Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 17 čer 2019, 12:32 Právě je 17 čer 2019, 12:32

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 82 příspěvků ]  Přejít na stránku « 14 5 6 7 8 9 »
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Holenie nožom
PříspěvekNapsal: 17 srp 2010, 23:04 
Mistr Mentor

A když nepřišel řezník, tak jsme ho oholili i ostříhanou plechovkou. A jak pouštělo chlupy. :twisted:
8-)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 23:17 

Tak dneska další zkušenost s holení nožem (sakryš budu se muset také odhodlat k oholení tím pravým nástrojem-Břitvou, jaksi k ní mám ale ještě větší respekt...). Letos jsem po dlouhé době vytáhl nůž z mého útlého dětství... Párkrát jsme s ním porcovali kejtu při grilování, trošku sekání a něco málo ryb.. Včera jsem se ho jal podruhé nabrousit... Poprvé jsem brousil jen, aby se s ním to masíko dalo řezat... Tentokrát jsem si ale dal záležet a pustil jsem se do toho s pořádným nadšením. Tento nůž jako první jsem brousil na obyčejném kameni volnou rukou... "Pár" (musel jsem vybrousit důlky ve výbrusu-pravděpodobně po setkání s tyčí na kterém byla kejta) tahů z každé strany a nakonec obtáhnutí (dřív bych nevěřil co toto dovede s ostřím i u nože) na řemeni-nejdřív napajcovaná gurta a pak čistá kůže. Když jsem viděl, jak si čistě poradí s papírem, tak jsem přešel na ruku... Chloupky lítali, takže jistej signál holivosti :) Trošku pěny z plechovky (nic moc, ale je to rychlý) a šup s ním na tvář... Jelikož je to macík-cca 31cm, z toho 20cm jen čepel tak jsem očekával nějaké problémy... No ale až na bradu jsem opět celkem spokojený. Sice brada lehce tekla, ale já jsem velmi spokojen. Nová zkušenost s broušením na kameni, vidím, že i čínskej nožík chvilku umí být ostrý a tady jsem krásně viděl vliv obtažení na ostří... A samozřejmě se mi opět potvrdil můj dlouhodobí problém-třes rukou (tomu přisuzuji bradu :()... Ani nevím proč to píšu :)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 23:23 
Mistr Mentor

Až ochutnáš Břitvu, tak zažiješ slast z ještě jemnějšího ostří.
Pak bude mít holení další rozměr.
8-)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 23:37 

Petře, to máš zcela jistě pravdu... Vím a věřím, že je to zcela o něčem jiném... Už se na to své poprvé těším... Asi příště :)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 23:41 
Mistr Mentor

Tak Ti Apevio držím pěsti ať máš štěstí a pevnou ruku.
Když zvládáš holení těžkým nožem, tak s Břitvou si budeš rozumět velice brzy.
Sám jsem zvědavý na Tvé pocity z prvního holení Břitvou.
8-)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 22:16 

Tak Petře, včera jsem se dostal k oholení Břitvou! Musím říct, že to byl úžasný zážitek. Krásná ostrost mé celokovovky mě ohromila. Úžasný pocit... Nejlepší oholení zatím vůbec. Jen budu muset hodně potrénovat držení :)

Děkuji za všechny Vaše rady a postřehy, které mi moc pomohli!

PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 22:30 

No vidíš že to jde, výborně a gratuluju k úspěšnému oholení, teď už to bude jenom lepší (řku já míchaje pěnu a chystaje se na oholení sebe taktéž)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 22:53 
Donátor

Ještě malou technickou: Břitvu otírej raději do složeného tolpapu, z látky občas delší vousy nejdou vyprat a zadruhé: Břitvu otírej směrem, jako bys jí obtahoval na řemeni, protože otírání podél břitu Ti jí může velmi rychle ztupit!

PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 23:08 

No, já zase s tou látkou docela souhlasím, na holení mám takovou malou froté utěrku a zatím z toho šlo vyprat všechno, když něco zůstane tak to nevadí, je to prostě utěrka na holení, už je v ní i tak pár zářezů z neopatrného čištění takže si ji nikdo nesplete, navíc rozměrově na utírání také není (20x20cm cca). Takže doporučuji udělat si na to podobné udělátko.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2010, 00:46 
Mistr Mentor

Ahoj Apevio,
GRATULUJI !!!.
K Tvému videu nelze dodat nic jiného než, že už jsi Břitevník jak se patří. Pevná ruka, klidné tahy, znalost směru růstu vousů, správný sklon čepele k tváři, rozvážnost při práci s Břitvou a dokonalý výsledek při holení - prostě paráda.
Teď už budeš při každém dalším holení vždy o kousek spokojenější, že už to jde lépe a zároveň nespokojený, že by to chtělo ještě krapítek lépe. Je zajímavé, že jak jsi to měl tentokrát holit, zjistíš vždy až už jsi oholený. :D Tak si řekneš "nevadí - příště" a příště to budeš zase vědět až po oholení. To je taková ta holící klasika. Staří holiči vždy utírali Břitvu do ruky. Buď do bříška palce, nebo o hřbet zápěstí. Podle pocitů, nebo odvahy, kde se domníváš, že se neřízneš. Když budeš utírat do látky nebo papíru, tak do obojího velice snadno řízneš a na kvalitně nabroušené Břitvě to velice dobře poznáš, protože ostrost je pak v háji. O ruku nejen otíráš, ale zároveň i obtahuješ a určitě nezařízneš :twisted: .
Přeji Ti stále dobré ostří, pevnou ruku a pohodové holení.
Zdravím, Petr.
8-)

[ 82 příspěvků ]  Přejít na stránku « 14 5 6 7 8 9 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00