Intesa krém na holení s avokádem v tubě 100 ml

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
david_ul

Intesa krém na holení s avokádem v tubě 100 ml

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a kolegové,

po dlouhé době zde píši zase nějakou recenzi.

Zakoupil jsem holící krém Intesa s vůní avokáda.
Nejprve začnu technicky.
Jméno výrobce, který toto vyrábí je:
Mirato S.p.A.
Strada provinciale Est Sesia
28064 Landiona (NO)
Italy
https://www.intesapourhomme.it/en/shavi ... lient.html

Krém jsem zakoupil na otestování v Polsku. Cena byla příjemná. Dal jsem za ní 80 Kč.
Objem tuby je 100 ml bílého krému. Voní opravdu po avokádu. Takže taková sladká vůně. Obal krému je klasicky papírová krabička a tuba je z plastu s černým uzávěrem. Jen co mě štve je, že tuba nemá hliníkový přelep pod zátkou. Což je škoda.
Složení krému je výborné. Na webu Codecheck jsem dnes prohnal složení (18.1 2020) :https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _barba.pro
Složení je na 99% zelené a jen malý srpeček červený.
Protože na Codecheck už není na webu vidět složení tak zde je:
Aqua, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Cocos Nucifera Oil, Parfum, Persea Gratissima Oil, Sodium Hydroxide, Sodium Silicate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate.

Kvalita holení a kvalita vytvořené šlehačky:
Přiznám se, že mám rád hodně šlehačky. Krém jsem dal do misky a vyšlehal ji štětcem se syntetikou. Štětec 28 mm.Nebo jsem vše testoval i se štětcem Omega 49 proff. Vždy jsem se holil po osprchování a s teplou vodou. Do misky jsem dal krém tak 4cm. Krásně jsem vypracoval dobrou a krémovou šlehačku. Teplem se rozvinula i vůně avokáda. Šlehačka je vláčná a není suchá. Oholení probíhalo se strojkem Merkur 39c, Muhle R89 a Parker Variant. U všech byla čepelka Polsilver.
Musím říci, že oholený bylo výborné. Strojek krásně klouzal po tváři a holil tak, že jsem se nezadrhával nebo cítil vysušení tváře. Nepociťoval jsem padání šlehačky. Jen je dobré dodržet teplou vodu a nepoužívat moc kyselá mýdla na mytí obličeje před holením.
Kdybych měl napsat verdikt cena vs. počet oholení tak asi tak. Nic jsem nevážil ani neměřil. Jen pouhý odhad. Dejme tomu, že 4 cm krému je tak 3-4 gramy. Vychází to asi takto: 100g/4g = 25 oholení = 80 Kč/25 oholení =3,20 za jedno oholení.
Ano je to možná drahé. Oproti jiným krémům v tubě, ale zase tohle není až tak špatná kvalita.
Je pravda, že kdybych vymačkal z tuby jen 1 cm krému. Také bych se oholil, ale bylo by to hodně vodové. Ale šlo by to.
Zanášení strojku krémem: toto jsem moc nepociťoval. Vždy pomohlo klasické vyklepání strojku pod vodou při holení.
Následná vůně po oholení a jak dlouho vydrží: Popravdě nevím jak dlouho, ale byla chvíli cítit. Potom jsem nanesl VPH.

Osobně jsem byl s krémem spokojený. Kdo by chtěl zkusit krém tak mám tři kusy ještě doma.
Kdo má s krémem nějaké zkušenosti ať také napíše.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.