Co místo Pitralonu F?

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
Padesat

Co místo Pitralonu F?

Příspěvek od Padesat »

Dobrý den,

na poště na mne čeká balíček s asi poslední prodanou lahvičkou Pitralonu F v Česku.... tak bych si rád nechal poradit, co vybrat místo něj.

Hledám vodu po holení, která by obsahovala slespoň 60% alkoholu a měla málo výraznou nebo ještě raději žádnou vůni.

Pitralon mi asi před 20 lety doporučila doktorka, když jsem si z Rumunska přivezl ve vousech zlatého stafylokoka. Byl to dost nepříjemný pocit, asi tak jako mít hlavu v mraveništi a nechat se od nich okusovat. Naštěstí kombinace antibiotické mastičky a Pitralonu problém vyřešila, a u Pitralonu jsem od té doby zůstal. Vousy mi rostou hodně, takže se holím jednou až dvakrát denně, takže jsem byl rád i za nízkou cenu - za měsíc spotřebuji minimálně jednu 100 ml lahvičku. Jenže teď už mám poslední.

Zkoušel jsem si vybrat v drogerii, jenomže mám pocit, že všechny vody po holení mají výrazný pach, který je mi nepříjemný.

Poradíte mi prosím?

Padesátník

Bob76

Re: Co místo Pitralonu F?

Příspěvek od Bob76 »

Pitralon, že je nevýrazný? :D Doporučil bych VPH ( voda po holení) od člena Pepson ,tzv. Pepsolon, zkus mu napsat SZ ( soukromá zpráva).

Padesat

Příspěvek od Padesat »

No... alespoň mně po 20 letech používání připadalo, že ho vůbec necítím - ale právě jsem se zkusil zeptat manželky a to jsem možná ani neměl dělat. :lol:

Pepsolon vypadá, že má 50% alkoholu, nevím jestli to nebude proti různým breberkám málo.

Bob76

Příspěvek od Bob76 »

Moc VPH s vyšším procentem asi nesezeneš a Pepsolon je opravdu povedený, vyzkoušej a dej report,jak se líbil .

Ivbro70

Příspěvek od Ivbro70 »

Ahoj
Ja naposled objednal pitralon tady https://www.vmd-drogerie.cz/pitralon-f- ... ni-100-ml/
A stale ho mají skladem.
Podle mne jenom zvedl vyrobce cenu.

ater
mistr brusič

Příspěvek od ater »

@Padesat: Místo Pitralonu F zkus Pitralon Polar nebo Classic ( https://pitralon.com/en ). Výrobce udává, že dezinfikují a obsahují alkohol, kolik nevím a bohužel jsem všechny papírové krabičky vyhodil (tam to možná je napsané). Tyto Pitralony mi voní, kdežto Pitralon F podle mě nevoní. A také zahraniční Pitralony nevysušují tolik kůži. Vyrábí ještě verzi Pure (to samé jako Original) a to mi taky nevoní, ale je to jiná vůně než Pitralon F. V ČR už moc nejsou k sehnání, ale v Německu a Rakousku jsou.

vsezved

Příspěvek od vsezved »

Ještě mně napadá Windsor Fresh od Alpy. Voda je to skvělá a není drahá. Zkus si ji někde očichat, zda by to bylo pro tebe přijatelné. Má taky 60% alkoholu a myslím, že jí mají třeba v tetě.

Padesat

Příspěvek od Padesat »

Aha.... tak Pitralon F se zase objevil, výrobce zřejmě vyrábí menší várky.
Zatím moc děkuji za všechna doporučení, postupně vyzkouším - teď když jsem se neprozřetelně zeptal manželky a dozvěděl se, že by byla pro to, abych zkusil i něco jiného. :)

lahcim

Příspěvek od lahcim »

Myslím, že Pitralon prodává i Lidl v retro akci. Ale většinou tam zůstává ještě dlouho po jejím konci, stejně tak Barbus.

klikis

Příspěvek od klikis »

Pokud chceš trochu experimentovat, zkus to jako já.

Na eshopech s lepším holením (jistě najdeš sám) prodávají různé vzorky. Stojí vždy kolem dvacky. Koupil jsem jich vždy několik najednou, po holení vždy jeden vyzkoušel a dal ovonět paní domácí. Pro sebe jsem si udělal poznámky, co bylo chladivé, hřejivé, alkoholové, ...

Vyšly z toho dva výrobky, kdy jeden používám na běžné holení, kdy chci mít dobrý pocit a druhý, když mě náhodou drahá polovička táhne do společnosti a záleží jí na tom, jak budu vonět.

Moje nejoblíbenější voda je a asi ještě na hodně dlouho bude Osage Rub. Nevím, kolik má alkoholu, ale na etiketě je varování, že je to hořlavina :lol: Obsahuje i mentol a eukalyptus a po aplikaci velmi, ale opravdu velmi hodně chladí. Příjemné je i zelené Proraso, koupil jsem ho v létě na dovolené v Itálii. Je to takový jejich místní Pitralon, je tam za babku.