Krém na holení FIGARO

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Frody
Příspěvky: 220
Registrován: 04 črc 2012, 18:04

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Frody »

Tak ,jsem byl v tesku a nic tam neměli dokonce i pitralon v globusu na holení zmizel :(
Uživatelský avatar
pepson
Příspěvky: 109
Registrován: 07 zář 2012, 07:29
Bydliště: Praha

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od pepson »

Podívej se na aukro.
profor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2012, 05:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od profor »

Dekuji moc pepsonovi za tento krem - oholil jsem se s nim a jsem s nim velmi spokojen. :)
Hanicce se vune libi a i kvalita zmekceni vousu je velmi v pohode. Dokonce jsem ani nedetekoval problemy s naslehanim peny nebo s jeji vydrzi (jen pro presnost: do penotvoru liju varici vodu z rychlovarne konvice pred sprchovanim, ktere trva tak 15 minut a pridam do nej trosku vody, protoze z nejakeho duvodu se lepe oholim, kdyz je pena mokrejsi - s hodne tuhou penou mivam problemy).
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od keyboo »

Dnes jsem zažil první holení a opravdu jsem si to užil.
Odpoledne jsem si přivoněl a najednou jsem se začal strašně těšit na večer. A po Barbusu je to změna, voňavá, jemná a celkově fajn. Určitě stojí za vyzkoušení.
Kdyby chtěl (ideálně kolega z Českých Budějovic), tak mam doma ještě jednu přebytečnou. :)
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od ondrej22 »

Ahoj!

Všude v Tescu rozhodně nebude. Například v Praze na Národní třídě ho nenajdeš. Max. tak Niveu. Celkově je nabídka v drogériích nekonzistetní. To co najdeš v Tescu v menším městě, tak v Praze často není. Holt komerce. Platí to i o drogérkách Teta a dalších... A to při výběru krémů na holení, vod po holení i žiletek...
Frody
Příspěvky: 220
Registrován: 04 črc 2012, 18:04

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Frody »

Dnes jsem vyzkoušel figaro a BOMBA ta vůně je super .
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

ondrej22 píše:Ahoj!

Všude v Tescu rozhodně nebude. Například v Praze na Národní třídě ho nenajdeš. Max. tak Niveu. Celkově je nabídka v drogériích nekonzistetní. To co najdeš v Tescu v menším městě, tak v Praze často není. Holt komerce. Platí to i o drogérkách Teta a dalších... A to při výběru krémů na holení, vod po holení i žiletek...

Zdravím Vás,

našel jsem tento web a jsem za to rád.

Ale teď k holícímu krému Figaro. Kontaktoval jsem Tesco v Ústí nad Labem a tam není. Paní byla tak hodná, že volala na centrálu, ptal jsem se ji, jestli bude a popřípadě kdy. Druhý den mi volala, že tento krém již brát nebudou protože mají lepší smlouvu s firmou začínající na "G" , že určitě vím jakou.
Schválně jsem se ptal, když ne v Tescu jestli v Žabce (jejich obchod) tak ani tam to mít nebudou. Pokud se setkám v Tescu s Figarem tak to je jen čistka skladu co mají.

Škoda.

David
David a jeho žiletky
Redysh
Příspěvky: 51
Registrován: 10 srp 2014, 13:58
Bydliště: Nymburk

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Redysh »

Ahoj břitevníci a bagristi,
včera jsem byl v místní prodejně průmyslového zboží a drogerie Jednoty pro nějaké čistící prostředky do domácnosti a náhodou jsem tam narazil na dárkové balení krému na holení a štětky Figaro. Protože jsem o něm četl v tomto vláknu, neodolal jsem a za 95,- tvrdých českých peněz jsem ho zakoupil, i když mám nyní mýdel dostatek. Prodavačka mi říkala, že tento krém dostali poprvé a toto byl poslední kousek.
forum_0013.jpg
forum_0014.jpg
forum_0015.jpg
Dodaná štětka je v lepším případě z prasečích, v horším případě z umělých štětin, ale kvůli ní jsem to nekupoval. Dnes při ranním holení jsem krém Figaro vyzkoušel. Voní pěkně po mandlích, pěna se z ní vyšlehala poměrně snadno a nepodráždila nijak moji citlivější pokožku, ale tím pro mě jeho klady končí. Po nanesení na tvář má pěna tendenci rychle padat a zasychat, což výrazně ovlivňuje klouzavost žiletky po kůži, která tak při holení drhne a holení není příjemné. Používám více mýdel a krémů, ale až na jedinou výjimku (přírodní mýdlo na holení Simply Soaps, které se na holení nehodí vůbec - viz jiné vlákno) jsem takovou rychlost padání pěny a její zasychání u žádného jiného produktu nepozoroval. Z tohoto důvodu tak Figaro hodnotím jako nejhorší ze mnou používaných mýdel. Pro upřesnění ještě dodávám, že konzistence vyšlehané pěny byla tak akorát, ani moc suchá ani moc mokrá. Stejná jakou šlehám z jakéhokoliv jiného mýdla, kde však k takovému zasychání ani drhnutí nedochází.

Zdraví
Redysh
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od Zipíno »

to Redysh: Po přečtení tvého příspěvku jsem šel schválně toto mýdlu vyzkoušet. Výsledek je ten, že pěnu začínám téměř suchou štětkou v misce s rozmočeným mýdlem, pokračuji v pěnotvoru a vodu přidávám postupně po troškách! Vzniklo mi velké množství pěny, která v pěnotvoru vydržela troje oholení Břitvou, při prvním nanesení na tvář jsem ji nechal působit 3 - 4 minuty a vůbec nespadla!
671 grains of diplomacy-.50 BMG
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Krém na holení FIGARO

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás Gentlemani,

já toto mýdlo také vlastním. A můžu říci, že jej mám víc jak rok a jsem s ním spokojený.

foto zde: http://1drv.ms/1TKcJ5R

Voní po mandlích. Někdo tvrdí po marcipánu.

Ale hlavní je, že funguje.
Já s mýdlem pracuji asi jako všichni. Vyloupnu kousek mýdla velikosti asi jako půlku mandle. A dám jej do pěnotvoru. Ten naplním teplou vodou z kohoutku. Mezitím dám koupel. Takže cca 45 minut to leží v teplé lázni. Pěnotvor mám v umyvadle, kde je teplá voda. Před holením vodu z pěnotvoru vyleji a použiji vepřovici nebo jezevčici, která se namáčela v umyvadle stejnou dobu na vyšlehání krásné pěny. Štětec před šleháním oklepu na skoro sucho. Mýdlo v pěnotvoru dostane strukturu emulze. Stačí zatočit štětcem cca 2-3 minuty a je pěna. Pokračuji dám cca 1 minutu a mám krásnou šlehačku.
Pěna drží jak tu psal Zipíno velice dobře. Když opadne tak stačí znovu zatočit a pěna se obnoví. Rozhodně bych neřekl, že mýdlo je špatné nebo, že nedělá pěnu. Rozhodující je bohužel voda. Pokud člověk má tvrdou vodu tak nevyšlehá pořádně nic. Byl jsem na chatě na Křivoklátě (u Berouna) a tam je hodně tvrdá voda. Voda i po převaření není pořádně použitelná na oholení.
Balení mýdla 150 g mi vydržela cca 1/4 roku. Měním mýdla během roku (teď mám rozpracované 4 ks). Vůně není agresivní. Je příjemná.

Pedrosjan tu uveřejnil můj příspěvek na codecheck tam je vidět, že mýdlo není zas takové zvěrstvo.

U postu Redyshe jsou to pěkné fotky. O té sadě se štětcem vím, chtěl jsem si ji koupit v Praze. Ale přišel jsem pozdě. Chtěl jsem si to koupit kvůli té štětce. Líbila se mi. Ale je škoda, že tam cpou dvě varianty. Vepřovice je ok. Ale z umělých štětin to mě děsí.

Redyshe, než to mýdlo úplně odsuneš hodně dozadu do své skříňky na holení. Zkus při holení dát víc mýdla a méně vody. Co popisuješ tak jsem zkusil a zjistil jsem, že jsem přidal na šlehání víc vody. Je pravda, že mýdlo chce pořád teplou vodu. Neříkám vařící, ale teplou. Zkus a uvidíš.

Je pravda, že každý má tvář i zvyk jiný a tudíž každému sedí něco jiného. Někdo je schopen se oholit lopatou, někdo to neumí a a zvládá oholení jiným nástrojem :)

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 23 čer 2015, 12:17, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“