Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 15 říj 2018, 20:16

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku « 19 10 11 12 13 »
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mýdlo Embrace soaps
PříspěvekNapsal: 05 bře 2017, 13:48 

Vzorek číslo 2--silnější vůně.
Tímto mýdlem jsem se holil 3x jestli se něco nezmění.Vyzkoušel jsem dva druhy štětek a dva bagry.
Mýdlo má perfektní vůni.dobře také pění,vyšlehat krásnou pěnu není problém.Po nanesení mýdla na tvář jsem cítil takové mírné mravenčení až pálení , a to u všech tří holení.Samotné holení nešlo tak dobře ,jako u vzorku č.1.Takového hladkého oholení jako u vzorku č.1. jsem nedosáhl ani v jednom ze tří oholení.Břit neměl tak dobrou kluzkost.Celkový pocit z holení nebyl tak dobrý jako u č.1.,musel jsem taktéž nanést vodu po holení-cca 30 min.po holení mne pokožka stahovala,musel jsem nanést krém.
S tímto hodnocením jsem opravdu čekal až po třetím oholení aby to nebylo zkreslené-u všech tří to dopadlo stejně.
Neberte to prosím jako dogma,neboť každý máme jinou pokožku a každému reaguje jinak.|Pokud mají mýdla téměř stejnou recepturu,tak to opravdu nechápu v čem je takový rozdíl|
Za mě tedy osobně vzorek číslo 1.-můj vítěz.
Omlouvám se tímto taky p.Barboře-neberte to prosím nijak osobně,někomu vyhovuje to a jinému zase ono. :)

PříspěvekNapsal: 05 bře 2017, 18:00 

Dobrý večer paní Barboro, Dobrý večer kolegové,

nedalo mi to a musel jsem reagovat a psát.

Nejprve opět poděkuji paní Barboře, že na nás testuje své mýdla. Přiznám se, že jsem se nezúčastnil testování.

Ale proč píši. Zaujalo mě pár posledních odpovědí i otázek v tomto tématu.

Asi bych to shrnul tak, že souhlasím s pár kolegy.

Já osobně pokud bych do toho mohl mluvit i psát bych preferoval tvrdé mýdlo nebo polotvrdé mýdlo (vím, že paní Barbora psala, že bude vyrábět jen tvrdé) ... ale

pokud by to bylo tvrdé mýdlo tak bych měl tyto představy před koupí.

Kvalitní složení.... to je zde splněno na 100 %.

Balení tvrdého mýdlo:
nevadilo by mi kdyby bylo v pergamenovém papíru. Stačí štítek co to je a datum spotřeby + váha+ složení. Zdá se to jako buze...., ale stejně Vás k tomu dožene povinnost označovat zboží se složením a váhou. Tedy pokud jej hodláte prodávat na trzích nebo jarmarcích. Nakonec i ve Vašem e-shopu.
Zde bych ale preferoval kulatý tvar a přesný rozměr do keramického hrnku na holení. Standardizované rozměry dna jsou 6,00- 6,50 cm v průměru. Je to dno nejmenšího porcelánového kalíšku na holení odkaz: viewtopic.php?f=17&t=1441

Balení mýdla měkkého:
Teď nemyslím krém. Myslím měkčí mýdlo. Klidně bych to viděl na váleček, který by se mohl potom nasunout do plastové nádobky s možností vysunutí mýdla (přesně ten samý systém co jsou tuhé deodoranty).
Balení by bylo v voskovém papíru.
Zde je to logický závěr čas vs. matematika. Nic se nemusí řezat na čtverečky. Jen se nalije do kulaté formy s igelitovým sáčkem mýdlo a pak se rozřeže na požadované velikosti (jako forma lze využít plastová trubka ze stavebnin a plastový pytlík pro řezníky a uzenáře. Je to pytlík na tlačenku).

"První mýdla dárkové balení" klasické 50g klasické kolečko do kelímku. Balení v obalu. Schválně nepíši kelímek. Sloužilo by to jako dárek pro druhou osobu. Ale účel by to mělo pořád testovací. Aby zákazník poznal celý sortiment mýdel.

"První mýdla testovací" (pro zákazníky co chtějí jen zkusit vůni nebo kvalitu) zde bych to viděl na 20-25g. Zde nepreferuji žádný tvar. Stačilo by jak je zvykem kousek odkrojku nebo kousek zlomku. Balení by bylo v igelitovém pytlíku. Bohužel dle regulí s popiskem co tam je a složení.

"P balení" P znamená přátelské balení. Mýdla nemusí být vůbec zabaleny tak jako by šli do obchodu. Stačí pouze zabalené do voskového papíru. Přesně se zde hodí napsat pro účely testování zde.
Ale to už zabíhám hodně daleko od položené otázky.

Váha mýdel:
Zde bych se více rozepsal. Je to trošku složitější.

"První mýdla" testovací (pro zákazníky co chtějí jen zkusit vůni nebo kvalitu) zde bych to viděl na 20-25g. Zde nepreferuji žádný tvar. Stačilo by jak je zvykem kousek odkrojku nebo kousek zlomku. Balení by bylo v igelitovém pytlíku. Bohužel dle regulí s popiskem co tam je a složení.

"První mýdla dárkové balení" klasické 50g

Mýdlo měkké:
Ve formě válečku bych to viděl na 80g.

Balení tvrdého mýdlo: zde bych sám za sebe preferoval váhu od 100-150 g.

Tyglík, kalíšek, miska nebo jiná nádoba na mýdlo:
Je mi jasné, že se zvedne velká bouře, ale hlavně ne misku ze dřeva. Ano je pěkná, mě se také líbí. Problém je ten, že i když je miska ze dřeva napuštěná lakem nebo voskem. Tak po čase stejně začne černat a v nejlepším jen praskne. Ano uznávám. Tuto praxi mám jen s mýdly které jsou chemické více. Ale je to rozhodně otázka k zamyšlení.
Dám příklad. Zakoupil jsem si dřevěnou misku na mýdlo. Vím, že miska na mýdlo měla sloužit jen na převážení suchého mýdla. Ale neodolal jsem a několikrát jsem v něm i mýdlo nechal zakápnuté a vyšlehal. No vše bylo super. Až do doby, kdy jsem viděl jak dřevo začíná nabírat jinou barvu. Bylo to tím mýdlem, louhem a čím já vím. Prostě chemikálie. Po čase(necelé dva roky) mi miska začala vypraskávat (vysušovat nebo jak tomu chcete říkat). No pak jsem ji vyhodil, protože mýdlo bylo vidět a miska neudržela vodu.

Jako poslední jsem si nechal vůni:
Zde je to jedna velká čarodějnická (bílá) kuchařka vůní zelin.
Každý má rád to či ono.
Kdybych měl říci jen jednu vůni, aby byla zajímavá. Tak je to ta co není na trhu u mužských vůní zde v Evropě obvyklá a je těžké ji sehnat. Prostě, aby se mýdla paní Barbory lišili a byl druhotný důvod k jejích koupi.
Jako dobrý nápad, někdo to tu psal, že by bylo dobré holící mýdlo bez vůně.

Ohledně složení ještě můj soukromý poznatek. Nějakou dobu jsem se holil s mýdly na holení z Indie Godrej shaving round viewtopic.php?f=92&t=2534. A zde jsem uvítal to, že mýdla jsou mastnější. Je tam větší podíl kokosového oleje.
Takže mýdlo by více klouzalo. Další plus toho je, že osobně jsem nepotřeboval po oholení potom VPH.
Někomu by se zase nelíbilo, že by méně pěnilo.

Vím, že jsem se rozepsal, ale doufám, že si z toho vezmete to dobré.

David

Naposledy upravil(a) david_ul dne 06 bře 2017, 06:42, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: 05 bře 2017, 18:31 

@david_ul
Po jaké době se ti začala kazit dřevěná miska? Používám cca rok mýdlo v dřevěné misce Truefitt and Hill Sandalwood. Vždy jej zakápnu a jdu se sprchovat, po sprše se oholím a dřevo vypadá stále jako při koupi. Dlužno dodat, že je to jedno z mnoha mýdel, které střídám.

PříspěvekNapsal: 06 bře 2017, 19:18 

Včera proběhlo páté oholení s méně voňavým vzorkem. To první se sice moc nepodařilo, ale to se mi na začátku s novým mýdlem stává, chvilku trvá než se skamarádíme, teď už kamarádi jsme. Pěny je dostatek a ani se mi nezdá, že by její vytvoření trvalo déle než u jiných mýdel. Změkčení vousů je prvotřídní a klouzavost strojku po tváři také. Dokonce klouže i místo čerstvě zbavené pěny - to se mi u jiného mýdla moc často nestává. Za mě tedy SUPER mýdlo.

EDIT: Ještě bych dodal, že jsem použil Muhle R89 a žiletku Feather

PříspěvekNapsal: 07 bře 2017, 13:02 

Bob76 píše:
Co mám informace,tak holící mýdla jsou lépe dělat z másel ,teda hlavní složka např.bambucké,kakaové či mangové máslo a jako doplňkově tekuté oleje..............Nejdřív jsem se bránil využití hovězího loje,je s ním trochu víc práce než jen odvážit a dát do mýdla :-),ale po zkoušce co jsem dělal mýdlo ze sádla,/na tělo/,tak jsem přidal cca 20% loje a velmi se zlepšily jak vlastnosti,tak tvrdost mýdla.Takže jsem si rozpracoval tři receptury na holící mýdlo,něco se sojovým voskem a kakaovým máslem,něco s kyselinou stearovou ,bambuckým a kakaovým máslem a v posledním kyselinu stearovou,bambucké máslo a lůj.Bohužel zatím nemůžu tvořit,zkrátka s dětmi za zády a louhem se nedá pracovat.
Klíčový je obsah kyseliny stearové pro krémovitou a stabilní pěnu. A ta je v máslech hojně. Ale co vím, tak i palmáč se používá - dělá také tvrdé mýdlo + pěnu, ale má vyšší obsah kyseliny palmitové oproti stearové --- ale to se dá zase dohnat z jiných zdrojů, buď samotnou kyselinou stearovou, nebo z jiných tuků. Tak ať se daří při vývoji receptur, zní to, že víte, co děláte :-) s dětma to jde blbě, no. Leda po nocích :-)

PříspěvekNapsal: 07 bře 2017, 13:18 

honda píše:
Vzorek číslo 2--silnější vůně. Samotné holení nešlo tak dobře ,jako u vzorku č.1.Takového hladkého oholení jako u vzorku č.1. jsem nedosáhl ani v jednom ze tří oholení.Břit neměl tak dobrou kluzkost.Celkový pocit z holení nebyl tak dobrý jako u č.1.,musel jsem taktéž nanést vodu po holení-cca 30 min.po holení mne pokožka stahovala,musel jsem nanést krém. S tímto hodnocením jsem opravdu čekal až po třetím oholení aby to nebylo zkreslené-u všech tří to dopadlo stejně. Za mě tedy osobně vzorek číslo 1.-můj vítěz.
Omlouvám se tímto taky p.Barboře-neberte to prosím nijak osobně,někomu vyhovuje to a jinému zase ono. :)
To je úplně v pohodě, právě že je to dobrá a přínosná informace. Kupodivu je receptura toho mýdla se silnější vůní o něco jemnější - jinak se opravdu neliší. Spíš jsem čekala, že bude víc vysušovat to mýdlo s jemnější vůní - a když nevysušovalo, tak jsem byla klidná, že je to v pohodě :-) A ono ne :-) Ale v tom případě bych řekla, že to bude opravdu tou silnější vůní - prostě víc dráždí obličej. Jiný důvod neznám. Mýdla, která vyrábím na obličej, tak ta dělám bez vůně, nebo alespoň s vůní bez alergenů. Já sama bych si asi taky holila obličej mýdlem bez vůně....V tom případě se zase kloním k tomu, udělat tu vůni trochu slabší, něco mezi.
A s tím prvním vzorkem se Vám holí pořád dobře? Jestli Vám třeba něco v mýdle nezačalo vadit s opakovaným holením?
Děkuji za reakci :-)

PříspěvekNapsal: 07 bře 2017, 14:13 

@david_ul

Dobrý den,
děkuji za souhrnnou analýzu balení. K takovému spektru se, myslím, nedopracuju :-) ale určitě jsou to dobré informace.

1) Kloním se k tomu, vyrábět asi dvě velikosti....každopádně to se dá doladit už za běhu.
2) Co se týče testerů, tak tam to mám zavedené tak, že testery dávám zdarma - jsou to různé menší kousky mýdel, a ty tedy neznačím...přestože to dle legislativy není správně (ale to už bychom snad raději vzorky přestali rozdávat úplně, než je značit, se přiznám..). Tyhle vzorky také nikdy nejdou nikam do obchodů, rozdávám je pouze napřímo zákazníkům ke koupi apod., a taky jsem je posílala teď v testovacím balíčku např.
Ale u mýdel na holení bude sortiment malý, zpočátku 1 varianta, možná letos celkem dvě max. A dál se uvidí. Takže ono ani těch testerů nebude asi moc potřeba.

3) Balení mám zavedené do papírových krabiček, tak bych u toho zůstala, je to praktické.
+ Na vaši žádost vymyslím nějaký vhodný plastový kelímek.....je pak otázka, jestli to dělat tak, jak navrhoval Bob, 80g krabička a 150g kelímek, nebo jestli dělat jednu univerzální velikost, kdy se většina z vás klonila k váze 100g

Dárkové balení menší gramáže se jistě dá vymyslet za běhu, zatím jsem to u žádného mýdla nedělala. Většinou lidi kupují mýdla standardní i jako dárky, balení je pěkné, takže se to dá.

4) Vůně - no, myslím, že takovou bombu nevymyslím, aby to bylo ojedinělé :-) i když každé mýdlo a každá vůně se trochu liší. Zatím jdu spíš cestou klasických vůní. Mýdlo bez vůně je možné vyrábět, otázka je, jaká by byla po něm poptávka....zda vůbec stojí za to ho uvádět na trh. Pochopila jsem, že i muži s citlivou pletí mají rádi aspoň nějakou vůni.....to zvážím. Je pravda, že mýdel na holení je u nás v nabídce hodně, na druhou stranu těch ručně vyráběných určitě tolik není a to jsou mýdla specifická, a já doufám, že o ně zájem bude. Taky mám své stále zákazníky, kteří testovali mýdla na holení ve fázi vývoje, a často pak konvertují na holení namokro s mýdlem, a Ti třeba už čekají na to, až konečně to mýdlo uvedu do prodeje.

5) Ohledně těch mýdel s větším podílem kokosového oleje, nevím, jestli je ta klouzavost daná opravdu tím. Zmýdelněný kokosový olej má spíš vliv na pěnu. Ledaže by ho tam přidávali po zmýdelnění, pokud se mýdla vyrábějí za tepla...ale pro tyto účely se zase často využívají jiné tekuté oleje, které pak zůstanou nezmýdelněné v mýdle, a vliv na klouzavost by to mělo být stejnou, jako ten kokosový olej. Nakonec to je na mýdlech hodně zajímavé, že tu funguje strašně moc různých možností. Každý dělá mýdla trochu jinak, a existuje nespočet způsobů, jak dosáhnout stejného výsledku :-)

Mějte se hezky, Bára

PříspěvekNapsal: 07 bře 2017, 19:53 

Barbora píše:
Bob76 píše:
Co mám informace,tak holící mýdla jsou lépe dělat z másel ,teda hlavní složka např.bambucké,kakaové či mangové máslo a jako doplňkově tekuté oleje..............Nejdřív jsem se bránil využití hovězího loje,je s ním trochu víc práce než jen odvážit a dát do mýdla :-),ale po zkoušce co jsem dělal mýdlo ze sádla,/na tělo/,tak jsem přidal cca 20% loje a velmi se zlepšily jak vlastnosti,tak tvrdost mýdla.Takže jsem si rozpracoval tři receptury na holící mýdlo,něco se sojovým voskem a kakaovým máslem,něco s kyselinou stearovou ,bambuckým a kakaovým máslem a v posledním kyselinu stearovou,bambucké máslo a lůj.Bohužel zatím nemůžu tvořit,zkrátka s dětmi za zády a louhem se nedá pracovat.
Klíčový je obsah kyseliny stearové pro krémovitou a stabilní pěnu. A ta je v máslech hojně. Ale co vím, tak i palmáč se používá - dělá také tvrdé mýdlo + pěnu, ale má vyšší obsah kyseliny palmitové oproti stearové --- ale to se dá zase dohnat z jiných zdrojů, buď samotnou kyselinou stearovou, nebo z jiných tuků. Tak ať se daří při vývoji receptur, zní to, že víte, co děláte :-) s dětma to jde blbě, no. Leda po nocích :-)
Ono těch možností zase tolik není,je to jen jak říkáte o "vychytání " receptur,jednotlivých poměrů a zkoušení.Jako základ nějaké máslo /kakaové,bambucké/ či hovězí lůj a kyselina stearová,palmový tuk.Pak kokosový olej,aby to pěnilo a na stabilitu ricín.olej. Pak jen zkoušení, co a kolik.Zajímalo by mne zda,když udělám mýdlo studeným procesem a pak teplým,zda tam bude nějaký diametrální rozdíl ?Je mi jasné,že při studeném procesu bude déle zrát,ale spíš mne zajímají vlastnosti dvou stejných receptur při studeném a teplém procesu.Vím,že to není zrovna aktuální dotaz k tomuto tématu,snad to nebude vadit,díky.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2017, 01:50 

Plastové dózy jsou nejlepší co mají britské krémy / mýdla (např. https://www.truefittandhill.co.uk/produ ... cream-bowl), jsou pevné, těsní, dobře se otevírají / zavírají. Otázka je jestli s tím je mýdlo dražší o 10 Kč nebo o 100 Kč.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2017, 08:23 

To je úplně v pohodě, právě že je to dobrá a přínosná informace. Kupodivu je receptura toho mýdla se silnější vůní o něco jemnější - jinak se opravdu neliší. Spíš jsem čekala, že bude víc vysušovat to mýdlo s jemnější vůní - a když nevysušovalo, tak jsem byla klidná, že je to v pohodě :-) A ono ne :-) Ale v tom případě bych řekla, že to bude opravdu tou silnější vůní - prostě víc dráždí obličej. Jiný důvod neznám. Mýdla, která vyrábím na obličej, tak ta dělám bez vůně, nebo alespoň s vůní bez alergenů. Já sama bych si asi taky holila obličej mýdlem bez vůně....V tom případě se zase kloním k tomu, udělat tu vůni trochu slabší, něco mezi.
A s tím prvním vzorkem se Vám holí pořád dobře? Jestli Vám třeba něco v mýdle nezačalo vadit s opakovaným holením?
Děkuji za reakci :-)

Dobrý den Báro
vzorek č.1. je v pohodě ,stejný jako u prvních holení-výborný
Když to tak shrnu,tak začínám uvažovat,o mýdle bez parfemace,\jak někdo výše psal\mám asi hold citlivější pleť.Stejně vždy používám vodu po holení,která každou vůni přebije.
Jirka

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 127 příspěvků ]  Přejít na stránku « 19 10 11 12 13 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00