Savon á barbe - VETYVER

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Wiking

Savon á barbe - VETYVER

Příspěvek od Wiking »

K640_Vetyver.JPG

Savon à barbe-VETYVER

Vetyver je francouzsky nazev pro rostlinu Vetiveria zizanioides jejiz cesky nazev je Vousatka draslava, a z jejiho korenu je vyrobeno tohle francouzske mydlo.
Velmi "zajimava" a opravdu originalne nevsedni je vune tohoto mydla.

Popsal bych to takhle: Vune tohoto mydla je zemitodrevita, bylinna, pripominajici vuni korenu, s lehkymy podtony rozmarynove silice, ktera je v mydle taktez obsazena.

Vyrobce uvadi ze mydlo je vyrobeno z ciste rostlinnych tuku a bez pouziti EDTA, tedy kyseliny ethylendiamintetraoctove, ktera u nekterych lidi nebyva snasena.

Pri naslehani v misce vytvari bohatou a hustou , slehackovitou penu, ktera velmi dobre drzi, nemizi, ma skvelou klouzavost a diky svemu slozeni nezpusobuje zarudnuti kuze, paleni nebo tvorbu pupinku. Pusobeni na pokozku je tedy velmi dobre.
Mnozstvi peny je opravdu uctyhodne, stejne tak jako jeji trvanlivost, a to jiste potesi ty z nas kteri na poradne oholeni potrebuji poradny kopec peny!!
Cena 4,40€ za 75 gr. taktez neni nijak prehnana, a tak na tomhle mydle nemuzu shledat sebemensi minus. (Snad krome toho, ze se asi v Ceske republice v kamennych obchodech neda koupit)

Jednou vetou: Tohle mydlu muzu jen doporucit!!
Vyrobcem tohoto mydla je francouzska firma Laboratoires BEA Les Chalus http://www.laboratoiresbea.com/fr/corpo ... ut-us.html i kdyz jsem na internetu nasel i jako vyrobce oznaceni "Savon du midi" Co je tedy pravda a co ne, to nevim.
----------------
Dodatek z 18.1.2013.
Po spotrebovani tohoto mydla jen par poznatku: Skutecne velmi dobre mydlo, v zasade tak, jak jsem jej popsal poprve. Velmi husta, nepadajici pena, stabilni, mydlo je velmi vydatne, na velky kopec peny staci jen maly kousicek (ani ne 1 gram) mydla. Dokonce v penotvoru s hodne horkou vodou pena nepada!
Zmekceni vousu a klouzavost jsou prumerne dobre.
Samostatnou kapitolou je jeho vune Vetyver. Tu clovek bud miluje nebo nenavidi. Ja ji miluji. Tohle drevitozemite aroma ma neco do sebe, i kdyz to nekomu pripomina zatuchly sklep kde se skladuji brambory, nebo hrst tlejiciho humusu pod listim v lese.. tohle mydlo si zase nekdy rozhodne koupim!
---------------
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Wiking dne 18 led 2013, 01:22, celkem upraveno 3 x.

sparq
brusič

Re: VETYVER-Mydlo na holeni

Příspěvek od sparq »

Diky za tip, tohle mydlo vypada velmi dobre. Mrknu se po nem v Londonu, az tam zase zavitam.

Wiking

Příspěvek od Wiking »

sparq píše:Diky za tip, tohle mydlo vypada velmi dobre. Mrknu se po nem v Londonu, az tam zase zavitam.
:shock: A ne radeji v PARIZI?? :lol: Ja osobne jsem v Anglii nikdy nebyl, ale treba tam maji i mydla "Made in France" ;)

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Při povšechném poohlédnutí po tohle mýdle jsem narazil na tohle nehotové kompendium:

http://wiki.badgerandblade.com/index.ph ... ldid=15210

profor

Re: Savon á barbe - VETYVER

Příspěvek od profor »

Sice uz je to delsi dobu, co sem nikdo nepsal, ale mozna to nekoho zaujme. Toto mydlo se da poridit v Revolucni:
http://www.drhauschka.cz/aktualne-obcho ... 8_315.html

Minuly tyden mi ho prinesla Hanicka a udelala mi tim velkou radost - zejmena potom, co jsem si precetl Wikingovu recenzi - diky za ni!

FerencH

Re: Savon á barbe - VETYVER

Příspěvek od FerencH »

Čína / Polsko - Savon á Barbe - „výroba“ mýdla po holení z mýdel.
..
Dávám sem pod toto starší vlákno, i když se mi jeví, že toto mýdlo „Savon á Barbe „ z číny, vyrobené v Polsku, asi není to stejné..

Už před 3 měsíci jsem na Aliexpres zakoupil set - 2x 100g mýdla na holení „Savon á Barbe“ ve variantě černá i bílá a nerezovou větší misku.
 Nerez miska cca 250 ml s víčkem za $ 8
 Set 2ks mýdla PH po 100 g za $ 11

https://www.aliexpress.com/item/Double- ... 4c4dcw8Vzn

https://www.aliexpress.com/item/ZY-2pcs ... 4c4dcw8Vzn

Tak jsme si řek, že bych ty obě mýdla spojil a dal do té misky (používám již 2. měsíc):
 Obě mýdla jsem dal do sólo keramické misky a v mikrovlnce pomalu rozpustil
 V polo horkém stavu jsem přelil na střídačku do kovové misky s cílem docílit bílo černou hmotu v mramorovém odstínu. Při chladnutí se oba odstíny zcela smíchaly a je z toho jednolitý šedý. No, nevadí.

Využitelnost, použití
Již při pár tazích na štětce vytváří kvalitní hutnou pěnu.
Velmi dobře se vyšlehává i na tváři, to co bylo původně na štětce (bez dalšího doplňování) bez problémů vystačí i na 4-5 x potření celé tváře pro potřeby holení bez dalšího doplňování.
Navíc pěna našlehaná „padá“ z objemu pomaluji, než jiné pěny
..
Využití pěnotvoru –zde je zbytečné, již při nanášení na štětku a pár tazích je pěna vyšlehaná a v dobrá kvalitě
..
Vůně
Vůně neutrální, ničím zvlášť nevyniká, ale ani nepřevládá, tak akorát - krémová vůně..
..
Závěr: cenově mýdlo vychází cca 130 kč / 100 g, za mne spokojenost cena / výkon. Vytváří hutnou kvalitní pěnu aniž objemově spadá.
Náklady na misku nepočítám, tu využiji zas jindy. Pokud jdu na takové to denní rychlé holení, vezmu toto mýdlo bez využití pěnotvoru.
F
Edit: info k misce – má dvojitou ocelovou stěnu, něco jako termoska.
Udržuje dobře teplotu, proto je vhodná i jako „hladký“ pěnotvor – předem misku vylít horkou vodou pro ohřátí vnitřku misky, po vytvoření pěny je pěna udržována vlažná, vnitřní povrch misky se neochlazuje.
..
EDit2. I víčko je dvojplastove
163.jpg
164.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.