SPEICK Men Active After Shave Lotion

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
Zpráva
Autor
Wiking

#1 Příspěvek od Wiking » 22 lis 2015, 09:06

Relativne novy produkt na trhu.
Firma Speick uz existuje dlouha desetileti a vyrabi ruzne serie kosmetiky.
Pro nas muze asi budou nejzajimavejsi jen tyhle 3:

-Speick naturel- obaly jsou cerveno-zelene, to je takova ta puvodni, zakladni a prvni serie kterou zacli delat na pocatku.
-Speick men- obaly jsou cerveno - modre. Novejsi serie pro muze
-Speick men active- obaly jsou cerveno-sede. Nejnovejsi serie pro muze, kde se klade duraz na co nejcistsi slozeni.

Tahle VPH je tedy z te posledni serie.
Nevim jestli to rekla firma Speick nejak verejne nebo jestli to je muj nazor, ale tuhle tu serii Men Active udelali, aby oslovili spise "mladsi" publikum. Vune techto produktu jsou jine nez u te klasicke serie naturel. I kdyz tyhle voni prijenme, nutno rici, ze ta vune zakladni slozky, po ktere je pojmenovana cela firma, tedy te rostliny "Speick" (Valeriana celtica, cesky: Kozlik keltsky") je pomerne klasicka. Mladsi z nas by zajiste rekli: 'Tezce retro' :lol:

Vune teto nove serie je vice svezi, citrusova, lehci, modernejsi a ne tak tezka jako u naturel.
Myslim si ze to trefili dobre.

Dalsim velkym plusem je je :!: mimoradna cistota chemickeho slozeni. :!:

Tahle produkty jsou delane, aby uspokojili pozadavky u tech nejnarocnejsich klientu, co se kvality tyka. Takze nejen ze tam neni zadna jedovata chemie, ale samozrejme i to vse ostatni. Bio, vegan, kontrolovane prirodni divoky sber, netestovano na zviratech atd. Proste jako kdyby si ta firma rekla ze pujdou s moderni dobou. Produkt je popsan dvojjazycne, nemecky a anglicky.
Ja si myslim, ze se jim to podarilo.

Tohle vse se zajiste odrazi v cene, ktera je ve srovnani se serii naturel zhruba o 20 - 30% vyssi, ale kazdopadne ne nejak predrazena a pri kvalite, ktera je zde nabizena ma tahle vyssi cena sve opodstatneni.

Jedine MINUS ktere ja zde osobne vidim je snad (muj nazor) mene stastne reseni barvy obalu.
Me osobne se kombinace cervene a sede vubec nelibi a radikalne bych to zmenil.
Ma-li tohle barevne provedeni oslovit masy mladsich lidi.. no nevim.

Ale k veci:

Tahle VPH je balena ve 100ml lahvicce.

Vune je prijemna, stredne silna, citrusovy zaklad je doplnen nadechem tajuplne jakoby pryskyricne vune rostliny Hamamelis virginiana, (cesky: Vilín viržinský) Tuhle rostlinu pouzivali jiz severoamericti indiani pri poraneni kuze. Tahle rostlina ma silne adstringentni a svirave ucinky, coz je po oholeni vyzadovano.
Cesky preklad nemeckeho nazvu teto rostliny by byl: 'Virzinsky kouzelny orech'. Zajimave jmeno. Co s tim ti indiansti samani asi vse delali?
No a hned 4 prirodni slozky zarucuji skvelou hydrataci.

Zajimavym jevem je to, ze hydratace se nedostavi ihned po aplikaci na oblicej, ale az behem nekolika minut. To je rozdil mezi hydrataci zapomoci prirodnich latek ve srovnani s chemickymi. Samozrejme aby to nekdo zle nepochopil, v zadnem pripade nechci rict ze napr glycerin nebo propylen glykol (snad nejznamejsi chemicke hydratacni latky) pouzivane v 90% VPH) jsou jedovate, to rozhodne netvrdim.
Rikam jen ze pocit hydratace se dostavi do 5 minut a ne ihned.
Pocit po naneseni je vynikajici, velmi prijemny. Zadne paleni, nic. Prijemny pocit trva opravdu cely den.

Cena: asi 11,-€ v Nemecku a asi 350,-kc v CR
(Produkt se za zakoupit i pres internet v CR, ale co jsem se dival, tak tam maji napsano spatne chemicke slozeni, pridali tam navic nejake chemicke slozky ktere tento produkt vubec neobsahuje!!)

Osobne tenhle produkt muzu jako zcela luxusni VPH co nejlepe doporucit.

Slozeni na chodecheck.info: http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... Lotion.pro

===========
Foto produktu:

Obrázek

===========
Detail slozeni:

Obrázek
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

stosi

Re: SPEICK Men Active After Shave Lotion

#2 Příspěvek od stosi » 17 led 2016, 14:00

Kolego, děkuji za tip,
na základě Tvojí recenze jsem objednal z řady active jak mýdlo na holení, tak VPH a přihodil jsem i deodorant.
Ale chtěl jsem se zeptat, zda-li nemáš (nebo jiný místní) zkušenost s toaletní vodou Speick?
např.: http://www.alpik.cz/speick-men-toaletni ... l/d-83874/
Zejména by mě zajímalo, zda-li se to vhodně doplňuje, nebo je to kontraproduktivní kombinace.
Na internetu jsem ani v cizojazyčných zdrojích příliš nenašel, z balení se mi jeví, že to má být doplnění té klasické řady, a nejsem schopen posoudit, jak moc se řady liší.
Díky

edit, ať zbytečně nemnožím příspěvky: Zcela souhlasím s kolegou Wikingem, jedná se o (v mých měřítcích) lehkou a příjemnou vůni. U této VPH jsem si všimnul jedné zajímavé věci, kterou jsem u jiných VPH nepozoroval. VPH se obvykle chovají tak, že mi buď na tváři udělají film (zejména levnější VPH), což mi neskutečně vadí, nebo (obvykle ty dražší, např. Weleda) film nevytvoří, ale pokožku mi zvláční takovým způsobem, že je to znát i na pohled, což mi vadí méně, ale stejně si pak po čase raději umyju obličej, než výjdu z domu.
Tato VPH nejen, že netvoří film, který bych zaregistroval, ale s odstupem času po aplikaci této VPH bych na dotek nepoznal rozdíl mezi holenou a neholenou pokožkou, tzn. kůže je ve stejném stavu jako třeba na čele :))). Pro mě je to asi nejlepší možná varianta. Za sebe mohu upřímně doporučit.
Závěrem ještě upozorním na to, že se dobře doplňuje se zbytkem produktové řady (vč. deodorantu apod).
Naposledy upravil(a) stosi dne 04 úno 2016, 15:08, celkem upraveno 1 x.

Wiking

#3 Příspěvek od Wiking » 17 led 2016, 14:15

Ahoj Stosi.
k jejich EDT muzu rict jen to, ze jeji chemicke slozeni je zcela vporadku. Nic jedovateho. Ale to je u firmy Speick jaksi logicke.
Vice se ale k ni vyjadrit nemuzu, nebot jsem ji nikdy nemel, nevim jak voni a predvsim EDT vubec nepouzivam. Zadnou.
Od Speicku znam prakticky jen mydlo a krem na holeni, (cervene a bile, takze celkem 4 druhy) a 2 VPH a deo v tycince. (Maji damske i panske deo.). To je vse co jsem od nich kdy mel..
Jo a jeste telove mydlo. Jinak uz nic.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)

vladacr

#4 Příspěvek od vladacr » 18 led 2016, 14:55

S touto VPH jsem velmi spokojen. Cena sice není zrovna nízká, ale za přírodní produkt si rád připlatím. Používám ji pouze v kombinaci s mýdlem na holení Speick, tím v tyčince. Obé doporučuji.

Oldas

#5 Příspěvek od Oldas » 07 zář 2016, 10:21

Zdravím vás.
Rád bych se zeptal na VPH od Speick ale tu modro-červenou, tedy z řady Men. Snad nevadí, že se ptám zde. Koupil jsem a ke své spokojenosti požívám vodu Active, trochu jsem se bál vůně Men, ale nedávno jsem začal používat tyčku mýdla Men a zjistil, že mi voní fantasticky... No a můj dotaz je, jestli tedy vph z řady Men voní stejně jako tyčka mýdla Men. Asi to lze očekávat, přesto bych rád znal váš názor.

Děkuju!

ater

#6 Příspěvek od ater » 07 zář 2016, 14:17

@Oldas: Nevím jak tato značka, ale někdy mýdlo / krém na holení voní trochu jinak. Často slaběji a pak ti silnější VHP vonět nemusí. Pozoroval jsem to u Geo. F. Trumper Sandalwood. Na druhou stranu např. mýdlo Klar a jejich VHP voní stejně (řada clasic).

Oldas

#7 Příspěvek od Oldas » 10 zář 2016, 20:17

ater - jojo děkuju. Je fakt, že silnější verze vůně se může ve výsledku dost lišit.

No to teda koukám :shock: , že zde chybí konkrétní zkušenost. Říkal jsem si, že díky milé a vstřícné intervenci Vikinga, bude odpověď otázkou minut :D

Toš budu to muset zjistit sám. Nicméně, pokud se tu ještě někdo (jako donedávna já) bojí vůně řady men, není důvod, voní skvěle .. ;)

Wiking

#8 Příspěvek od Wiking » 11 zář 2016, 09:12

@ Oldas. Na Tvuj dotaz muzu odpovedet jen tohle: Rada MEN (cerveno-modra, ta nejzakladnejsi) je stalici u firmy speick jiz dlouha desetileti.
Vune jejich mydel (at jiz mydel na holeni, nebo teloveho mydla, popr i krem na holeni) je pomerne stejna. Vyrazna vune po korenu kozliku keltskeho. Tezka, zemito-drevita vune. Pomerne "oldskul" vune, nektere zenske to okomentovaly "" jak na stareho dedka "" Nu, stejneho nazoru nejsem, fakt je ale ten ze je to proste ta puvodni vune z poloviny 20. stoleti (asi)

Ja osobne ji mam rad, je to proste takova klasika.. neco jak cesky pitralon VPH :-)

Ta jejich VPH MEN (Cerveno-modra) vsak voni jinak, ta zemito-drevita vune tam neni tak vyrazna. Je to prijemna vune, dle meho nazoru vhodna i pro mladsi lidi.
Ta jejich druha VPH MEN ACTIVE (ta seda) voni jeste moderneji, a je urcena pro mladsi publikum. Voni vice "citrusove"

Obe 2 VPH jsou mi velmi prijemne co se vune tyce a maji excelentni vlastnosti na oholenem obliceji.
I kdyz vune je vzdy velmi subjektivni, (co jednomu voni, muze druhemu smrdet a oba 2 maji svoji pravdu) tak ty holici vlastnosti jsou myslim si skutecne super, v tom se zajiste shodneme vsichni.

PetrJ

#9 Příspěvek od PetrJ » 13 zář 2016, 12:25

Wiking píše:Ta jejich VPH MEN (Cerveno-modra) vsak voni jinak, ta zemito-drevita vune tam neni tak vyrazna.
Díky vzorkům Speick Men sprchového gelu a vody po holení, které jsem dostal k objednávce z firemního e-shopu, mohu potvrdit Wikingova slova. Sám bych si produkt s vůní sprchového gelu nekoupil, ale vůně vody po holení mi přišla hodně zajímavá a příjemná (nečekaně možná ještě víc než té z řady Men Active).

Velmi kladně hodnotím i zbytek toho, co jsem od Speicku zatím vyzkoušel:

Obrázek

Pedrosjan

#10 Příspěvek od Pedrosjan » 18 zář 2016, 22:45

Vidím vodu po holení,krém na holení atd..,ale ta zelená krabička nalevo je? ;) nahoře v té červené je jistě mejdlíčko a v té červ.ampulce-balzám na rty či co?Či snad kamenec? 8-) :)
MERKUR Solingen - 37 001