Thomas`s barber shop - olej před holením

O veškeré další pánské kosmetice
Zeb

Thomas`s barber shop - olej před holením

Příspěvek od Zeb »

Zakoupil jsem za 240 Kč v holičství v pasáži Černá růže v Praze. Jedna lahvička co mi chtěli dát byla naprasklá, bez řečí ji vyměnili. Obě lahvičky byly umaštěné až běda, takže mazat to nejspíš bude fest.
Na obalu není uvedeno složení výrobku, takže napíšu do Herbadrug výrobci, aby mi ho zaslali. Na přední straně je malým písmem uveden nápis Barbus, takže se asi složením jedná o stejný olej, jaký Herbadrug sama prodává.
Na zadní straně je uveden návod na použití, akorát ohledně složení si nejsem zcela jist, zda mohu na tvář ošetřenou olejem roztírat mýdlo jezevčicí, aby olej neobsahoval silikon nebo jinou látku, která by jezevčici vadila...
Zatím jsem olej nevyzkoušel, ale snad koncem víkendu dám vědět.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zeb

Re: Thomas`s barber shop - olej před holením

Příspěvek od Zeb »

Odpověď od výrobce na složení (kontaktoval jsem zdejšího kolegu z Herbadrug) jsem zatím nedostal, nicméně jsem to nevydržel a olej již několikrát použil. Na láhvi je návod, kde stojí, že se má tvář namočit vodou, poté vmasírovat olej, nanést mýdlo a dále pokračovat v holícím postupu. Takto jsem olej aplikoval několikrát s mýdlem Barbus a Bodyshop Macaroot krémem, následně jsem se oholil bagrem. Nepoznal jsem vůbec žádný rozdíl ve změkčení vousů, ochrany pokožky, ani lepším skluzu. Přišlo mi, že mýdlo olej rychle a zcela odstranilo. Co jsem ale pozoroval jako negativum, bylo méně trvající oholení. Vždy cca hodinu po oholení zbytky vousů jakoby zajely zpět do kůže a schovaly se, takže ihned po oholení jsem neměl kůži dokonale oholenou, ale po hodině od holení již ano. Po aplikaci oleje na holení se vousy neschovaly a zanechaly pocit nedokonalého oholení.
Pak jsem zkoušel aplikovat olej na mokrou tvář a jít do sprchy a teprve potom se holit. Po této kombinaci mi přišlo změkčení vousů o dost lepší, než bez oleje a vousy se po holení klasicky stáhly.
Zlepšení skluzu při holení jsem necítil ani při použití břitvy.
Za mě tedy hodnocení nic moc, pokud má někdo vousy tvrdé jak hřebíky, mohlo by použití oleje v kombinaci s řádným namočením pomoci k jejich změkčení. To ale podle mě stejně dobře udělá delší namydlení tváře mýdlem před samotným holením.
Negativum je olej všude a přišlo mi, že na břitvu se mýdlo s olejem více lepilo.
Od oleje jsem si sliboval lepší ochranu suché a citlivé pokožky a to rozhodně nesplnil.

Yetti

Příspěvek od Yetti »

podobné pocity mám s olejem Barbus. Ale stejně jako Vy kolegové zatím testuji, včetně jak které mýdlo se s olejem snáší. Postupně od ToBS přes Mlejnka a oba Barbusy zatím nevím zda plus nebo mínus. Prostě nevím, Jenom mám pocit, že štětka jezevčice je "mastná" stejně jako vepřík. U syntetiky žádná změna.

Radgost
admin

Příspěvek od Radgost »

Debata o změkčení vousů olejem zde:

viewtopic.php?f=103&t=2072&p=28740#p28740