Florena - holící krém

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Zpráva
Autor
dedek
Příspěvky: 150
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Florena - holící krém

#1 Příspěvek od dedek » 23 lis 2018, 15:05

Je to už hodně dlouho co jsem ihned za hranicí v Německu zakoupil dva holící krémy. Zelený Palmolive a přírodní krém na holení v tubě Florenu. Přesný název Florena men Comfort Rasiercreme 100 ml. Každý po 0,95 Euro.
Florena je tradiční německá značka, která je na trhu 160 let. Co vyráběla dříve netuším, ale přírodní kosmetiku vyrábí až od ruku 1920.
O tomto holícím krému jsem nikdy neslyšel a po jeho koupi jsem k němu přistupoval s určitou nedůvěrou, ale nekupte to za ty peníze. Po prvním našlehání pěny a oholení mi doslova spadla brada. Krém vynikajícím způsobem uvolňuje napětí pokožky, optimálně zjemňuje vousy pro velmi dobrý skluz čepelky. Tvář po holení zůstává jemná, nevysušená a bez podráždění. Florena se vyznačuje šlehačkovitou a jemnou pěnou. Vůně krému je příjemná nevtíravá, připomínající heřmánek. Díval jsem se na německá fóra, kde tento holící krém má velké množství příznivců a to nejen pro své holící vlastnosti, ale také kvůli ceně. V té souvislosti Němci velmi kladně také hodnotí Florena balzám po holení.
Protože jsem tubu už vypotřeboval, hledal jsem prodejce u nás a našel. Jeden je v Tachově a druhý v Plzni. V Tachově tubu prodávají za 42,-Kč a v Plzni za 45,-Kč. To by šlo. Jenže za dopravu oba chtějí cca 90,-Kč. a to už je moc.
To je tedy můj osobní postřeh s holícím krémem Florena v tubě. Kdo by chtěl vyzkoušet, doporučuji. Snad mi po vyzkoušení dáte za pravdu.
břítva, dýmka a žena se nepůjčují

david_ul
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Florena - holící krém

#2 Příspěvek od david_ul » 27 lis 2018, 19:04

Ahoj Stanislave,

po dlouhé době Ti komentuji post.

Tu Florenu jsem v Německu viděl ve dvou provedení a to klasik a sensitive.
Oba kusy jsem prohnal codechecem a už jsem je nekoupil. Oba bohužel obsahují silikon. A to se mi nelíbí. Je mi jasné kolik to stojí.

Odkazy na holící krémy.
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... omfort.pro
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... e_Haut.proJen pro informaci Florena patří jestli si pamatuji do skupiny firem pod Nivea DE.

Popravdě jestli bych zase něco v Německu kupoval tak snad tuhý mýdlo na holení Palmolive. Vím, že to není úplně top, ale myslím, že je to lepší než Florena. I když i tak je to chemická divočina.
U toho Palmolive máš dvě možnosti a to sensitive a classic. Taky to stojí do 1 eura.

Na druhou stranu Tě chápu. Hledáš a testuješ. To chválím. Dělám to taky.

David