Prvá britva

Všeobecné dotazy na břitvy
marure1
Příspěvky: 117
Registrován: 21 bře 2011, 12:43
Bydliště: Slovensko

Re: Prvá britva

Příspěvek od marure1 »

Gratulujem a prajem príjemné holenie :D
Britva je nástroj Gentlemana
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Prvá britva

Příspěvek od adrspach »

williamsvk píše:ďakujem, a toto?
http://www.ebay.co.uk/itm/Elegant-Solin ... 2c5ac400ff

Bojim se bojim, ale doufam ze se mylim.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Prvá britva

Příspěvek od adrspach »

Jeste se blbe zeptam opravdu te tolik vabi opotrebovane britvy anebo padelky?
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Prvá britva

Příspěvek od Radgost »

No já se taky bojím.
williamsvk
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2011, 08:34

Re: Prvá britva

Příspěvek od williamsvk »

Chcem nejako zacat - nemam skusenosti a nechem za to dat 160 € na zaciatok - je to test. Ak sa mi to principialne zapaci aj po tom, co si to vysusam (mozno s nie prilis hodnym nastrojom) nevidim dovod preco si nenechat toto ako spomienku a siahnut po niecom daleko drahsom, kvalitnejsom. Ak nie, tak si to znovu len necham a vytiahnem ziletku ( :
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Prvá britva

Příspěvek od adrspach »

Kvalitnejsi nemusi znamenat drazsi. Mozna ne hezky, ale funkcni. Nefunkcni smejd je akorat na nakrknuti a muze zhnusit holeni jeste pred tim nez zacne.
Tomo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 zář 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava

Re: Prvá britva

Příspěvek od Tomo »

Srdecne zdravim ucastnikov fora,

s vyberom britvy mam tiez urcitu dilemu. Mam uz 2 ks su sice ostre ako by mali byt, ale patria k tym lacnejsim na trhu. Neviem ci nie je rozumnejsie kupit ihned drahu. novu britvu a s tou sa zacat holit.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Prvá britva

Příspěvek od relka »

Dilema ...drahá nemusí a namnoze se nerovná dobrá...Moje jednička je za 150,- z AUKRA....dvojka, trojka...taky tak nějak a šestá v galerce je PUMA od jednoho kolegy, který ji koupil novou za cca 3500,- .....a odložil, asi tak bych to viděl. Holit doporučuji třeba levnou, ale perfektně nabroušenou a připravenou. Jak dokáže špatně připravený nástroj odradit...to mi předvedl profesionální brusič v brusírně v Praze. Pro mne dva roky odklad a ztráta sebedůvěry, že to zvládnu. Asi tak.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Tomo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 zář 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava

Re: Prvá britva

Příspěvek od Tomo »

Potvrdim Tvoje slova. Skutocne mam pocit ako keby sa britva zabehla. Venujem priprave britvy vysoku pozornost a z holenia mam pozitok. Jediny problem mam v presnom dodrzani asi 30 stupnoveho uhla. Vsimol som si, ze pri tomto uhle britva najlepsie "berie".
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Prvá britva

Příspěvek od adrspach »

Neni to v cene britvy, ale ve funkcnosti. Moje favoritka me stala £5 a ty za par set pouze jen cekaji. Dobre nabrouseni funkcni britvy a cvik. Vysledek se pak drive ci pozdeji dostavi.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“