Nová kůže na obtahováku

...řemeny závěsné a řemeny na strojku či dřevěné kostře napnuté...
Odpovědět
snoopa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 úno 2009, 09:54

Nová kůže na obtahováku

Příspěvek od snoopa »

Kolegové břitevníci,
potřeboval bych jednu radu. Nechal jsem si u sedláře udělat novou kůži na obtahovák - napínací, dnes jsem si pro to byl a vypadá moc dobře. Dal mě tam prý nějakou kůži která se prý dává na tyhle obtahováky, no název jsem samozřejmě zapoměl. O juchtové ale nikdy neslyšel, tak jsem mu ji musel představit. Tu neměl. No a teď k věci, potřebuju na to dát pastu a teď řešim jestli ji dát rovnou na tu kůži, které je krásně hladká anebo jestli mam nejdřív kůži napustit olejem nebo pastu rozpustit v oleji .... pastu mam červenou a černou. Až budu mít obtahovák kompletně zrestaurovaný tak sem hodim foto. Děkuji za rady .... Zdravim
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nová kůže na obtahováku

Příspěvek od PetrS »

Ahoj kolego Snoope,
za prvé by jsi měl zjistit jestli ti kůži na obtahovák napínal za sucha nebo na mokro. Pokud to napínal na sucho, tak olejem se Ti povolí a pronese. Totéž pronešení Tě čeká časem i když budeš natahovat jen "suchou" pastou. Jinak napajcování řemene olejem je základní postup, jednak zvláční kůži a hlavně ji přinutí aby pasta "přilnula". Otázka ještě zůstává - ta pasta je suchá pastovitá, nebo je emulzní jako třeba "indulona"? Emulzní pasta olej nevyžaduje ale je s ním kámoš. Suchá bez oleje je marná. Dokonce je nejlépe ji v trošce oleje rozpustit, ale předtím řemen olejem zlehka natáhnout. Někde jsem to již zde na foru komplet rozepisoval. Malinko je potíž v tom, že já jsem odchovaný na klasice co se týká pajcunku. Ty nové pasty jako "DOVO" a podobně je lépe probrat s kolegy kteří je používají. Suchá kůže na obtahováku může být na šroubem napínacím obtahováku, nebo podloženém pevným nejlépe umělým popruhem. Tam přebírá tu napínací sílu ten popruh. Umělině nevadí namočení všeho druhu, a tak se nepronese.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
snoopa
Příspěvky: 19
Registrován: 11 úno 2009, 09:54

Re: Nová kůže na obtahováku

Příspěvek od snoopa »

Děkuji za odpověď, právě že mám pasty Dovo, které mastné trochu jsou. Je to jen má opatrnost k nové kůži, abych ji hned neznehodnotil špatnou přípravou, každopádně olej na kůži pude a pak se uvidí jak ta pasta bude držet. Myslím že kůže je určitě na sucho. Prověšení asi řešit nebudu, mam takovej ten šroubovací, napínací obtahovák. Ten se dá dovypnout podle potřeby ...
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nová kůže na obtahováku

Příspěvek od PetrS »

Tak to máš veškeré problémy s napínáním kůže nafurth vyřešené :D Stejně ale nezapomeň na flašku Leštilku, je to dobrý kámoš.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Obtahovací řemeny“