Barbon, Figaró krémy na holení firma Caola Maďarsko Budapešť.

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
david_ul
Příspěvky: 883
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Barbon, Figaró krémy na holení firma Caola Maďarsko Budapešť.

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den Vážené kolegyně a kolegové,

zakoupil jsem krémy na holení od firmy Caola.
Z touto firmou jsem se snažil navázat kontakt už asi dva roky zpětně. Požádal sem je tenkrát o zaslání krémů a vody po holení do čech. Bohužel tenkrát to nevyšlo. Prý celní problémy.
Nevadí. Dostal jsem se na dovolenou do Maďarska. Přímo do Budapešti. Samotná firma Caola je také z Budapešti.

Její adresa je:

Je to firma, která vyrábí (budu se bavit o věcech na holení). vodu po holení, krém na holení pod značkou Figaro a Barbon. Dále šampon, pre shave a pěnu na holení ve spreji. A její jméno je Caola.
Celý název je s adresou :
CaolaZrt.
Homokbánya utca 77.
Diósd 2049 Budapest
Hungary

https://caola.hu

Vyrábí holící krém Barbon shaving krem. To je ten tmavě zelený.
Figaró nem Habzó. To je ten kávové barvy.
Figaró habzó. To je ten světle zelené barvy.
Všechny krémy jsou o objemu 85 ml. Líbí se mi, že tuby jsou ještě v hliníkové tubě. Víčko je klasicky plastové bílé. Pod víčkem je hliníková záslepka, která se musí otevřít otočeným víčkem, kde je plastový hrot na otevření tuby.

Barbon holící krém (tmavě zelený) obsahuje chlorofil. Takže bude vonět jako Barbus s chlorofilem.
Figaro holící krém ( světle zelený) ten je dělaný na malé vousy. Údajně pění méně než Barbon.
Figaro holící krém ( kávové barvy) není vlastně krém. Je to gel na holení. Takže prý nepění. Nemusí se šlehat nebo dávat na štětec. Prostě stačí natřít obličej a chvíli nechat. Pak oholit. Tuhle informaci ještě zjistím. Musím přeložit pořádně tu Maďarštinu.

Chemie v krémech na holení.
Včera jsem 2.2 2019 udělal rozborku.
barbon shaving krém: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _Cream.pro
Figaró světle zelené : https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _cream.pro
Figaró kávové barvy: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _cream.pro

Krémy se dají sehnat v Maďarsku v drogériích nebo ve velkých obchodech. Cena krémů je na naše cca 40-50 Kč.
VPH je psána zde: viewtopic.php?f=93&t=3176

Nevydržel jsem a nechal jsem se v Barber Shopu oholit krémem Barbon (tmavě zelený) divili se proč chci jejich krém (Maďarský) a nechci radši Proraso. Krém byl krásně voňavý a jemná květinová vůně s nějakou štiplavou vůní. Asi ten chlorofil.
Ještě se vrátím k tématu Barber Shop v Budapešti. Tam jich je jak máku. V každé ulici je jeden Barber shop. Buď jsou lepší (designově) nebo horší. Ale nabízí všichni oholení břitvou nebo holícím strojkem na vlasy. Samozřejmě ostříhají vlasy. Jak kde, ale dá se většinou platit kartou. Cena samotného oholení břitvou je od 2000- do 4500 HUF. (Maďarský forint 100 HUF je asi 8-9 Kč). Nejlepší je všude platit platební kartou. Už jen kvůli kurzu. Vaše banka Vám dá většinou lepší kurz než obchodník. Pozor na to, aby jste platili jen v Maďarských forintech a to bez přepočtu na koruny nebo eura.
Čistota v Barber Shopu je dobrá. V těch dražších a pěknějších je čistota opravdu braná vážně.
Ohledně břitvy. Používají shavetu....
Ohledně čepelek. Používají svoje čepelky s logem Barber Shop. Ptal jsem se a prý to jsou italské čepelky.
Kosmetika. Používají značku Proraso nebo mýdla Muhle
Odkaz na Barber shop web: http://www.barbershopbudapest.hu/en/
Ještě odkaz na muzeum holení: http://www.borbelymuzeum.hu/
V některých Barber Shopech je i vidět malé muzeum. Je tam vstup volný. Vstupné dobrovolné. Je tam vidět jak břitvy tak i různé pomůcky holičů. Je tam i část věcí čím se pouštěla krev nebo rovnali vlasy.

Zase co jsem zjistil tak se dá zakoupit na Slovensku a Německu.
V nejhorším se dá sehnat asi na Ebay.

No kdo zkusil tak dejte vědět.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul
Příspěvky: 883
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Barbon, Figaró krémy na holení firma Caola Maďarsko Budapešť.

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den Vážené kolegyně a kolegové,

jen malá, ale při tom velká informace. Pokud se podaří bude lépe. Pokud ne nikdo se to nedozví.

Ale oslovil jsem firmu Caola proč nedodává své výrobky ( a dobré výrobky) do CZ nebo SK. No a bylo mi řečeno, že nemá partnery.
Tak slovo dalo slovo a poslal jsem jim pár kontaktů na velkoobchody napříč ČR a SK. No a aby toho nebylo málo poslal jsem jim i kvalitní kontakty na e-shopy ohledně holení. No a jako bonus ještě lepší firmy ohledně velkých sítí drogerií v CZ, SK a PL.
Takže dostali velký seznam kontaktů do CZ, SK a PL. Tak uvidíme jestli se v CZ a SK ukáží jejich výrobky ne pod brandem, ale pod skutečným jejich logem. Byl bych za to rád.

Oslovil jsem je totiž ohledně výstavy v Budapešti kde v městské galerii vystavují staré reklamní plakáty. Napsal jsem jim, jestli bude možnost jejich plakáty třeba stáhnout v tiskové kvalitě u nich na webu. Takže o tom budou přemýšlet. No byl bych rád. Alespoň si je stáhnu na nechám vytisknout a zarámovat.

No a na to konto jsem se rovnou zeptal, že mi přijde blbé jezdit do Budapešti pro jejich super krém na holení, když by ho mohli prodávat v našich drogeriích nebo e-shopech ohledně holení. No prý se na to podívají.

No a abych měl lepší náladu na dohledávání kontaktů tak jsem se oholil jejich krémem na holení Figaro co nepění. To je ten světle hnědý. Super oholení. Obličej byl krásně mastný a čepelka jela jak po másle. A teď něco co jsem ani netušil, že nepíšu. A to ve strojku s hlavou Yaqi Mercury viewtopic.php?f=35&t=3599 jsem měl založenou zelenou Derby čepelku viewtopic.php?p=12227#p12227 . Wikingu prosím... prosím... podívej se na to a pokus se mi to vysvětlit. Nemám rád Derby, protože je na mě tupá a nekamarádí se se mnou a teď takové překvapení. Oholení bylo super hladké bez podráždění. Je divné, že z celé krabičky byla snad ta poslední pořádně ostrá. No nevím. Nakonec jsem s touto čepelkou dal 5 oholení. Z toho 3 výborné a zbytek tak na 80%.

Každopádně pokud to vyjde tak budeme mít v CZ a SK výrobky Caola.

Mějte se všichni krásně a kdyby někdo našel výrobky Caola (výrobky na holení) i teď v obchodech dejte mi vědět.

David

david_ul
Příspěvky: 883
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Barbon, Figaró krémy na holení firma Caola Maďarsko Budapešť.

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Vážené kolegyně a kolegové,

můžu si za to sám. Jak jsem oživil toto téma. Tak jsem dostal několik emailů, že super, ale že nevíte co je to za krém. Že tu jaksi není napsaná recenze.

Tak ano... máte pravdu. Recenzi jsem dosud nenapsal.

Takže začneme pomalu, ale jistě. Napíši postupně jak se k dalším krémům dostanu.

Jediné co jsem zatím otestoval by krém

Figaró nem habzó borotvakrém - Figaró shaving cream

a ano je to krém na holení, který nepění. Je to vlastně gel na holení v hliníkové tubě v hnědé barvě. A je skvělý.
Zatím jsem jej vypotřeboval tak z 80%. A mám s ním naholeno několik týdnů a vyzkoušeno na všech strojcích co mám doma.
Samotný krém na holení není nutno dávat do misky a šlehat. Proč? No protože nic nevyšleháte. Prostě stačí vymáčknout z tuby a nanést na štětec a rozetřít po tváři. Ano šlo by to i bez štětce. Ale štětec je lepší. Krémová konzistence se musí trochu rozšlehat štětcem, pro to, aby začala fungovat. Na tváři se nic neděje. Je to jen gel. Gel v tubě má bílou barvu, ale na tváři to nemá žádnou barvu. Je to průhledné. S trochou lesku do stříbrna.
Krém je hodně mastný. Přirovnal bych to k tomu, když se holíte s kokosovým olejem. Nebo více s glycerinem.
Vůně je svěží. Hrozně mi to připomíná mastičku z lékárny s příměsí heřmánku, ale ve složení tam není. Vůně je lehce citrusová prostě svěží. Je to dáno tím, že ve složení je Citronellol.
Balení je v hliníkové tubě a v papírové krabičce. Obsah je 85 ml. A v Maďarsku se dá zakoupit skoro všude v obchodech či drogeriích. Cena je cca okolo 500 HUF což je cca 31 Kč. Samozřejmě je to místní cena v Maďarsku.
Dlouho jsem toto neviděl, ale tuba má plastové víčko a ještě samotná tuba má hliníkovou záslepku, kterou musíte prorazit. Není to ta na sloupnutí.
Krém vydrží dle výrobce 12 měsíců od vyrobení.

Tento krém jsem zkoušel jak s DE čepelkami tak AC čepelkami. A s holením nebyl problém. Ba naopak. Krém po oholení nechal na obličeji mastnější film a tím i holení bylo příjemnější a hlavně se kůže nevysušovala. Ano po oholení, když se povede není nutno VPH. Já ji nepotřeboval, ale přesto jsem ji dal. Dal jsem VPH Barbon Borotválkozás utáni arcszesz. Odkaz na recenzi je zde: viewtopic.php?f=93&t=3176.
Samotná VPH je také výborná. Je více mentolová a krásně chladí. Jediné zklamání je materiál flakonu. A to je, že je to plast.

Jako jeden nešvar vidím u krému to, že jak je to mastné. Tak se hodně umastí štětec a případně i miska se strojkem. Takže je tam potřeba potom více vyčistit v jarové vodě. Ale i tak musím napsat, že krém i přes to je super. Pro toho, kdo nechce šlehačku a nechce točit štětcem. Tak lze vypracovat na tváři či na těle a můžete holit. Škoda je, že zatím tento krém není k dostání v CZ.

Až budu mít více informací ohledně dalších krémů tak zase dám vědět.

David