Kamene pre zaciatocníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
Zamčeno
marure1
Příspěvky: 117
Registrován: 21 bře 2011, 12:43
Bydliště: Slovensko

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od marure1 »

Ahoj pozeral som na začiatok tohoto japonca http://www.nakupdom.sk/eshop-19881/JAPO ... No.-711533 mám ešte rosutec a nejaku bridlicu čo na to poviete na začiatok :roll:
Britva je nástroj Gentlemana
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Popravde je dost maly na vyroby fazety a zacatek brouseni coz je nejvetsi a casove nejnarocnejsi prace.
marure1
Příspěvky: 117
Registrován: 21 bře 2011, 12:43
Bydliště: Slovensko

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od marure1 »

Dakujem pozrem teda nejaký iný :shock:
Britva je nástroj Gentlemana
marure1
Příspěvky: 117
Registrován: 21 bře 2011, 12:43
Bydliště: Slovensko

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od marure1 »

adrspach píše:Popravde je dost maly na vyroby fazety a zacatek brouseni coz je nejvetsi a casove nejnarocnejsi prace.
Zdravím a tento som pozeral http://www.baterky-noze.sk/index.php?la ... 6&view=987 :roll: no neviem či ten rozmer bude o.k
Britva je nástroj Gentlemana
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Zdravim. Uz jsi nekdy slysel porekadlo "Nejsem dost bohaty na to abych kupoval levne veci". tyhlety jsou zakladni rada na noze. Kdyz se podivas na jejich stranky tak tam najdes i kameny Naniwa Superstone. Pak si porovnej ceny a zjistis ze to co se ti zda levne je podstatne drazsi nez jinde.
http://www.mehr-als-werkzeug.de/product ... 003000.htm

Kdyz si poradne prectes informace o kamenech tady tak zjistis ze se ti oplati zainvestovat anebo jeste lepeji zainvestovat do osvedcenych veci.

Paklize se ti chce experimentovat a mas na to rad si prectu nejakou tu recenzi.
LUDEK123
Příspěvky: 29
Registrován: 10 kvě 2012, 18:43

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od LUDEK123 »

Co by jste mi doporucili za brousek pro začátky broušení břitev líbí se mi keramické brousky od BELSKY.BR a nebo je lepší břidlicový brousek??? A nebo na nějaký japonský levný sintetický kámen???
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Popravde Belsky brousky si nech na noze a dlata. S bridlici to muze jit obema smery . Sehnat doubrou to uz chce vedet a umet. Stejen budes potrebovat kameny na zakladni brouseni pred bridlou.
Doporucil bych koupit bud sadu King anebo trosku pridat a mit bud Norton anebo Naniwa Superstone.
LUDEK123
Příspěvky: 29
Registrován: 10 kvě 2012, 18:43

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od LUDEK123 »

Proč myslíte belsky nehat na dláta na tomto foru jsem četl pouze chválu na tyto brousky k broušení břitev?
LUDEK123
Příspěvky: 29
Registrován: 10 kvě 2012, 18:43

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od LUDEK123 »

A odkut by jste mi doporučoval tyto kamney nakoupit tu naniwu jsem ale nikde nenašel
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Pravdepodobne je nejlip na netu z nemecka.
Da se to vyguglit. Jinak zalezi jestli chces sinles anebo komba. Na par britev komba staci. Jinak bych doporucil u singlu je mit bez zakladny.
Zamčeno

Zpět na „Obtahování a broušení“