Captain Fawcett mýdlo na holení

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
david_ul
Příspěvky: 824
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Captain Fawcett mýdlo na holení

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a kolegové,

dávám Vám možnost vzdáleně přičichnout k mýdlu Captain Fawcett mýdlo na holení, které je v dřevěné misce z Indie.
Samotné mýdlo je z Anglie. Dle dostupných informací jej vymyslel a produkoval cestovatel a kapitán Captain Peabody Fawcett. O historii firmy najdete hodně informací zde: https://www.captainfawcett.com/
Najdete tam samozřejmě i jejich produkty. Nezabývají se jen mýdlem na holení, ale produkují i balzámy na vousy, krémy na holení a samozřejmě mnoho dalšího.

Toto mýdlo, které jsem koupil. Tak jsem kupoval prioritně kvůli misce od mýdla. Aby se mi vyplatilo poštovné tak jsem vzal dva kusy.
Ohledně ceny. Nekupoval jsem jej v Čechách, ale dá se zakoupit v CZ okolo 300 Kč za refil nebo za mýdlo s miskou od 500 Kč.


A teď k tomu co tam je a jak to voní. Voní to nádherně. Jsou tam cítit hned na první dobrou mandarinky, levandule a bergamot.
Ale radši napíši přesnější složení vůní: Ve svrchních tónech jeho vůně ucítíte bergamot a mandarinku, které přechází do exotické směsi kardamonu a fazolí tonka a jako poslední přichází vůně levandule a vanilky.
Pro jistotu dávám info o nositelech vůní. Za velkou pomoc musíme poděkovat https://cs.wikipedia.org.
Bergamot: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bergamot
Kardamon: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kardamovn ... becn%C3%BD
fazole tonka: https://cs.wikipedia.org/wiki/Tonkov%C3%A9_boby


složení:
Sodium Palmate, Postassium Stearate, Sodium Cocoate, Sodium Stearate, Aqua, Potassium Cocoate, Glycerin, Linalool, Paraffinum Liquidum, Tetrasodium EDTA, Sodium Chloride, Isopropyl Myristate, Coumarin, Tetrasodium Etidronate, Geraniol, BHT, Limonene, Citronellol, CI 77891.
Odkaz na codecheck : https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _110ml.pro
Popisek jsem nevypisoval já. Mýdlo není úplně celé zelené. Najdou se tam 2-3 věci co by tam být nemuseli. Jen pozor na to, kdo reaguje na Coumarin. Tak ten tam je.

A jak vlastně vypadá balení mýdla:
Samotné mýdlo je baleno do fólie. Takže není šance rychlé degradace vůně a napadení nějakým fujtajblem. Mýdlo pokud se bavíme o mýdle v misce a ne refil náplní. Tak mýdlo je vloženo do dřevěné misky z Indie.
Miska je vyrobena na soustruhu. Tam asi nemá cenu laborovat kde to vzniklo. Miska má víčko, které se jen zaklopí a drží. Na víčku misky je velká samolepka s podobiznou samotného kapitána. Bohužel ta samolepka je sice moc pěkná, ale dlouho na misce nevydrží. Je to prostě jen papírová samolepka s potahem fólie. Toto celé vše je zabaleno do papírové krabičky s potiskem a složením mýdla.
Na mýdle je díky formě napsáno The Shaving soap CF.46 Mýdlo má barvu světlé slonové kosti.
Mýdlo samotné má 110 g. A miska je z černého Indického dřeva.
Rozměry misky: V 4,8 cm Š 10.5 horní část H 3,5 cm, průměr misky vnitřní 8,8 cm, tloušťka stěny misky 0,8 cm. Miska samotná je ještě natřená bezbarvým lakem. Alespoň se mi to zdá.
Pozor - popisuji jen toto mýdlo. Neplést si mýdlo s Levandulí a světlou miskou na mýdlo.

Jak se holí s tímto mýdlem?
Osobně jsem zkoušel mýdlo se štětcem jezevec od Spokaru, syntetikou od Yaqi a nakonec vepříkem od Omegy. Šlehal jsem vše v misce a tak uznávám je tam málo místa, ale jde to. U větších uzlů bude velký problém dobře zatočit. U jezevce a syntetiky šla šlehačka vyšlehat hodně rychle a samotná šlehačka byla hutná. O vůni ani nemluvím. Ta byla hodně intenzivní. Šlehačka nebyla suchá, vytvořil jsem ji tak, že jsem přidával postupně teplou vodu a poté přešel na keramickou misku. Šlehačka krásně drží na tváři a žiletka s touto šlehačkou funguje velice dobře. Po oholení není potřeba VPH. Ale stejně jsem dal. S vůní po oholení je to tak, že ji cítíte, ale už ne tak intenzivně, ale je tam. Takže je jasné, že VPH vůni přerazí, ale pokud máte stejnou vůni VPH tak tam někde vzadu vůně zůstane.
Strojek se šlehačkou nezanášel. Tedy takto.... musíte jej při holení opláchnout, ale není to operace na hodiny. Na strojku nezůstává velký povlak po oholení. Prostě stačí strojek pořádně vyčistit.
Mýdlo jsem zkoušel s několika čepelkami a několika strojky.

Dle mého je mýdlo dobré, ale i tak za tu cenu se dá sehnat lepší (nemyslím značku, ale kvalitu).

Nu pokud máte někdo s tímto mýdlem nějaké zkušenosti dejte vědět.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.