Fórum Břitva CZ & SK

Fórum pro chlapy oddané tradici holení jediným ostřím
Právě je 17 lis 2018, 08:08

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Toaletní voda Speick Men
PříspěvekNapsal: 04 úno 2016, 17:13 

Ahoj,
rád bych vám představil toaletní vodu Speick Men, kterou jsem nedávno zakoupil spolu s mýdlem, VPH a deodorantem z řady Active téhož výrobce, neboť jsem si chtěl průřezově vyzkoušet dalšího nelokálního a snadno dostupného výrobce čisté kosmetiky.
K samotné toaletní vodě - koupena v českém eshopu za cca 470 Kč v objemu 50 ml, což považuji za velmi dobrou cenu - v porovnání se zaběhnutými značkami, kdy se za stejný objem platí i násobky.
Balení působí celkově hodnotným dojmem, jen to plastové víčko na živo působí jako pěst na oko.
Poslední výtku směřuji k rozprašovači - obvykle jsem u toaletních vod zvyklý, že je voda dávkována v menších dávkách a je potřeba vícero rozprašování, což umožňuje toaletní vodu rozumně nadávkovat dle představ každého z nás, tady jsem byl zaskočen - 1 zmáčknutí rozprašovače = koňská dávka toaletní vody, tudíž je potřeba opravdu citlivé dávkování.

Všechny toaletní vody, které jsem používal nebo používám, se po použití mění v čase hlavně v intenzitě, nikoli v charakteru vůně, ten obvykle zůstává poměrně stálý - proto jsem byl po prvním použití této toaletní vody smířen s tím, že jsem vyhodil necelých 500 Kč do koše - to jsem ještě netušil, jaký chameleon se mi dostal do rukou.
Bezprostředně po použití jsem měl pocit, že s sebou švihnu o zem - jedná se o opravdu intenzivní nápor na čichové buňky, který jsem u žádné jiné toaletní vody nezažil, najednou se mísí lehké citrusy s těžkou vůní připomínající nepovedený bylinkový likér - tak nějak si představuji vůňi pro muže důchodového věku, který holduje těžkým vůním v dusivých intenzitách.

Nejedná se jen o můj ojedinělý zážitek, pro angličtináře "In the car I was met with a foul chemical odor that instantly had me regretting this purchase. To the point of deciding as soon as I got to work I would wash it off."

Po asi 15-20 minutách jsem si uvědomil, že toaletní vodu téměř neregistruji a rozhodně necítím nic nepříjemného. Citrusová i bylinková vůně ustoupily do pozadí a dohromady vytvořily něco, co bych zjednodušeně nazval jako svěží pačuli - o nějaké těžkosti, nasládlosti nemůže být řeč. Vůně takto vydrží půl dne určitě.
Na internetu jsem obvykle nalezl charakteristiku ve stylu (volně přeloženo) "sofistikovaná, dřevitá, mužná, osvěžující" - já s tím souhlasím a pro velkou spokojenost zařazuji mezi stálice.

I přesto, že se nejedná o výrobek z řady Active, tak se s ní dobře snáší - není problém použít mýdlo, vph i deodorant z této řady a pak použít tuto toaletní vodu - to vše lze dohromady nakombinovat tak, že o tom můžou vědět všichni lidé v okruhu 500 metrů, ale stejně dobře o tom všem můžete vědět jen vy (moje preference).

Ke složení přikládám odkaz http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... te_Men.pro
jen bych doplnil, že oproti codecheck mám na krabičce navíc uveden "coumarin" jako součást esenciálních olejů.
Fotka vypůjčena z internetu - pouze pro představu.
Příloha:
spkmenedt.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Všechny časy jsou v UTC+01:00