Consul voda po holení 100 ml

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
david_ul
Příspěvky: 817
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Consul voda po holení 100 ml

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den dámy, Dobrý den gentlemani,

dovolte mi představit staronovou vodu po holení jménem Consul.
IMG_20210828_122211_edited.jpg
Popravdě v Čechách, Slovensku, Německu před cca 30 lety by se našli pamětníci co tuto vodu po holení znají.... ale museli bydlet při hranici s Polskou lidovou republikou. Protože tato voda po holení se vyráběla tehdy a dnes opět v Polsku. První výroba začala v Polsku v Poznani. Firma Synteza (Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno–Chemiczne SYNTEZA Sp. z o.o) tento produkt převzala od společnosti Beiersdorf-Lechia S.A.,. Na počátku 20. století ji v Poznani vyráběl Jan Żak, a potom Pollena Lechia, a kterou doporučil sám Jan Kiepura – slavný spěvák a herec meziválečného období.
Takže tato voda po holení a i kolínská se vrátila všem gentlemanům.

Já osobně jsem si koupil zatím jen vodu po holení. Samotné balení je v papírové krabičce, kde najdeme skleněný flakon o objemu 100 ml zelenožluté vody po holení. Barva je přírodní. Je dána stromovým mechem ( pomůžu si proklikem na definici co to je: https://www.slozeni-kosmetiky.cz/everni ... t-treemoss)
IMG_20210828_121905.jpg
Skleněný flakon je dělán jako jeden celek. Takže i dávkovač objemu je již v jednom kuse s flakonem. Taktéž to má i nový Pitralon v obdelníkové formě flakonu. Víčko je plastové a je celé černé. Je masivní, ale chce to trochu síly k zavření flakonu.
Na přední straně flakonu je plastová samolepka s popisem, že jde o vodu po holení s logem Consul a z druhé strany flakonu je průhledná samolepka, kde najdete složení samotné vody po holení a EAN. Také tam najdete dobu expirace. Ta je dle datumů 21-24 3 roky. Myslím si, že je to reálná doba. Samotná krabička je celá zelená s bílým prvkem, kde je logo a popisky jako firma a složení.
IMG_20210828_122442.jpg
A když jsme u té firmy: tak je to
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno–Chemiczne SYNTEZA Sp. z o.o
ul. Św. Michała 67/71
61-005 Poznań
https://sklep.synteza.com.pl/68,consul- ... 00-ml.html
G- maps: https://goo.gl/maps/cLCYaf5rnFTrh6CH9

No a teď složení vody po holení Consul:
https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... _100ml.pro
IMG_20210828_122406.jpg
alcohol denat, aqua, cucumis sativus fruit Extract*, Peg-40 hydrogenated castrol oil***, Lactic acid,parfum,limonene, linalool, hydroxycitronallal, benzyl salicylate, citral,hexyl cinnamal, geraniol,amyl cinnamal, benzyl benzoate,citronellol, evernia furfuracea extract**.

* cucumis sativus fruit Extract toto je extrakt z okurky
** evernia furfuracea extract toto je extrakt z keříčkovitého lišejníku Terčovky otrubičnaté.
*** PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL - je to Hydrogenovaný ricinový olej. Olej se extrahuje ze semen stromu Ricinus Communis.

Takže zde jsou dvě nosné látky a to extrakt z okurky pro zvláčnění a vypnutí pokožky a stromový mech je zase nosnou vůní po dřevu a mechu. Má takovou zemitou hutnou vůní. V této vodě je dominantní. Také díky této složce je voda zelenožlutá. Pozor na něj, ale .... je to také významný alergen, může způsobit podráždění pokožky.
Díky složce Linalool můžeme ve vodě cítit jemný konvalinkový zápach. Tato látka je ve všech éterických olejích. Ve vodě je cítit i levandule.

Po týdenním používání můžu říci, že voda po holení je příjemná. Není vtíravá a na první dobrou voní svěže po květinách.

Cena v Polsku byla 13 Zlotý (82 Kč) cena je bez poštovného
Consul se také prodává jako kolínská. Ta vychází na 15 Zlotý (95 Kč)

Mějte na paměti, že to není moderní vůně. Je to nově vyrobená voda po holení i kolínská podle receptury z počátku 20. století v Polsku.

Doufám, že se Vám rychlá recenze líbila. Bohužel Vám nedám odkaz na CZ shopy, protože zatím v CZ se v běžném prodeji asi nedá sehnat.
Taky jste si všimli, že jsem neudával množství alkoholu ve vodě po holení. Bohužel výrobce to oficiálně neuvádí. Takže plácnu od boku. Viděl bych to tak na 60-65% alkoholu.

Přidám Vám fotografie nové verze vyrobené v roce 2021

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.