Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 14 lis 2018, 07:53

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pánské holičství v ČB
PříspěvekNapsal: 25 úno 2016, 09:12 

Kolegové, (možná nejen) jihočeši, kdo z vás už navštívil novou provozovnu v České ulici? Zkušenosti? Musím se přiznat, že "Holení metodou HOT TOWEL" jak uvádějí v ceníku ve mě moc důvěry a nadšení nevzbuzuje, takže já tam zatím nebyl. Ceník a stránky zde http://wous.cz/cenik/

Předmět příspěvku: Re: Pánské holičství v ČB
PříspěvekNapsal: 25 úno 2016, 10:01 

HOT TOWEL: napaření vousů horkým ručníkem, ne?
Dělají to všude. V galerii vidím vystavenou břitvu , jinak při práci holič používá cosi jako břitvu s výměnnou čepelkou.
Žeby shavetka? :P
8-)

PříspěvekNapsal: 25 úno 2016, 10:11 

Horký ručník, samozřejmě. Ale "metoda hot towel" zní dost blbě. Na tu shavetku jsem taky koukal...

PříspěvekNapsal: 26 úno 2016, 07:51 

Zatím nebyl čas a tak nějak tajně doufám, že to zkusí někdo a poreferuje, abych se čistě jen těšil :)

PříspěvekNapsal: 28 čer 2017, 15:45 

Ahoj jihočeši.
Nedavno jsem byl ve Wousu, měl jsem poukázku na full servis (holení + střih). Hrál si tam se mnou asi hodinu, k tomu jsem dostal výbornou kávu. Prostory možná trochu tmavší, ale beru ohled na to, že je to ve starém domě s podloubím. Jinak se servisem jsem byl spokojený, bez nějakých zásadnějších výhrad.
Nejprve přišla na řadu kštice. Všechno pečlivě kontroloval a zastříhával každý detail, což se s některými všeobecně stříhacími podniky, kde vás oškubou za 10 minut, nedá srovnat.
Pak šlo na řadu holení. Tam mě trochu zklamalo, že i přesto, že měli v poličce vystaveno asi 8 vintage břitev, tak jsem byl holen shavetkou. Na ostrosti a hladkosti holení tomu nic neubralo. Teď asi budu moc cimprlich a puntíčkář, ale našel jsem tam pár drobností. U napaření se bál teploty ručníku. Tak nebyl úplně extra horký, ale my víme, že naše líce snesou hodně. Namydlení bylo super, jen pak při pozdějším přelíznutí byla jednou pěna krásně teplá, pak úplně studená. Oholení bylo krásně a poctivě dohladka. Pochopím, že neví, jak která pokožka reaguje, tak se ve většině případu nesnažil holit proti směru růstu. Nakonec jsem dostal na hlavu nějaký fajnový mazivo, na tváře taky a navrch kolínskou Acqua di Parma. Nádherná klasická vůně. Pro někoho prý trochu unisex, ale na léto paráda. Já ji v tu chvíli úplně žral, tak jsem pak měl pocit, že jí mohlo být víc. jo a abych nezapomněl, tak se inspirovali u TBS s opalováním chlupů na uších a podobně.
Jelikož můžu srovnávat s TBS (provozovna na Smíchově pár let zpět), tak interiér i křesla mají v TBS vyladěnější, servis hlavně kolem holení mi přišel taky v detailech nedotažený. Holt kluci se asi ještě učí a nemají to ještě vychytaný k dokonalosti. Každopádně celkový dojem je, no jak to říct. Odcházel jsem spokojený, krásně vymydlený, voňavý, perfektně ostříhaný s pocitem, že kluci tam jsou rok a kus a ještě mají co dolaďovat. Takže 4,25 hvězdy? nevím, TBS byl o krok lepší a 5 hvězd nechávám do rezervy, kdybych se někdy ocitl třeba v T&H v Londýně.

Toť asi vše a kdyby byly dotazy, tak dozodpovím

Libor

Všechny časy jsou v UTC+01:00