After Shave Gel Aspis Ice Rain

O veškeré další pánské kosmetice
david_ul
Příspěvky: 811
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

After Shave Gel Aspis Ice Rain

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegové,

dostal se mi do ruky tento produkt jménem After Shave Gel Aspis Ice Rain. Jedná se o gel po holení na obličej.

Hned na začátek musím napsat, že je to kousek za 20 Kč. Je koupený někde v Česku. Bohužel přesně nevím kde. Dostal jsem jej od kamaráda.

Samotný gel po holení je vyráběný v Bulharsku firmou:
FreshUp Cosmetics LTD
1 Yordan Nikolov str. 9140
Topoli, mun.Varna, Bulgaria

http://www.freshup.net
proklik přímo na holící kosmetiku: http://www.freshup.net/en/cosmetics/mal ... _line.html

Tato firma vyrábí pro muže i ženy hodně kosmetiky. Po prohledání jejich webu tu naleznete (zaměřuji se na holení) VPH, gely na holení,gely po holení, krémy na holení.
Samozřejmě vyrábí jak jsem psal i věci okolo. Od šamponu až po zubní pastu.
Bohužel přímo na jejich stránkách nejsou tak podrobné informace, abych zjistil složení ostatních produktů. Takže hned píši, že nevím.

Rozměry: krabička: 4,8x15.3x3,5 cm
rozměr tuby: 13x5,2 cm
obsah tuby: 75 ml

Tento gel na holení After Shave Gel Aspis Ice Rain jsem nafotil a podrobil testu na www.codecheck.info a popravdě nedopadl úplně nejhůře. Samozřejmě to není na 100% zelené.
Z celého koláče kvality je tam zhruba 12,5 % červená. Uznávám není to málo.

http://www.codecheck.info/kosmetik_koer ... e_Rain.pro

Gel jsem zběžně vyzkoušel a je příjemně mentolový.Mentolový chlad je tam více než v Fresh Amigo viewtopic.php?f=94&t=2826 Tedy alespoň pocitově . Obsahuje ještě alantoin a panthenol. Samotný gel je čirý takže tam není zbytečně dodané barvivo. Za to bych je pochválil. Popravdě nikde jsem nenašel přesně kolik je tam panthenolu nebo alantionu. Když budu brát to, že je to někde v prostředku složení tak to až tak špatné nebude.
Výrobce píše, že je to Ledový déšť. Tuto nadsázku má evokovat více mentolu v gelu po holení.
Gel po oholení na obličeji neudělá takovou hutnou vrstvu. Obličej dýchá a po chvilce ani nevíte, že jste dal gel. V gelu je alkohol na druhém místě a je to znát.
Bohužel jsem nikde nenašel dobu trvanlivosti v zavřené formě. Ale viděl bych to tak na 12-18 měsíců. Od otevření samozřejmě tak měsíc. Když vezmu v potaz množství. Jinak bych to viděl na 3 -6 měsíců.

Jen tak pro zajímavost Vám napíši jeho složení. Lepší máte rovnou proklik na codecheck.

Aqua, alcohol denat, glycerin, propylene Glycol, PEG-40 hydrogenated castrol oil, Acrylates/C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, panthenol, allantoin, menthol, sodium hydroxide, 2-bromo-2- nitropropane-1, 3-diol, parfum, limonene, hydroxyisohexl-3 cyclohexene carboxaldehyde, linalool.

Co je tam červené:
PEG-40 - Což je Glyceryl Cocoate. Čistí kůži a vlasy. Je to látka odvozená z kokosového oleje. U některých jedinců může způsobit podráždění. Jako látka (peg-40) je považován za bezpečný produkt. Červený je také proto, že se nepoužívá v přírodní čisté kosmetice. Dovolím si proklik na web o této tématice https://www.slozeni-kosmetiky.cz/peg-40 ... yl-cocoate
2-bromo-2- nitropropane-1, 3-diol - známý také jako Bronopol. No po dohledání, že je to hodně špatná látka, která je toxická pro lidskou kůži dávám rovnou odkaz na web, který to popisuje:https://avocados.cz/2-bromo-2-nitroprop ... o-bronopolPro větší fotky je odkaz zde: https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BqwIu7jyCJi9FmmcY
V odkazu jsou dva výrobky od téže firmy tak prosím dávejte pozor a neplést.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.