Gentlemen Brothers / Liberec

Wiking

Gentlemen Brothers / Liberec

Příspěvek od Wiking »

Dobre rano, gentlemani.

Nedavno jsem doprovazel jednoho meho kamarada, ktery byl nechat oholit a ostrihat zde: > http://www.gentlemenbrothers.cz/liberec/

a tak bych zde rad napsal par mych postrehu.

Pri me nedavne navsteve Liberce mi zdejsi Kolega z naseho fora Horejs ukazal tohle lazebnictvi v Moskevske ul. 41 tak jsme tam jen nakoukli a vzali si vizitku.

Ted nedavno jsme si tam online udelali termin a dostavili se tam za ucelem ostrihani vlasu a upravy plnovousu.

Nejdrive jsme byli privitani milou recepcni a byla nam nabidnuta irska Whisky a me coby ridici espresso.

Pote si meho kolegu odvedl lazebnik Max a zeptal se jake ma prani a co by presne pozadoval. Kolega mu ukazal na smartfonu nejake fotografie a rekl ze takovy strih by chtel. Pote jeste rekl jak by si pral upravit plnovous.

Lazebnik Max byl velmi prijemny snad ctyricatnik s pekne upravenym plnovousem, proste opticky i charakterove pohodovy hipster.

Trosku jsme si vykladali o holicskem remesle, on sam je vyuceny holic, coz bylo videt i na jeho pohybech, jak mistrne umel zachazet s nuzkama a dalsim holicskym vercajkem.

Jedine minus, muzu-li to tak popsat byl fakt, ze v tomhle lazebnictvi pouzivaji shavety na pulky ziletek, a ne opravdove Britvy, presto ze na svych strankach se pise , cituji: ""Nabídneme Vám tradiční postupy holení břitvou-metodou hot towel, stříhání a unikátní bar s vytříbenou nabídkou.""
Inu, nazyvat shavetu britvou mi prijde jako nazyvat motocykl "autem na 2 kolech" .. me osobne to prijde trosku matouci.. ale dobra.. treba si to tady precte majitel teto firmy a zamysli se nad tim..

Strihani probehlo prijemne a zaclo se holit. Z takoveho pristroje pripominajicihi mikrovnku Max vydelal rucnik, ktery kamaradovi omotal kolem tvari tak, ze z nej koukaly jen dirky v nose. Tohle je tedy ta "Metoda hot towel".. Vyslehani kopce peny z mydla Truefitt&Hill bylo tak rychle, ze jsem ani nepostrehnul jak to Max udelal. Az pozdeji mi muj kolega rikal, ze pry Max do misky nasypal "neco" a stetkou to vyslehal. Logicky to neco tedy muselo byt nastrouhane mydlo, domnivam se ze z hygienickych duvodu to delaji tak, ze mydlo maji nastrouhane a odebiraji si vzdy par vlocek na vyslehani peny, aby nemuseli pokazde smrdlat stetkou po celem mydle. Ok, proc ne.

Posleze zacal Max memu kolegovi shavetou zaholovat okrajove casti plnovousu.

O jakou shavetu se jednalo nevim, nejsem znalec shavet ale, nebyla to takova ta zadna drazsi na ty delsi pulky ziletek, nybrz obycejna do ktere Max vlozil pulku zelene Astry.

Z kosmetiky se v tomto salonu pouziva prevazne T&H, ale nektere oleje na vousy mi byly zcela nezname, nejaka firma co tam ma vyobrazeny 2 medvedy, tipuji na neco z USA.. Sam plnovous nemam a olej na vousy nepouzivam, takze znalosti teto kosmetiky jsou u me mizive.

Docela me udivilo, ze v prubehu holeni, tedy spis po holeni Max ty holena mista na obliceji prepudrovaval pudrem Johnson&Johnson.. ten stejny jsem pouzival sve dceri na prdylku, kdyz byla jeste miminko. Nkdy by me to ale nenapadlo to pouzivat na sebe.

Kdyz jsem se zeptal, proc to dela a jaky to my smysl, rekl mi, ze tim pudrem se odstrani ty male kousky oholenych vousu ktere muzou po holeni ulpet na krku a pak by mohly drazdit pokozku. Zajimave, to jsem nevedel. Fakt je, ze doma nad umyvadlem se chlap muze mnohem lepe a poradne omyt vodou, nez zakaznik v lazebnickem salonu. Tudiz to dava smysl, mysim si..

Zajimava vec byla ta, kdyz Max vzal do ruky takovy dratek, na konci byla namotana vata, (vypadalo to jako takova zvetsenina tech tycinek na cisteni usi) ten smotek nakonci polil kolinskou a zapalil to. Timto horicim instrumentem pak memu kolegovi lehce bubnoval do usi a opaloval mu tam chloupky na usich. Tedy ne, ze by muj kolega trpel lykantropii nebo nejakou hormonalni poruchou a mel nejake nadmerne ochlupeni usi :-) :lol: :mrgreen: ale to s tim opalovanim je proste takova show kterou Max dela asi kazdemu zakaznikovi. Je to proste efektni.

Celkem tedy byla na kamarada pouzita nasledujici kosmetika: Sampon na vlasy, vlasove tonikum, pomada na vlasy, olej pred holenim, mydlo na holeni, pudr, kolinska ALPA Fougere na vypaleni chloupku, VPH, vosk na upravu knirku a nakonec jeste kolinska T&H na celkove navoneni dila :lol: ..

Myslim ze jsem na neco zajiste zapomel.. Sam toho tolik :shock: nepouzivam, tak se omlouvam..

Nakonec si Max jeste kolegu vyfotil (nejdrive se slusne zeptal zda muze) s tim ze jeho strih vlasu a vousu umisti na svem (nebo firemnim? nevim presne) fejsbuku..

Takze suma sumarum: Vse trvalo presne hodinu, stalo to 680,-kc, whisky a kava byly v cene strihani a holeni, takze na ucet podniku.
Spokojenost meho kolegy byla velika a za mesic se tam rozhodne chce vydat znovu.. Je to jen 70km odtud, tak proc ne.

Po opusteni salonu jsme zasli do nedaleke vyhlasene mistni liberecke prazirny kavy na 2 luxusni espressa. No, spis prazirnicky o rozmerech 2x1 metr :-) Ta prazirna neni kavarna, je to proste jen prodejna.. Kdo vsak ma rad opravdu dobre kaficko, ten se tam bude citit dobre.

Takze pokud nekdo z vas se chysta do Liberce, berte tohle moje povidani jako maly tip co se tam da videt a zazit.

Vousáč

Re: Gentlemen Brothers / Liberec

Příspěvek od Vousáč »

K tomu oleji na vousy , nemohla to být švédská firma Mr. Bear Family ?
https://www.mrbearfamily.com/
Jejich oleje i balzámy na vousy se k nám dovážejí.

Jinak pěkný článek, vypadá to na příjemně strávenou hodinku
( no možná až na tu shavetu ), když už se člověk vypraví za oholením břitvou...

Wiking

Re: Gentlemen Brothers / Liberec

Příspěvek od Wiking »

Ano, Kolego Vousaci, je to ta firma. Takze svedska, ne americka.

Jeste jsem zapomel napsat, ze pri vychodu u baru tam maji vystavene ruzne hrebinky a kartace na vousy a na knir a ze si kolega jeden koupil, a na nem bylo napsano "Made in Sveden" a ze se jedna o opravdove medvedi stetiny.