Le Pére Lucien nature

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
MartinB

Re: Le Pére Lucien nature

Příspěvek od MartinB »

Jo jo-je to peklo...taky mě láká Traditionnel,(když tu vůni PetrS a relka tak nadšeně vychválili)ale právě s tou nerezovou(zdá se) pixličkou.
Jenomže vydat dalších 500+ už s ohledem na rodinu ;) nemůžu.
Je v pořadníku.Mýdel mám momentálně cca 1kg...

Mám mýdlo stejného složení jako Le Pére Lucien Nature a všiml jsem si jedné zvláštnosti oproti ostatním mýdlům - zanechává výraznější matný povlak na strojku - přikládám to vysokému podílu kyseliny stearové v receptuře.
Jde to utřít suchým ručníkem, ale nelíbí se mě to.
Pěnící a holící vlastnosti jsou výborné.

Můžete potvrdit/vyvrátit tento jev i u originálu mýdla?

Děkuji!

MartinB

Příspěvek od MartinB »

Hezký večer,
narazil jsem na krátké video z výroby tohoto mýdla...aneb i "podomácku" jde dělat "zázraky"... ;)
Francouzsky neumím, ale předpokládám že je to sám pan Lélegard, kterak ve své chaloupce tvoří...moc se mi to líbí - klasická technologie...na uživení natož zbohatnutí to teda nebude..asi koníčkář.

https://www.youtube.com/watch?v=IgpqVW6RCm4

milosk

Příspěvek od milosk »

Ahoj,dnes došlo na nekolikery pokus o oholeni mydlem traditionele, které jsem nabral z putovniho balíčku. Za mne je to nejhorší co jsem kdy zkusil,absolutně nejde vytvořit hustou a klouzavou pěnu ať dělám,co dělám. Mám tvrdou vodu,ale s jinými mydly problém nikdy nebyl. Tak zbytek letěl do koše. Pěkně jsem si opět podráždil hubu, těžké zklamání když si uvědomím,kolik to mýdlo stojí.

Drvoštěp

Příspěvek od Drvoštěp »

Nebylo to mýdlo už staré, prošlé?

milosk

Příspěvek od milosk »

Hele to netuším,ale vonělo ani staře nevypadalo,a i kdyby,jiným mydlum to neva.

Palo

Příspěvek od Palo »

Zdravím vás kolegové, Číst vaše příspěvky, vždy mě to něco stojí. Jo jo, když dokážete nadchnout pro dobrou věc. V tomto případě jsem neodolal a také koupi tyglík mýdla Cologne -Fougere. Mýdlo má krásnou svěží vůni.. PetrS všechno podstatné ohledně jeho vlastností krásně shrnul. Já trošku zápasím se stabilitou pěny, což ale bude problém s tvrdostí vody, případně obsahem vápníku v ní. Je škoda, že se u nás dostane koupit asi jen ve třech provedeních, možná ve čtyřech. Výrobce jich má v nabídce více a vypadají zajímavě. Koukal jsem na jeho webové stránky. Trošku znám francouzsky, možná by se hodila doporučení výrobce, jsem k disposici pro případný překlad. Třeba by jeho doporučení pomohla vychytat případné neduhy, pokud se s nimi někdo setkává. Přeji všem vlastníkům mýdla firmy Le Pere Lucien mnoho příjemných zážitků při holení....

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Palo: Jestli je to vodou zjistíš když použiješ destilovanou vodu (i na namočení štětky). Častěji nestabilita pěny bývá spíš tím, že je v pěně moc vody, víc než snese mýdlo. Proto hodně lidí dělá pěnu tak, že přidávají vodu po lžičkách (5ml) a vychytají správný poměr tj. např. 0,25 lžičky mýdla + 4,5 lžičky vody. Faktorů je víc ... čím studenější voda tím lepší pěna, typ kůže má také vliv, mastná kůže může vést k tomu, že ti pěna spadne na objličeji.

Palo

Příspěvek od Palo »

Ahoj, ater, díky za reakci Když jsem se vrátil k mokrému holení, první mýdlo, co jsem pořídil, bylo Proraso pro citlivou pleť. Pak jsem krátce nato dokoupil Jermin street colection pro citlivou pleť. Úplně si nevybavuji začátky, ale pamatuji si, že někdy se dařilo více nebo méně až časem praxí s podporou a doporučeními a zkušenostmi, která jsou sdílená na tomto fóru, jsem se dopracoval k vyšlehání krásné husté, stabilní pěny. První štětka, kterou jsem používal, byla s kančími vlasy a později asi po 4 měsících, kdy jsem dostal jezevčici,pěnu jsem šlehal s ní. Nebude jistě překvapením, že s jezevčicí to šlo podstatně lépe. Později jsem ještě postupně dokoupil 4 mýdla s různou vůní Razor Master. Nakonec přibyl do sbírky i Sitfire a zmíněný Cologn Fougere od Pere Luciene, Se všemi mýdly jsem si poradil, tvořila krásnou pěnu a stabilní. Proto mě zaskočilo, že Pere Luciene trucuje a pěna z něho padá.
Vodu z kohoutku jsem porovnával s nachytanou dešťovou vodou a rozdíl byl znatelný.Vodu také nechám stát v plastové lahvi, aby se případné minerály vysrážely na lahvi a pak následně ještě převařím.
Díky za postřehy a doporučení, vyzkouším to ještě vychytávat i pomocí nich.I mě přijde, že je ve štětce hodně vody Tu zkušenost výše jsem napsal proto, že postup používám stejný, ale výsledek stejný není. Mýdlo je určitě fajn, jen z něj potřebuji tu správnou pěnu.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Na cca litr vody vhoď maličký krystalek sody na praní (nikoliv jedlé sody) a vyzkoušej...

Palo

Příspěvek od Palo »

O sodě jsem slyšel, jen ty podrobnosti už jsem nevěděl. Kolik a jaké...Díky Petře...