OLIMON - voda po holení.

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
obdivovatel
Příspěvky: 40
Registrován: 03 říj 2013, 20:34

OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od obdivovatel »

Vážení Kolegové!
Po delší úvaze jsem se rozhodl založit vlastní vlákno i pro vodu po holení OLIMON s výtažkem citrónů, allantoinem a speciální bílkovinou složkou od firmy Spolpharma, s.r.o. Tuto vodu určitě zná většina z Vás. Vyrábí se již delší dobu a jedná se o legendární retro-normalizační klasiku, kterou používali naši otcové a dědové za komunistické éry. Mnozí z Vás již tuto dobu nepamatují, takže tento legendární kosmetický produkt Vás již zřejmě neosloví, tak jako mě. Já osobně tento výrobek pamatuji a vzpomínám si, jak byl vystavován v socialistických prodejnách, kde se prodávala kosmetika. V té době jsem nad touto socialistickou vodou po holení ohrnoval nos a raději jsem si snažil sehnat velice hojně používaný v té době hodně známý, sice dražší, kapitalistický - zelený DENIM. Dnes bych naopak při volbě mezi oběma výrobky volil naši OLIMON klasiku. Jelikož doba budování socialismu je již dávno pryč a já jsem soustavně zahrnovám nepřeberným množstvím našich a zahraničních kosmetických výrobků, tak jsem zatoužil si tuto českou klasiku znovu vyzkoušet a připomenout. Pár dnů po zakoupení vody po holení Diplomat, kterou jsem zde také popsal a založil jí zde také vlákno jsem se rozhodl, že si seženu také vodu po holení OLIMON. Při hledání na těchto stránkách se již zde někdo o této vodě po holení, vodě před holením a holícím krému OLIMON také rozepsal a proto jsem se rozhodl založit tomuhle produktu jeho vlastní vlákno, aby tento výrobek vešel silněji do povědomí našich mladších kolegů.

Složení: alcohol, aqua, parfum, glycerin, allantoin, ethoxydiglycol, propylene glycol, glucose, butylene glycol, citrus medica limonum juice, potassium sorbate, caramel, ascorbic acid, benzyl benzoat, benzyl salicylate, coumarin, hexyl cinnamal, limonene, linalool.

Použití po oholení je vcelku příjemné, pokožku nedráždí, příjemně jí hydratuje a zklidňuje. Vůně je vcelku příjemná a možná v ní cítím i lehkou vůni citrónů, ale osobně si většinou netroufám vůni u kosmetických výrobků hodnotit. Cena je opravdu lidová - 40,-Kč. Dále zde musím napsat, že se vůbec nedivím, že je plno mužů, kteří tuto vodu po holení upřednostňují před jinými výrobky. Co jsem se informoval u prodávající, která mě obsluhovala v prodejně, kde jsem si jí zakoupil, tak je o tuto vodu i nadále docela zájem i přes silnou konkurenci. Já sám mohu tuto vodu po holení jenom doporučit a jsem toho názoru, že si plně i nadále zaslouží své místo na našem trhu s kosmetickými produkty a doufám, že jednoho dne nenávratně nezmizí v zapomění díky tomu, že se přestane vyrábět.Děkuji za Vaši pozornost.

Uživatelský avatar
vlkec
Příspěvky: 107
Registrován: 15 dub 2014, 16:18

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od vlkec »

Taky používám a mohu vřele doporučit podle mě nejlepší česká voda před a po holení.

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,

ano Olimon se vyráběl ve firmě Setuza a.s. dříve Severočeské Tukové závody Ústí nad Labem s.p.

Olimon voda po holení měla vůní ke konci i mandarinek. Ale to se moc neujalo.

Výrobek to byl výborný.

Olimon se dnes dá sehnat jako voda po i před holením. Co si pamatuji tak měl méně alkoholu jak DON. Don měl 70% alkoholu a tuším, že Olimon jen 60%. Ale už si to nepamatuji.
Pamatuji i Olimon krém na holení v zelené tubě. Ta byla dobrá, akorát vysušovala pokožku jak blázen. Pamatuji, že měla dost velkou spotřebu.


Každopádně je to dobrá voda po holení i krém na holení.

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 26 zář 2014, 20:12, celkem upraveno 1 x.

novacik
Příspěvky: 15
Registrován: 25 úno 2014, 17:18

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od novacik »

ja jako usteckak toto dobre znam, Spolpharma na obale je usti nad labem, jinak to oldschoolove víčko a vubec celek je stejny jako u pitralonu a to nej na tom je ze vicko ma s logem setuza (takze neco jako ze prex xy let maj asi predrevolucni zasoby obalu coz je super)

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás gentlemani,

protože zde nejsou přiložené žádné fotky tak jej přidávám. Také přidám odkaz na Codecheck web:

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... holeni.pro

fotky a odkaz jsou pouze na vodu po holení. Prosím neplést s vodou před holením.

Dle mého soukromého názoru se Olimon voda po holení dá srovnávat s jinými kvalitními produkty. Kvalitními neznamená drahými cenou. Teď myslím ve složení kvalitu. Voda po holení stojí od 20-50 Kč za 100 ml.
Olimon VPH se vyrábí v 50ml flakonu a100 ml flakonu. Čiré sklo.
Olimon mandarinka (již se nevyrábí) tak se dělala také v 50 a 100 ml flakonu. Ale flakon byl hnědý (mandarinka) sklo nebo zelený (normál) ( jako pivní sklo). Ta se vyráběla někdy v roce 2002-2003.
Pak se zase vrátil průhledný flakon. Bylo to proto, že již na Don a Pitralon používali stejný flakon a to průhledný sklo. Takže zde chtěli snížit náklady.

Fotky: Olimon 100 ml VPH novější přebal a již uveden jako výrobce Oleofin a.s. To byla nástupnická organizace za Setuza a.s.
Větší fotky: http://1drv.ms/1C2ZZfs


David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás gentlemani,

protože zde je vlákno na Olimon VPH tak přidám Olimon před holením 100 ml. Vím, v čem je rozdíl. Voda před holením má za funkci postavit vous, aby se lépe holil a také odmastit a připravit tvář na holení. Voda před holením postaví vous tak, aby i ten nejmenší šel oholit. Aplikuje se na navlhčenou tvář. Napařená tvář z ručníku nebo sprchy a hned na to vodu před holením.
Zatím jsem nevyzkoušel, ale teorie je taková, že před holením napatlám neurčitý obsah z flakonu na tvář. U krému před holením Proraso se vedla diskuse jestli při každém holení v sérii. Tak zde hned na úvod píši, že nevím jak je to silné či účinné takže po vyzkoušení dám vědět. Podle mě stačí jednou při prvním holení nanést na obličej.
Jestli tato voda před holením pálí. No určitě je tam alkohol na prvním místě ve složení. Takže ano. Podle mě co si pamatuji u Olimonu po holení to není tak strašné jako u Pitralonu. Ten byl silnější.

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... 100_ml.pro

fotky a odkaz jsou pouze na vodu před holením. Prosím neplést s vodou po holením.
Voda před holením - změkčí vous před holením a odmastí
Voda po holení - desinfikuje tvář a vypálí oděrky od holení.

Dle mého soukromého názoru se Olimon voda po i před holením dá srovnávat s jinými kvalitními produkty.

Voda před holením stojí od 31-56 Kč za 100 ml.
Olimon voda před holením je v zelené krabičce a skleněném průhledném flakonu. Obsah je 100 ml.
Vůně: dřevitá s citrusovým podtónem.

Foto na onedrive: https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... lder%2cjpg

David

PS: kdo je citlivý na coumarin tak pozor je v tomto výrobku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od dedek »

voda před holením Olimon byla, je a bude vždy pro holení elektrickým strojkem. Já si stále myslím, že toto fórum je primárně zaměřeno na mokré holení.

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

dedek píše:voda před holením Olimon byla, je a bude vždy pro holení elektrickým strojkem. Já si stále myslím, že toto fórum je primárně zaměřeno na mokré holení.
Dobré ráno,

máš pravdu je to pro holení strojkem. Ale než jsem to sem umístil tak jsem se poptal pár mužů ve svém okolí a lze to použít i na mokré holení. Funguje to také. Včera jsem ještě volal do Olomouce, kde se vyrábí a tam mi to také potvrdili. Takže ano prioritně je určená pro holení s elektrickým strojkem, ale není problém jej použít i na mokré holení.

Takže tyto důvody mě vedli k tomu, že jsem to sem umístil.

DavidEDIT: 10.12. 2015

Schválně jsem se dnes oholil s Olimonem před holením. Ranní sprcha - napaření obličeje - napatlal jsem na sebe Olimon před holením nechal jsem cca 2 minuty (vím je to málo nebyl čas) působit. Vůně tu byla. Ale jaká. Cítil jsem svěží citrus. Olimon jsem nesmíval a rovnou nanesl krém na holení Nivea :( viewtopic.php?f=92&t=219. Štětcem jsem jej vyšlehal do krásné pěny na obličeji. Na holení jsem použil strojek Weishi 9306-C
viewtopic.php?f=69&t=1466 a čepelku Voskhod Teflon Coated (dnes 6x použitá) a začalo rychlé ranní holení. Bohužel jsem neměl tolik času co bych chtěl.
Ale můžu říci, že Olimon před holením krásně zafungoval. Změkčil vousy a strojek krásně klouzal. Popravdě neumím říci kolik jsem vypotřeboval Olimonu. Napíšu to tedy takto. 3x jsem do dlaně klepnul s flakonem a několik ml z flakonu vyteklo. Když to vezmu kuchařsky tak asi půlka lžíce na polévku :) Olimon jsem pečlivě vetřel jak na tváře tak na krk a knír. Přiznám se, že jsem nešetřil na místech, kde vím, že mám tvrdší vousy než jinde. Takže část krku a okolo úst.
Možná je to tím, že jsem odolný :) ale nemůžu říci, že by Olimon před holením moc pálil díky alkoholu. Bylo to příjemné. Bylo hned cítit, že je tam alkohol. Po rychlé sprše a napaření obličeje jsem cítil při nanášení Olimonu teplo. Takže alkohol začal fungovat na obličeji cca do 1-2 sekund. Vůbec bych neřekl, že díky Olimonu před holením se špatně nanáší nebo drží pěna. Spíše naopak. Pěna na obličeji se rychleji vyšlehala a držela pěkně. Díky tomu, že Olimon změkčil vousy tak bylo holení příjemné a necítil jsem žádný velký odpor vousů při holení proti srsti. Holím se 4 směry a ani jeden nebyl hrozný. Uznávám, že 2 minuty nechat Olimon je asi minimum. Viděl bych to určitě na minimum 4 minuty.

Je mi jasné, že někdo napíše, že to či ono. Hned na konec zprávy napíši, že to bylo první holení s Olimonem před holením. Jinak Olimon na holení jsem již dříve používat jak zelený tak hnědý.

Tak a teď do mě.... :)

David


PS: asi by stálo za to oddělit Olimon na holení a Olimon před holením do dvou vláken. Ať se to tu nepere.


EDIT 14.12 2015

tak už vím kolik je přesně neurčitý obsah z flakonu Olimon před holením. Jsou to 3 ml na jedno holení.
Zašel jsem do lékárny a zakoupil jsem injekci s jehlou (žlutá slabá). A tam jsem schválně před holením vlil plný obsah injekce (12 ml) a podle toho co zbylo po oholení jsem to dopočítal :)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 618
Registrován: 27 říj 2013, 18:57

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od Drvoštěp »

Kdysi dávno jsem nějakou dobu holil nasucho el. strojkem zn. Braun (byl to dárek).
Planžeta se zanášela snadno a špatně se čistila i když byl k tomu přiložen speciální kartáček.
A teď si neumím představit ,že bych předtím naplácal ten Olimon před holením a pak holil vousy el. Braunem.
Olimon na kůži trochu klouže a hydratuje. Asi je v něm nějaký olej.
Planžeta by byla hned zanesená. Ale s břitvou to jde snadno.. Příjemně dohladka i na krku. Po opláchnutí mýdla vodou jsem použil VPH, taky Olimon. ;) Nebylo to špatné... 8-)
Vůně se nepřebíjely.
Podráždění či zarudnutí na tváři jsem nezaznamenal.
Je to má první, dnešní zkušenost s Olimonem pre shave.
Teď mě volají na nedělní oběd.
Hezký den přeji všem.
8-)

david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: OLIMON - voda po holení.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé,


abych se vyhnul míchání odpovědí a poznatků ohledně vody po a před holením Olimon. Založil jsem nové vlákno.

Jmenuje se Olimon před holením


viewtopic.php?f=93&t=2399&p=32720#p32720Takže všechny témata ohledně vody před holením do nového. Nebudeme míchat vlákno.

David