Bulldog original shave soap

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Slayter
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Ahoj a zdravím všechny přiznivce tradičního mokrého holení, objevil jsem toto fórum již před lety, ale až teď když jsem před časem zkonvertoval k holení bagrem (z vicebřitu), tak jsem se rozhodl registrovat.
Abych jen tak neplkal rovnou připojím recenzi (nebo spíš varováni pro nováčky (jako já), protože zkušeným břitevníkům tohle vykouzlí leda úsměv na tvář) na mýdlo Bulldog original shaving soap.


https://www.bulldogskincare.com/uk/sho ... have-soap/
68ABC92C-04EC-466E-86A2-EB876070E4CB.jpeg

Jedná se o celkem drahé mýdlo 300+ kč vzhledem k jeho špatné kvalitě. Bohužel na netu o něm není až tak moc recenzí krom na Amazonu a tak se dá obtížně odhadovat, když člověk začíná a nemá zkušenosti, o co půjde.

Mýdlo je dodáváno v dřevěné krabičce s logem Bulldog, která vypadá pěkně, ale bohužel to je asi tak vše z pozitivní stránky.
Samotné mýdlo sice pění hezky (voní po citrusech) a rychle, ale pěna na obličeji rychle mizí, ano skutečně trvanlivost pěny našlehané z tohoto mýdla je mizerná. Zkoušel jsem málo vody, středně vody, hodně vody. Fakticky když si namydlíte obličej a začnete se holit na jedne straně, než ji doholíte, už abyste si znovu natřeli tu druhou stranu. Jak mýdlo rychle mizí a zasychá nezanechává ani moc kluzkou kůži. Nemyslím si, že bych měl nějak hodne citlivou kůži, ale příjde mi že mýdlo celkem nepřijemně štípe už při druhém pruchodu bagrem.
Nepřišel jsem na to pro koho je určeno, uživatele vícebřitů používaji plechovky a tradicionalisté mají své oblíbené značky.

Dostupnost je celkem veliká, např v dm drogerii, ale vzhledem k uvedeným vlastnostem nedoporučuju. Proraso mýdlo je levnější udělá lepší službu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
FerencH
Příspěvky: 431
Registrován: 20 zář 2018, 07:11

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od FerencH »

Tak Ahoj a vítej na fóru!
***
Toho Bulldoga neznám. Ale 300 Kč za kvalitu co popisuješ je dost. Možná snad ta krabička a pokud je dřevěná je využitelná.
U mne "cena/výkon" vyhrává italská červená Cella Milano. Cca 220 Kč za 150 ml. F

Slayter
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Ahoj,

ad Bulldog, jestli jsem dobře pochopil jejich webovky, tak celá řada Bulldog je jakási odnož Wilkinsonu marketingově hodně zdůrazňující ekologičnost (balení jejich výrobků s minimem plastů). Já jsem se k nim dostal pár let zpět při holení vícebřitem, měli fajn balzám po holení a ještě nějaký krém na regeneraci pokožky, pak při přechodu na bagr jsem mýdlo koupil od nich a spálil se.

Einherjer
Příspěvky: 77
Registrován: 25 lis 2016, 20:02

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Einherjer »

Pred pár dňami, som sa pre porovnanie skúsil oholiť s gillette fusion. Je to už pekných pár rokov, čo ho nepoužívam. Ale jedná sa o to, že ešte keď som ho používal, tak som experimentoval s mydlom, gélom a penou a raz som si od otca požičal barbus. Nepamätám sa už presne, ale viem, že to nebolo príjemné holenie. Teraz som použil mydlo kent, prvý krát som potiahol a prvá vec, čo ma napadla, že sa s tým ani nedoholím. Mal som pocit, ako keby bola pena na viacbrit suchá, hustá a zanášala hlavicu. Vôbec sa to nekĺzalo a stále som namáčal, aby to malo ako taký sklz. Opačne som to nikdy neskúšal, čiže nikdy som sa neholil s klasickou žiletkou za použitia gélu alebo peny.
Nemôže byť problém v tom, že nakoľko na stránke majú iba viacbrity, tak to mydlo je prispôsobené na holenie nimi?

Slayter
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2022, 09:39

Re: Bulldog original shave soap

Příspěvek od Slayter »

Je to možné, ale ani pro vícebřit to nebude nic moc.

Když srovnám jak rychle schne tato pěna z Bulldog mýdla a zůstává nekluzká tvář vs třeba obyčejná pěna z plechu z drogerie, tak mi toto mýdlo přijde ještě o trochu horší.
Testoval jsem zelené mýdlo Proraso a se stejnou vodou naprosto jiný a lepší výsledek hustá pěna, která drží. Myslím, že nějaká složka v Bulldog mýdlu buď chybí a nebo jiná naopak tam nemá být.