Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od PetrS »

Žádná kritika ani výsměch sem nepatří.
Naopak - obdiv k Tvému přístupu ohledně poznání jak se Ti holí jednotlivými nástroji. :ugeek:
Způsoby holení, to je vlastně určitá filosofie přístupu k denním činnostem. Vyzkoušet, poznat, zhodnotit a poté se rozhodnout co je pro Tebe nejpřijatelnějšího a co Ti přinese uspokojení z výsledku. Tudy vede správná cesta. Avšak k tomu by jsi ještě mohl zkusit oddělit část praktickou a zároveň zcela pravidelnou, od části která Ti umožní vyzkoušet něco nového. Jiný nástroj, jeho zvláštnosti a zajímavosti. Aby jsi mohl s konečnou platností hodnotit jaký je Břitva nástroj, tak Ti doporučuji si jej vyzkoušet. Ovšem je zapotřebí mít ji dobře nabroušeou a možná i nejprve vidět naživo kudy tudy do Bavo..... Je to jako když nekuřák si jednou za čas slavnostně zapálí vznešenou dýmku či vzácný doutník. Jde o ten pocit vyjímečnosti chvíle. Tak i Břitva může přinést povznášející pocit, že dokážeš na tváři ovládat tak dokonale ostrý nástroj. Takový, který nemá žádná ochranná zařízení proti pořezání a přesto jej generace mužů používají k plné spokojenosti. Není zrovna nutné přejít na neustálé používání jenom Břitvy, ale o tu možnost si vychutnat jednou za čas vyjímečné holení.
Zdravím, Petr.
8-)

Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misiak
Donátor
Příspěvky: 297
Registrován: 09 úno 2010, 09:17

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od misiak »

4pedrosjan - možno si ju len podcenil... ja keď sa holím, tak v kúpelni neznesiem nikoho, max. medzi dverami mi môžu niečo povedať, ale odpoveď hneď očakávať nemôžu... 8-) odkedy som sa sekol do nosa, lebo som sa obzrel na malého, som prehodnotil komunikačné priority... :lol:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Wiking »

Pedrosjan píše: Dnes jsem se chtěl slavnostně oholit novým bagrem(Solingen-37 c),mám i novou štětku..,takže rozdělal jsem Barbus(ten nový),rožšlehal,jen mě zarazilo že většina vás píše,že ho rozdělává zvlášť v pěnotvoru,já ro rozdělával přímo v kelímku s mýdlem.. :? ,no co následovalo pak..-začal jsem strojkem se žiletkou se zbavovat vousů,chrastilo to pěkně,jen se začila dělat krvavé stopky a to jsem si dal pozor... :x
Ahoj Kolego Pedrosjane,
myslim si ze vim kde se stala chyba a proto Ti napisu par radku.
Pokud jsem se v necem spletl, oprav me, prosim.
Na holeni bagrem jsi presel z nejake te moderni skrabky (Fusion), ano?
Tyhle ty moderny maji jiny uhel britu, a neholi tak dukladne jak bagry.

Na holeni bagrem je treba SI zvyknout (naucit svou ruku drzet stabilne urcity uhel, to nejde ihned) a nechat si SVOJI kuzi zvyknout (bagr HOLI velmi dukladne, skrabka jen serezava)!!!

Kazdy kdo presel z nejake moderni skrabky na bagr a poprve s s nim oholil s vysledkem oholeni NEBYL NIKDY SPOKOJEN

NIKDO A NIKDY!! To myslim vazne.
Za takovych 7 - 14 oholeni uz bude vse vypadat uplne jinak, a po 30 oholenich se budes v duchu smat, jak ze ses to drive mohl holit petibritymy nesmysly :lol:

JENZE: je zde potreba rict, ze na prechod z tech modernich skrabek k bagru je Tvuj model 37 C ne prave ta nejlepsi volba.
Tim nechci rict ze 37 C je spatny strojek, to vubec ne!! Je to ten torzni model, proste neco jako "ztuningovany" bagr, a je pravda (jak uz nekdo jiny jinde napsal) ze je nejlepsi volbou pro muze z velmi hustymy a tvrdymy vousy,kteri nepochazeji (obvykle) ze stredni evropy. Mas opravdu tak mohutny dratovity vous??
Pro prechod ze skrabky na bagr bych doporucil nejaky model, ktery je vic "mirumilovnejsi" = jak se rika nemecky "sanft".
To neznamena ze tenhle holi zle, hur nebo mene dukladne, to vubec ne.
Napr. model 23 C by byl dle meho nazoru nejvhodnejsi. Ma delsi rukojet, uzavrenou hlavu (nektere strojky jsou hrebenovite otevrene, a pro zacatecnika taky nevhodne)

Do neho nejakou univerzalni ziletku, napr. Astra Superior Platinum (Zelena Astra).
Ohledne tvorby peny: Jestli v misce (penotvoru) nebo rozpenit primo na tvari je tem vousum celkem jedno, tady jde jen o pocit, o prijemny pocit z teple kremovite naslehane peny. I kdyz (a to jiste neni jen muj subjektivni dojem) pena z penotvoru/misky je vzdy teplejsi nez primo z mydloveho kalisku, a teplejsi pena = lepsi zmekceni vousu!
Ja osobne penu vzdy sleham, az nanejake vyjimky (vandr) kde s sebou misku netaham a tam rozpenuji primo na ksichte.
No a samozrejme ze pred nanesenim peny se oblicej omyva teplou vodou, tak teplou jak to jen vydrzis, aby se Tvoje vousy naparily a zmekly.

K Tvemu mydlu Barbus se nemohu vyjadrit, nebot jej nepouzivam, tudiz neznam jeho klouzavost a schopnost zmekcovat vousy.
Tvuj strojek 37 C nemusis prodavat, ale zatim jej radeji dej stranou - musis si na neho pomalu privyknout.
Vim ze tahle rada Te moc nepotesi, nebot ses na nej dlouho tesil, ale je to mineno dobre!
Takze co ted? Doporucil bych Ti koupeni nejakeho bagru pro zacatecniky, ten vsak muzes pouzivat i jako pokrocily, a teprve z tohoto prejit na Tvuj 37 C! Pak budes mit 2 bagry a muzes je pouzivat na preskacku.
Doufam ze jsem Ti poradil co nejlepe. L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Pedrosjan »

děkuji moc kolegovi wikingovi za rozsáhlý názor a v podstatě odborný.. :o 8-) ,určitě si plno věcí vezmu k srdci a třeba i použiji.. 8-) .Takže to může být i špatnou volbou strojku?Nezatratím bagr,to ne.. 8-) ,ale děkuji moc!Jinak ten strojek např 23 je myšlen tento?-http://www.mprofi.eu/?p=productsMore&iP ... gen-23-001
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Wiking »

Pedrosjan píše: Jinak ten strojek např 23 je myšlen tento?-http://www.mprofi.eu/?p=productsMore&iP ... gen-23-001
Nejde to nakliknout, prikladam proto jine foto.
Tohle je Merkur 23 C : http://georgs-barbershop.tradoria.de/pr ... 638cf8bc0e
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Pedrosjan »

No to je přesně on!Jen by mě zajímalo,proč je tedy ten rozdíl,nebo v čem? :? Má delší držící násadu,to je jasné a pak je asi rozdíl v tom usazení žiletky... ;)
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Wiking »

Pedrosjan píše:No to je přesně on!Jen by mě zajímalo,proč je tedy ten rozdíl,nebo v čem? :? Má delší držící násadu,to je jasné a pak je asi rozdíl v tom usazení žiletky... ;)
Myslel jsem ze jsem to napsal srozumitelne, ale asi ne; no dobre, pokusim se to napsat jeste srozumitelneji.
"asi rozdil v usazeni ziletky" = TO JE TEN NEJHLAVNEJSI ROZDIL!!! :o :o :o
O to u tohohle bagru jde, predevsim jen o to.... OK?

Ty bagry, tedy ty rozdilnosti, bych popsal tak:

23C = obycejna = rovna hlava. Jako prevazna vetsina vsech jinych bagru.
37C = torzni = zkroucena hlava. Specialni typ, jakych je malo

Ve 23C je ziletka jen normalne ohnuta, ve 37C je normalne ohnuta a jeste zkroucena.


Prakticky priklad v praxi:
Vezmi si kratsi rucnik, namoc jej, sroluj jej a ohni ho koncema dolu, aby vytvoril oblouk jako napr. duha.
To je obycejne ohnuti, jako ve 23 C.


Ted tenhle ohnuty rucnik kroutivym pohybem zkus vyzdimat. Leve zapesti toc k sobe, prave od sebe.
To je torzni = kroutive ohnuti, jako 37C.

Samozrejme ze material rucniku a material ziletky se nedaji srovnavat,jde mi jen o fyzikalni srovnani 2 pojmu.


Dale je jeste rozdil v te sterbine, mezi ostrim ziletky, ve 23C je mensi, a ve 37C je vetsi, tudiz 37C je mnohem agresivnejsi pri holeni.

Dale se jeste bagry Merkur lisi tou drzici nasadou, ale to na holeni nema az tak velky vliv, jde spise o osobni pocit, jak to komu sedi v ruce- nasady jsou obvykle tenke kratke, tenke dlouhe, tluste kratke a tluste dlouhe.

Kdo ma mensi ruce, mensi prsty a vazi 60kg, tomu vyhovuje obvykle kratka a tenka nasada.
Malym, ale zavalitym chlapikum vyhovuji zase kratke a tluste nasady.
Obrovskym chlapum co maji 210 cm a 160kg a ruce jak lopaty zase vyhovuji dlouhe a tluste nasady.
Zacatecnici co prechazi ze skrabek na bagr uprednostnuji dlouhe a tenke, pro jejich podobnost ze skrabkami.

Ale : Obvykle by to tak melo byt, jenze predevsim vzdy zalezi na osobnim vkusu, OK?

Doufam ze jsem to napsal srozumitelne, kdyby neco bylo nejasne, tak se klidne zeptej.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Slovak Boy »

Je to napisane celkom dobre. Ja by som to skrutenie ziletky este prirovnal k harku papiera, ktory nie len ze pozdlzne zahneme do obluka, ale este kratsie strany papiera voci sebe natocime: jednu doprava, druhu dolava (pri pohlad na harok z boku)

Co sa tyka tych uchopov, tak dodam este nasledovne:

Hlava 34C s kratkym uchopom ma partnera 23C s dlhym uchopom. Holiace hlavy su rovnake.
Hlava 37C s kratkym uchopom ma partnera 39C s dlhym uchopom. Holiace hlavy su rovnake

Osobne sa denne holim 37C a som velmi spokojny.
A to som toho skusil dost.
emko
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2011, 22:27

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od emko »

Wiking píše: Kazdy kdo presel z nejake moderni skrabky na bagr a poprve s s nim oholil s vysledkem oholeni NEBYL NIKDY SPOKOJEN

NIKDO A NIKDY!! To myslim vazne.
Za takovych 7 - 14 oholeni uz bude vse vypadat uplne jinak, a po 30 oholenich se budes v duchu smat, jak ze ses to drive mohl holit petibritymy nesmysly :lol:
Opravdu nikdo a nikdy? Já jsem si šel dneska původně koupit náhradní hlavy do Gillette Mach 3 ... pak jsem si řekl, že ty prachy za to nedám. Koupil jsem si Wilkinson Classic (moc chvály tady na něj není, ale za těch 80 korun...), vyzkoušel a musím říci, že výsledek byl dost podobný tomu baterkami poháněnému nesmyslu. Nemohu tedy říct, že bych byl nespokojen, spíš naopak. Zvlášť, když ušetřím a budu mít stejně muziky za čtvrtinu peněz :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od PetrS »

Ahoj emko,
vítám Tě na zdejším foru. Tvůj popis přesně vystihuje poznatek, že co tvář - to jiné pocity se stejnými nástroji.
Důležité je, že jsi se o svoje poznatky s námi podělil, protože právě ta diskuse okolo všeho co se týká holení a používaných nástrojů je to, co nás tady všechny spojuje.
Zdravím Tě, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“