti směru růstu. Nakonec jsem dostal na hlavu nějaký fajnový mazivo, na tváře taky a navrch kolínskou Acqua di Parma. Nádherná klasická vůně. Pro někoho prý trochu unisex, ale na léto paráda. Já ji v tu chvíli úplně žral, tak jsem pak měl pocit, že jí mohlo být víc. jo a abych nezapomněl, tak se inspirovali u TBS s opalováním chlupů na uších a podobně.
Jelikož můžu srovnávat s TBS (provozovna na Smíchově pár let zpět), tak interiér i křesla mají v TBS vyladěnější, servis hlavně kolem holení mi přišel taky v detailech nedotažený. Holt kluci se asi ještě učí a nemají to ještě vychytaný k dokonalosti. Každopádně celkový dojem je, no jak to říct. Odcházel jsem spokojený, krásně vymydlený, voňavý, perfektně ostříhaný s pocitem, že kluci tam jsou rok a kus a ještě mají co dolaďovat. Takže 4,25 hvězdy? nevím, TBS byl o krok lepší a 5 hvězd nechávám do rezervy, kdybych se někdy ocitl třeba v T&H v Londýně.

Toť asi vše a kdyby byly dotazy, tak dozodpovím

Libor