Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy holící se jediným ostřím
Poslední návštěva: 24 črc 2019, 05:20 Právě je 24 črc 2019, 05:20

Všechny časy jsou v UTC+02:00

[ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 09:59 

Zdravím kolegové
Posledních cca 5 let se holím Merkurem 39c předtím 2 roky břitvou. Začínal jsem na DOVO GOLDDACHS, následně jsem přešel na krém PRORASO Red a z něj na totéž mýdlo.
Teď bych se chtěl posunout dál. Protože ladím mýdlo/pěnu/vodu(balzám)/kolínskou. Není as tak moc velký výběr od jedné značky. Chci si pořídit 2-3 mýdla nebo krémy a k nim zbytek. Nedokážu ale posoudit, zda je kvalita TH a Dr. Harris vyšší než u Prorasa nebo jde jen o marketing.
Holím se každý den a protože mě částečně vzhled živí, neřeším úplně cenu, spíš to beru jako investici. Zároveň ale neberu holení jako svátek, ale jako nutnost. A chci si jí co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. Pokud ale bude rozdíl zanedbatelný, nedává mi to smysl.
Jde mi především o přípravu vousů a postavení a vytažení. Holím se po sprše a používám pre shave krém. Vyžaduji BBS.
Případně pokud Vás napadá jiná značka, která splňuje výše uvedené, budu rád za tip.
Děkuji za Vaše názory

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 11:25 

Od Dr. Harris používám mýdlo i krém a obojí funguje super. Pokud cestuješ, tak raději krém, s ním připravím dobrou pěnu s každou vodou. V porovnání s prorasem, tak obojí fungují podobně, Dr. Harris má pro mne příjemnější vůně. Proraso beru jako takový italský Barbus a vůně jsou trochu chemické.

Truefitt and Hill je výborná kosmetika, dobře mi voní, ale mýdla této značky mi jdou špatně šlehat. Krém T. a H. na holení jsem neměl čest zkusit.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 17:09 

Ahoj #týňáku#... :shock:
Kvalitní je značka lebky #Bluebeards Revenge #, dražší ale excelent.
..
Za mne je super a oblíbená i značka #Cella#.
..
#Proraso# je pro mne vůní dost vyrazné a nesedí mi ani mému okolí..
..
Nejsou špatné České výrobky jako Barbus.. A vše od Alpy, ale Ty hledáš jiný level..

F.. Týn.

Naposledy upravil(a) FerencH dne 12 kvě 2019, 17:21, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 17:21 

Kdysi jsem zkoušel krém Bluebeards Revenge a fungoval svěle. Již jsem byl rozhodnut, že si jej pořídil. Narazil jsem ale na názor kolegy Wikinga a po přečtení jsem od mýdla upustil. Prý je tam nějaká složka, která zpomaluje růst porostu a pro zdraví je nic moc.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 17:28 

Ahoj Všezved, pozdrav k Plzni.
..
Na Bluebeards nenechám dopustit. Pokud jsem někdy po holeni nOK tzn podražděn na pokožce, pak jedině tato značka mi dá svěžest..vůni a ex pocit. Prostě za ty love si ji šetřím. F

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2019, 18:14 

Neříkám, že Bluebeards revenge je špatné mýdlo. Dokud jsem nečetl viewtopic.php?f=92&t=1242&p=18992&hilit ... nge#p18992 tak mne oslovil a zapůsobil svými vlastnostmi i vůní. Ale mám hodně kvalitních mýdel a pokud mám nějakou pochybnost, tak jej raději oželím.
Osobně pokud jsem podrážděn, tak použiji na zklidnění výbornou a za pár kaček Windsor Fresh.
Z anglických značek vyzkoušej třeba Geo F. Trumpers, zde mám opět více zkušenost s krémy, než s mýdly a vlastnostmi i vůní opět na 1. Vph také funguje výborně, jen ta cena už je někde úplně jinde.

[ 6 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00