Le Pére Lucien nature

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
ater
mistr brusič

Re: Le Pére Lucien nature

Příspěvek od ater »

@Palo: Ono jsou některá mýdla na vodu náchylná a jíná ne. Já měl problém s mýdlem Kent a jediné co pomohlo bylo mýdlo cca na 15 min před holením zalít trochu vodou, tím změklo a až pak jsem byl schopný nabrat dostatek abych udělal kvalitní pěnu. Platí totiž, že čím horší voda tím víc musíš použít mýdla.

Palo

Příspěvek od Palo »

Hezky večer,
Tak jsem se dnes rozhodl otestovat Cologne-Fougere a uplatnit přitom vámi daná doporučení. Ještě to nebylo úplně ono, ale myslím, že jsem na dobré cestě vychytat postupně specifika tohoto mýdla a dopracovat se ke kvalitní pěně. Soustředil jsem se na to nemít masnou pokožku, proto jsem obličej umyl pleťovým mýdlem, pak na teplotu vodu, která byla pod 40 st, cca 37. 38. Mýdlo jsem zakápl vodou, aby změklo a lépe se na štětku nabíralo. Vodu ze štětky jsem vymáčkl a vyklepal a pak na ni mýdlo nabral přímo s tyglíku. Zdá se, že štětka byla mokrá ještě dostatečně. Soustředil jsem se na poměr vody a mýdla a jen lehce špičku štětky namočil ve vodě, když jsem jí potřeboval přidat. Zdá se, že je třeba si pohlídat poměr vody k mýdlu a to bude chtít trošku praxe u tohoto mýdla. Výsledný efekt byl pěna docela dobrá, oholení pohodové, téměř bez podráždění a to třemi směry. Pro úplnost dodávám strojkem Muhle R 89 s želkou Muhle. Pleť byla po holení dobře hydratovaná a svěží. A dlouho jsem po umytí obličeje cítil na tváři svěží vůni tohoto mýdla...
Zatím jsem nevyzkoušel efekt sody ke zlepší kvality vody, který doporučoval PetrS.

PetrS
mentor

Příspěvek od PetrS »

Vypadá to, že jsi na nejlepší cestě propadnout mokrému holení se vším všudy a začíná se Ti z toho stávat relax - gratuluji.
8-)

Palo

Příspěvek od Palo »

Já už jsem tomu zcela propadl. Snažím se posouvat dál a získávat víc a více z toho, co mokré holení nabízí...Třeba relax s příjemným pocitem po oholení jak na tváři tak na duši...A je pořád co objevovat a se učit...A je se i na co těšit...

Palo

Příspěvek od Palo »

Zdravím kolegové a zvláště obdivovatele mýdla Le pere Lucien.
Brouzdal jsem po internetu a narazil na stránky prodejce holících potřeb. Jsou to francouzské stránky, ale třeba i tak zaujmou. Kromě jiného zboží jsem koukal také na mýdla a prodává i Pere Lucein Abricot.
Dávám link, pokud by to někoho zaujalo.
https://www.rasage-classique.com/6340-s ... 09068.html
Je zajímavé, že je tam možné koupit i VH se stejným aromatem a to nejen pro toto mýdlo.
https://www.rasage-classique.com/6340-s ... 09068.html

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Palo: U některých mýdel je dobré vodu přidávat pomalu a postupně. Nejlíp to jde injekční stříkačkou (10ml nebo 5ml) a do problematických mýdel nepřidat víc jak 2.5ml najednou a vodu spíš přidávat na konec štětky než přímo do misky.

Palo

Příspěvek od Palo »

Ahoj, ater. Určitě mám v plánu zkoušet všechna doporučení, abych dostal z tohoto mýdla maximum jeho potenciálu. Koupil jsem i destilovanou vodu, abych vyzkoušel rozdíl mezi kohoutkovou vodou a vodou měkkou, protože, když jsem se díval na mapku, na níž jsem tady našel dokaz, potvrdila mi, že je u nás voda tvrdá stejně jak o tom svědčí další indicie.
Snažím se od počátku, kdy jsem si začal šlehat pěnu z mýdel nebo krémů, přidávat vodu po troškách namočením špičky štětky. Jen jsem nevěděl a a ni mě nenapadlo, že se to dá měřit a existuje vcelku exaktní přístup na přidávání vodu, tzn. měřil to množství a nedat jen na dojem a zkušenost.
Díval jsem se na jedno video, jak se holí mýdlem Pere Lucien Abricot jeden chlapík, je to Francouz a překvapilo mě, jak mu vyběhla krásná hustá pěna. Nadchlo mě to a řekl jsem si, to je ono, to je můj cíl, kterého bych s mýdlem Pere Lucien chtěl dosáhnout. Rád bych k tomu také dospěl.
Jen teď při těch mrazech mi nesedí použít PL Cologne Fugere kvůli jeho svěží vůni Více mě láká hřejivá vůně santálového dřeva nebo jiné podobné.Už aby bylo po mrazech s jarem ve vzduchu a mohl jsem testovat potenciál tohoto výborného mýdla svěží vůně.
Ještě bych rád dodal, že vylepšuji při použití jakéhokoliv mýdla,které mám doma, postup, aby pěna byla vždy skvělá, tak jak to má být a holení bylo zážitkové s tím nelepším možným efektem.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Palo: Přesně tak, z mýdla to chce dostat co nejvíc, proto je už moc nestřídám a díky tomu mi zabere málo času udělat skvělou pěnu. Některá videa jsou bohužel podvody, kdy k mýdlu lidi přidají krém na holení a ukazují jak není problém pěnu udělat. Jinak se neboj experimentovat, některé mýdlo je lepší se studenou vodou, některé s horkou (spíš ty co jsou ze zvířecího tuku) a někdy pomůže mýdlo pořádně zalít vodou a až pak dělat pěnu (třeba po 15-30min) a někdy je lepší na něj dát jen pár kapek a pak si nabrat co možná nejhustčí konzistenci do štětky a tu postupně rozšlehat s přidáváním vody.

Palo

Příspěvek od Palo »

Ahoj ater. Po přečtení tvého příspěvku mi to nedalo a protože nemám velký problém s francouzštinou, vydal jsem se na francouzské stránky prozkoumat, co obsahují mýdla z provenience Pere Lucien.
Toto vlákno bylo založeno k představení řady Nature a pak se k němu přidalo Traditionel a následně i Abricot a Cologne Fougere. Pro porovnání, že i od jednoho výrobce nemusí mýdla obsahovat stejné ingredience. Abricot obsahuje lůj zatímco Cologne Fougere obsahuje pouze ingredience rostlinného původu.
Z tvých doporučení bych vyvozoval že pro Cologne Fougere by se spíše hodila voda méně teplá, respektive studená. V každém případě zkusím vyzkoušet, co mu více vyhovuje včetně množství vody a její přidávání během tvorby mýdla a o výsledek se podělím.

Palo

Příspěvek od Palo »

Se závanem jarního vzduchu přišla správná chvíle k dalšímu kroku k objevování potenciálu mýdla PL Cologne-Fougere.
Abych měl jistotu kvality vody, použil jsem vodu destilovanou, Potvrzuje se, že voda je jen jeden, i když důležitý, článek řetězu k dosažení kvalitní pěny.
Teplota vody něco málo přes 30 st. Druhým důležitým je množství vody a mýdly a jejich správný pomět. Výrobce doporučuje nabrat mýdlo dobře namočenou štětkou,. Jenže co to je dobře namoženou štětkou vzhledem k potřebnému poměru vody a mýdla? Prostě jsem to zkusil. Vymáčkl přebytečnou vodu a lehce ještě vyklepl. A pak začal přímo z kelímku nabírat mýdlo na štětku. Když se mi zdálo, že je ho dost, tak přímo na tváři snažil vytvořit pěnu. No se střídavými úspěchy. Nebyl jsem si jistý, jestli mi nezůstalo ve štětce ještě dost vody.
Vodu jsem se snažil přidávat po kapkách na špičku štětky. Dostal jsem se během tvorby pěny do fáze, kdy by to mohlo být i ono a to ve chvíli, kdy to vypadalo, že vody a mýdla bylo akorát.
Holící vlastnosti mýdla jsou výborné. Břit dobře klouže.
Zaskočilo mně po holení podráždění pleti a to po holení strojkem, na který vsázím právě s ohledem na možné podráždění.
Po holení jsem vsadil na doporučený postup od PetrS. Opláchnout teplou vodou, kamenec, studená voda...Nepoužil jsem VH. Chtěl jsem vědět, jak se to bude vyvíjet dále, Pleť se uklidnila a byla hydratovaná lépe než před holením. Takže ochranné a regenerační vlastnosti mýdla pro pleť, bych řekl, že jsou super.
Napadá mě dát sem fotku mýdla, nějaký detail, protože mi připadá, že hmota není úplně konzistentní, jestli by se vám to zdálo obvyklé u přírodních mýdel. Vypadá to, jako by tam byly nějaké hrudky.. Stejně jako pěnu ve štětce, jakou má konzistenci a jaké dělá špičky. Pro posouzení.