Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 17 čer 2019, 12:33 Právě je 17 čer 2019, 12:33

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 10 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Multitool (nářaďový nůž)
PříspěvekNapsal: 11 zář 2015, 17:45 

Dobrý den,máte někdo zkušenosti s nářaďovými noži? Tzn. ne speciálními multitooly na kolo s imbusy a pod., ale takový nástroj, který má v sobě nože, šroubováky, kleště atd. Uvažuji o pořízení si takového pomocníka k drobným opravám doma i v přírodě.Který výrobce je kvalitní? Poraďte pls.

Předmět příspěvku: Re: Multitool (nářaďový nůž)
PříspěvekNapsal: 12 zář 2015, 00:32 

To asi i záleží na tom co chceš. Pokud multitool co vypadá hodně konvenčně tak já mam Leatherman a jsem spokojený.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2015, 08:07 
Admin

Také mám Leathermana a za mě spokojenost.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2015, 11:38 

Díky za tipy.
Uvažuji mezi tímto Victorinox Swisstool CS Plus: http://www.multitools.cz/victorinox-swisstool-cs-plus

a

Leatherman Charge AL: http://www.multitools.cz/leatherman-charge-al

Který z nich je vhodnější, řekněme na každodenní nošení? Jak dlouho ty Leathermany máte?
Co Vám na nich vadí a co ne. Přece jen jde už o docela dost peněz, tak je každá informace dobrá.
Díky.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2015, 18:12 
Admin

O Victorinox nevím nic, tzn. nemohu jej s čistým svědomím doporučit.

Leathermana používám spíše jako záložní sadu. Nikdy jsem mu nedal pořádně "zahulit".

PříspěvekNapsal: 13 zář 2015, 00:48 

Mam Squirt PS4 a Juice CS4, kdyby to šlo tak bych u obou měl nůž ve stylu Victorinox, prostě klasický klín, Squirt má jednostranné ostří, Juice má dutý výbrus, ale nedá se říct, že jsou to špatný nože, ostří drží, jen já u malých nožů preferuju klín. Juice je docela těžký na nošení každý den. Takže zvaž jestli se chceš s tím tahat. Squirt se nosí bez problémů. :-) U Juice nejsou kleště s pružinou, to Squirt má a je to mnohem lepší. Jinak u obou jsou super nůžky i kleště, materiál není ošizen takže ani po cca 2 až 3 letech (a u Squirt časté používání) není znát opotřebení a chodí to jak hodinky, hlavně u Squirt všechno zapadá s dokonalou přesností. U Juice trochu koliduje pilka s vrtákem do kůže pokud se zavřou ve špatném pořadí. Dobrý je, že ani jeden z multitoolů nemá v zavřeném stavu ostré hrany atp. takže to netrhá kapsy.

PříspěvekNapsal: 13 zář 2015, 13:34 

Ahoj,

oboje asi budou kvalitní výrobky, jsou to osvědčené značky, s nimiž nesáhneš vedle. Já osobně bych vzal Leathermana - čistě kvůli záruce. Sám mám victorinox nomad (což není multitool, má tuším jen jen 11 funkcí). Mám už ho řadu let a nepoužívám ho moc intenzivně. Občas si s ním krájím nějaké jídlo, občas s ním otevřu nějakou láhev nebo odšroubuju pár šroubků, když lezu do počítače a jsem líný jít si pro šroubovák. I po těch letech nikde žádná vůle. Na druhou stranu jsem viděl wengera, kterému za pár let ostří pěkně "plavalo".

Honza

PříspěvekNapsal: 19 zář 2015, 23:42 

Ahoj, take pouzivam uz par let leathermana charge tti - kvuli povesti, zkusenosti lidi, co znam i skladbe nastroju. Uz mi pomohl v datovem centru s rackovanim serveru, pomohl mi opravit padfone od asusu, notebooka, venku na vsi take - jako nouzove reseni, kdyz clovek nema po ruce seriozni naradi, je k nezaplaceni. :) Jen mam pocit, ze tu zaruku clovek nevyuzije (musim zaklepat na drevo), protoze drzi.

PříspěvekNapsal: 20 zář 2015, 20:56 

leathermana mám od 40 narozenin, vozím ho s sebou furt a pořád jak ven (od 16 let lezu po skalách a horách) tak v autě. A jsa mě 60 slouží furt a stále k naprosté spokojenosti....

PříspěvekNapsal: 21 zář 2015, 17:37 

Nazdar,
Prave na Victorinox jedna moja kolegyna neda dopustit, ona ich zbiera a je do nich uplne zalubena. Zaroven ich vyuzije na turach vseobecne v domacnosti, nema ich na okrasu takze je jej pohlad celkom relevantny. Bohuzial jej nedavno ukradli kabelku s Victorinox rescue toolom a este jednym :roll:

[ 10 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00