Směs SiTolu a silikonového oleje

...červená, zelená, černá, bílá a nejrůznější oleje...
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od Zipíno »

Já sice neobtahuji tak často břitvy jako nože, ale jako pasta na řemen se mi osvědčilo následující:
lahvičku SIDOLu přeleji do kovové mističky, lahvičku ještě vypláchnu lihem, přileju do misky a nechám úplně vyschnout. Poté míchám se silikonovým olejem, který je čirý a neměmí barvu pasty. Používám to dokonce i na leštění funkčních ploch spoušťových mechanizmů.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Zipíno,
vítám Tě mezi námi Břitevníky. Je to paráda, když sem zavítá někdo kdo má zkušenosti a nové poznatky s používáním a údržbou Břitvy. Sidol je věc báječná. Do nedávna jsem měl skleničku původního Sidolu, který jsem si hýčkal na nejvzácnější údržbu věcí lesklých. Na Břitvu mě jej nikdy nenapadlo použít, podotýkám ke své škodě. Žil jsem v domění, že tuto vzácnost již nikde nekoupím a tak jsem jej skoro vůbec nepoužíval. Teprve před pár týdny jsem dostal z Moravy zásilku od Edova přítele, ve které bylo balení nových dnes už nepatrně přejmenovaných SiTolů, v plastových lahvičkách. Od té doby "leštím dobře - leštím rád". Došlo i na mé krásky a i těm to přineslo podstatné zlepšení lesku. Zápach vycházející z původní i nové lahvičky je stejný. Účinek též, tak mi to připadá, že výrobce použil vynikající původní recepturu a výrobek tak zachoval pro nás v původní kvalitě - díky mu. Na ještě nevyleštěnou Břitvu nebyl účinek tak viditelný, ale jinak spokojenost. Díky za návod. Ještě jednou Tě vítám mezi námi přáteli nejjemnějšího ostří.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od Zipíno »

Moje začátky s holením břitvou se datují do poloviny 80. let minulého století. To jsem měl veliké problémy najít nástroj, který by byl schopen oholit moje začínající vousy. Nakonec jsem se ustálil na břítvě, kterou jsem používal asi tři roky - nástupem na vojnu to skončilo, neboť soudruzi v ČSLA neměli pro poklidné holení břitvou pochopení. Dokonce když jsem rukoval do Kežmaroku, tak se se mnou přišel rozloučit kamarád a podaroval mne na cestu břitvou, abych se prý nebál menšinových spoluobčanů. Nekde ji doma vyhrabu, jednalo se o starou Shefieldku, na stopce nápis MADE FOR ARMY, s velmi širokým břitem a silným hřbetem. Na hřbetu byl ozdobný anglický nápis čtvrtek. To ve mně vzbuzuje dojem, že existovala sada sedmi kusů, na každý den jedna. Bohužel většina tohoto nápisu zmizela pod velmi hrubým přeleštěním původním majitelem. Píšu to po paměti, když jí majdu tak sem dám nějaké fotky.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Pribazdendo,
vítám Tě mezi námi kolegy Břitevníky. Přeji Ti aby jsi zde nasbíral co největší množství vědomostí a znalostí ohledně používání Břitvy, a taky pevnou ruku a dobré ostří. Když jsem prohlížel souvislosti se SiTolem, tak jsem zmínil Ediho přítele a zároveň mi bliklo v hlavě pribazdenda, a najednou se mi rozsvítilo :idea:. Vždyť to je nick který znám. Tak vážení kolegové Břitevníci, představuji Vám spolu-objevitele existence SiTolu na našem trhu. Zároveň tímto děkuji za zaslání oné vzácné tekutiny, která tak krásně oživuje lesk našich krásek, (a to nemluvím o těch nádherně se lesknoucích nábojích). Ještě jednou - buď srdečně vítán.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
pribazdenda
Příspěvky: 6
Registrován: 17 bře 2009, 22:59

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od pribazdenda »

Moc děkuji Pane kolego za vřelé přijetí na vašem (Našem) fóru a tu vzácnou tekutinu Vám opětovně zašlu jak jsem slíbil :mrgreen:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Pribazdendo,
zatím nepospíchej, protože zásoba od Tebe je prozatím dostačující. A hlavně děkuji. Vesele leštím a rád leštím. Zkouším leštit i nové materiály jako například nerez a podobně. Přeji Ti, aby jsi na Aukru vydražil nějaké krásné Břitvy a zahájil holení. Je to fakt příjemný pocit.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
onza
Příspěvky: 4
Registrován: 11 kvě 2009, 11:01

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od onza »

Dobrý den,
tuší někdo,jaký grit (velikost brusných částic) může mít abrasivum obsažené v Sitolu?
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od Radgost »

Nóóóóóó, 60 000 a výše odhaduji?
Vycházím z údajů o CRO2 prachu kde se udává právě 60 000 a řekl bych, že abrazivo v sitolu bude stejné nebo ještě jemnější.
V sitolu ještě navíc pracuje i čpavek.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od PetrS »

Ahoj onzo,
vítám Tě zde na stránkách a ve společnosti přátel ostrého řezu, kolegů Břitevníků. Sitol a jeho předchůdce Sidol, používám již léta na leštění a jako doplňující leštivo používám křídu na kousku kůže. Mám pocit, že právě ten účinek čpavku způsobuje největší leštivost přípravku. Ten brusný bílý prášek mi silně připomíná pemzový prach a tak jeho zrnitost bude hoooooooodně vysoká. Zajímavé je, že na mosazi více záleží na leštění tou tekutinou, než samotným práškem. Přeji pohodové leštění, šudlání a šmrdlání, nejčastější činnost (kromě broušení a holení) zapálených Břitevníků. Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
frazer
Příspěvky: 95
Registrován: 18 kvě 2009, 11:57
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Re: Směs SiTolu a silikonového oleje

Příspěvek od frazer »

já vařil Sitol, odvařil 90% toho čpavku smrdutýho, seškrábal.
to samý sem udělal s ECOVERem, to je ekologickej non-scratch čistící písek 30% vody <30% křídy, seškrábal jsem to do toho sitolu a rozmíchal - vznikla mi opravdová pasta na zuby :-D postupně do toho přidávám seškrábanou směs z opravy brusnýho kamene - rozemletá břidla a pískovec. co sem s tím zatim vyleštil předčilo moje očekávání, bere to na hadru zoxidovaný místa naprosto lehce a bez viditelného poškrabu. Zkuste a napište výsledky! :-)
Břitva je krásná i zákeřná jako život - stačí nepozornost a není cesty zpět.
Odpovědět

Zpět na „Brusné pasty a jiné pomůcky“