Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Vše kol výroby renovace a střenek
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od PetrS »

Kolega MUDr c napsal.
Břitvou se dá operovat ale skalpelem se neoholíš. :ugeek:
Skutečně ostrost Břitvy je na velmi vysoké úrovni. Snad jen obsidián je ostřejší.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Qarter
Příspěvky: 119
Registrován: 05 pro 2010, 15:27
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Qarter »

Kevar:dej pozor na dřevěný materiál krabičky!Někde je tu vlákno ,kde jsou popsány "tragedie" s korozí Krásek, díky materiálu krabičky. :evil:
Kevar
Příspěvky: 36
Registrován: 18 úno 2011, 21:53

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Kevar »

Aha zkusím to pohledat... Zatím jsem myslel, že jediné, co způsobuje korozi je ten materiál střenek, co si na něj nemohu vzpomenout(nějaký plast). Uznávám ale, že dřevo by mohlo nasát vlhkost a později tu mou krásku obtěžovat :(
Děkuji za upozornění. Každé rady si velmi cením.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od irenko »

zdravím kolega
Kevar píše: Materiál nových střenek je opravdu velice tvrdý. Vyžaduje značnou sílu prohnout jednu část střenek o 2mm na celé délce a too už je i na hranici přelomení.
Co se může stát, když použiju rovný nebo málo klínovitý klínek?
Jak moc je důležité to ohýbání střenek podle krčku? Bojím se, že toho se sapanem nedosáhnu :(
tak by som Ti poradil použiť tretí nit s rozpernou vložkou 8-)

http://www.forum.britva.cz/viewtopic.ph ... &start=140
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Kevar
Příspěvky: 36
Registrován: 18 úno 2011, 21:53

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Kevar »

Díky Irenko. Dobrý tip, ale ještě to musím zvážit. Nevím, jestli chci mít na břitvě 3 nýtky.
Ještě bych se chtěl zeptat, jaký materiál je použit k výrobě nýtků od pana mistra. Z obrázků se mi nedaři identifikovat, jestli to má mosaznou nebo stříbrnou barvu. Furt to vidím tak napůl. Podle toho i pak nejspíš vyberu i materiál klínku.
A snad už poslední věc, která mi vrtá hlavou: buloka se volí tak, aby nýtovaný materiál snesl ten tlak a nepraskl, nebo je to spíše jen otázka vzhledu?
Mějte se famfárově!
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od PetrS »

Trojnýtové Břitvy patří do vyšší, noblesní kategorie - také tomu odpovídají ceny.
Buloka a kompletní osazení je mosazné, co je venku = vysoký lesk.
Velikost je otázkou poměru velikosti čepelí a střenek. Na 8/8 není vhodné dát malá Buloka a na 4/8 velká Buloka též nejde.
Zanýtování je pro všechny typy velikostí jiné a má svá úskalí nejen v závislosti na materiálu střenek.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Qarter
Příspěvky: 119
Registrován: 05 pro 2010, 15:27
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Qarter »

Ten materiál co asi nejvíce škodí na střenkách je celuloid.Sám mám doma jednu Krásku s celuloidovými střenkami a bohužel tenhle materiál ji dost zdevastoval dolíčkovou korozí.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od adrspach »

Resit jestli udelat drevenou krabicku na britvu s drevenyma strenkama nebo ne se mi zda trochu prehnane.
Kevar
Příspěvky: 36
Registrován: 18 úno 2011, 21:53

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od Kevar »

Dlouze jsem rozmýšlel, jak pokračovat při výrobě vysněné břitvy a do toho nějak ten váš bacilus břitvomilus zapracoval... Výsledkem je to, že jsem rozhodil sítě a měl bych mít v dohledné době několik starších břitev. A kdyby všechno bylo ideální, chtěl bych renovovat stařéčkovu břitvu v původních střenkách, do dřevěných sapanových střenek se dvěma malými nýty a mosazným klínkem dát nějakou krásnou 4/8ku a do velkých bílých kostěných střenek se třemi středními nýty a stříbrným klínem dát nějakou pořádnou 7/8ku nebo 8/8ku :) Ach kde jsou ty časy, kdy jsem si myslel, že jedna břitva stačí :lol:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomoc s výrobou dřevěných střenek

Příspěvek od PetrS »

A to je teprve začátek ........ :ugeek:
Počkej až se infekce rozjede.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Střenky“